Zapraszamy 16 października 2018 godz. 17.00 na prezentację multimedialną w cyklu Senior w Podróży "Perły Podlasia".Prelegent: Halina Halota. Sala konferencyjno-szkoleniowa. Wstęp wolny.

 

Podlasie to cudna kraina historyczna leżąca w północno-wschodniej Polsce, na terenie województwa podlaskiego i częściowo na obszarze województw lubelskiego i mazowieckiego.
Stolicą regionu jest Białystok - jedyny duży ośrodek na całym Podlasiu. Inne ważne miasta to Tykocin będący perłą baroku, Supraśl z pięknym monasterem, słynna Białowieża z żubrem czy Siemiatycze leżące w części południowej.
To, co cechuje Podlasie, to cisza, spokój, piękne zielone krajobrazy, pełne dziewiczych lasów, rzek i rozlewisk, a wszystko to bogate w cennych i charakterystycznych dla Polski reprezentantów flory i fauny!
To tutaj króluje łoś, bóbr, gronostaj, a nade wszystko żubr - król Puszczy Białowieskiej, który właśnie w tych okolicach został ocalony przed całkowitym wyginięciem i rozpoczął swe nowe życie na wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.