Jak informowaliśmy we wcześniejszym artykule pierwsza chrzanowska masa krytyczna odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj. 1 lipca. Rowerzyści przejadą ulicami miasta by w ten sposób manifestować swoje potrzeby.

- Chcemy, by zaczęła powstawać infrastruktura rowerowa. Przede wszystkim alternatywa dla jazdy samochodem czy autobusem - informują organizatorzy na plakatach i ulotkach, które już niedługo pojawią się w mieście. Warto podkreślić, że z założenia organizacja masy krytycznej nie ma na celu wyłącznie blokowania miasta. Rowerzyści w ten sposób chcą pokazać, że oni też są ruchem.

Na liście postulatów znajdują się między innymi takie propozycje jak budowy dróg dla rowerów łączących osiedla Południe, Stella, Borowiec z centrum miasta czy wyznaczenie kontra pasów na jednokierunkowych ulicach np. na Alei Henryka.

Start planowany jest na godzinę 17:00 z chrzanowskiego rynku. Następnie rowerzyści przejadą ulicami Kadłubek, Podwale i Sienną, przez Starą Hutę na Oświęcimską by Śląską i Mickiewicza powrócić w stronę Rynku.

Informację na temat masy można śledzić na stronie internetowej oraz Facebooku. Trasa planowanego przejazdu dostępna jest do wglądu w Google Maps.


Zdjęcie z rekreacyjnego rajdu rowerowego Kraków - Trzebinia 2012

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.