Wrześniowa pogoda nie rozpieszcza mieszkańców naszego regionu. Niska temperatura i deszcze powodują, że frekwencja na imprezach - zwłaszcza otwartych jest zdecydowanie niższa niż w pogodne dni. Niestety jak wynika z serwisu pogodynka.pl również ten weekend do pogodnych należał nie będzie:

 

W piątkowy wieczór o godzinie 18:00 rozpocznie się Gala urodzinowa na 15 lecie Dworu Zieleniewskich:

 

18 września w sobotę o 9:00 odbędzie się Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego czyli IV Mistrzostwa Polski Amatorów w WKKW na Stadninie Koni "Szarża" w Bolęcinie.

Również 18 września zapraszamy rowerzystów na Rajd Rowerowy imienia Władysława Mamota w Chrzanowie - szczegóły w osobnym artykule.

Tego samego dnia PUKS Młoszowa zaprasza chętnych - wielbicieli spacerów nordyckich na kolejną imprezę "II Nordic Walking w Puszczy". Start o godzinie 14.

Natomiast osoby preferujące imprezy "pod dachem" mogą odwiedzić Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, zaplanowany jest "Dzień Otwarty" w godzinach od 10.00 do 15.00. W programie pokazowe zajęcia sekcji, spotkania z instruktorami, zwiedzanie Domu Kultury, otwarte nagranie specjalnego programu Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej, zwiedzanie wystawy witraży w Galerii Na Styku oraz spotkanie z twórcą.

UM Trzebini informował o otwarciu muzeum regionalnego w Trzebini - jak potwierdził nam Pan Jan Stryczek - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzebińskiej COR - impreza została przeniesiona na 25 września - otwarcie o godzinie 17:00

 

Niedziela 19 września to odpust w skansenie w Wygiełzowie.

Na terenie skansenu Muzeum Nadwiślanskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie odbędą się uroczystości odpustowe. Wśród nich: msza odpustowa o godz. 13.30 w kościele z Ryczowaprezentacje dawnych rzemiosł z udziałem garncarza, kowala, wikliniarza od godz. 11.00 – 18.00; pokazy tradycyjnych zajęć domowych i rolniczych oraz lanie świec woskowych, czerpanie papieru, szycie koszyków z korzenia sosny, deptanie kapusty, qicie wieńca dożynkowego, nauka i rozrywki dzieci wiejskich, zawody w młóceniu cepami;kiermasz rękodzieła, obrazy na szkle malowane, galanteria drewniana, wiklinowa i ceramiczna, wystawa haftów historycznych. Przewidziano także zawody w młóceniu cepami.

Całośc uatrakcyjnią występy zespołu góralskiegoHolnyz Zakopanego orazZiemia Brzeska” i „Mogilanieuświetniających jubileusz pani Janiny Kalicińskiejprzed dworem z Drogini od 15.15 i na estradzie po 16.00 oraz widowisko plenerowe "wyżynek" o godz. 14.30

Aktualny repertuar kin na ten weekend

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.