Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku,
darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie (...)
książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość
na drugiego człowieka,
wzbogaca słownictwo, pozwala zrozumieć siebie i świat

napisał prof. Grzegorz Leszczyński w poradniku
"Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki".

 

Chrzanowska biblioteka serdecznie zaprasza PRZEDSZKOLAKÓW i ich Rodziców do udziału w ogólnopolskim projekcie czytelniczym MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK.

 Jak wziąć udział w projekcie? Kilka praktycznych wskazówek:

  • w projekcie biorą udział dzieci urodzone w latach 2013-2016, tj. dzieci w wieku przedszkolnym, które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki.

  • każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika.

  • za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

  • w wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki to poradnik, przypominający o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.

  • uwaga! Do udziału w tegorocznej edycji zapraszamy także te dzieci, które wzięły udział w edycji 2018.

Program Mała książka - wielki człowiek realizowany jest zarówno w Oddziale dla Dzieci (Biblioteka Główna, ul. Broniewskiego 10C), jak i we wszystkich filiach bibliotecznych.

Organizatorzy: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, czasopismo Nowoczesna Biblioteka 3.0
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Zapraszamy także na stronę http://wielki-czlowiek.pl/

 

 Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.