Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci podczas zorganiozwanych wyjazdów

Sezon wypoczynku zimowego w toku, akcja pod patronatem MSWiA pn:" Bezpieczne ferie" również. Województwo małopolskie czeka na swoją kolej ale i teraz zdarzają się zorganizowane wyjazdy np. na wycieczki. Warto zatem sprawdzić stan techniczny autokaru, którym podróżować będą nasze dzieci.

Potrzebę takiej kontroli może zgłosić każdy, najczęściej robią to szkoły, które organizują wyjazd. W naszym powiecie praktykuje się zgłoszenie e- mailem na skrzynkę Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub faksem na nr 326246244,  można też zadzwonić  na nr tel. 326246200, najlepiej skontaktować się co najmniej kilka dni przed wyjazdem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie udają się na miejsce i tam sprawdzają stan techniczny pojazdu lub pojazdów. W ubiegłym roku skontrolowali ok. 400 autokarów, którymi miały podróżować dzieci oraz młodzież. W trakcie takich czynności biorą pod lupę dokumenty, stan techniczny układu hamulcowego, ogumienia , świateł, wyposażenie pojazdu, sprawdzają także stan trzeźwości kierowcy.

Dzisiaj jeden z takich autokarów nie został dopuszczony do ruchu z powodu niesprawnych pasów bezpieczeństwa i braków w oświetleniu. Pojazd miał  zawieźć dzieci z jednej ze szkół podstawowych w naszym powiecie  na wycieczkę do planetarium w Chorzowie, mundurowi musieli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze, zachęcamy do zgłaszania zapotrzebowania na kontrolę. W zawiązku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym województwie chrzanowska Policja apeluje do przewoźników aby dopilnowali, żeby pojazdy wyjeżdżające w trasy były sprawne. Kierowców prosimy o rozsądek i rozwagę a wszystkim życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wyjazdów oraz powrotów z zimowego wypoczynku.  

 

Zdj. poglądowe

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio