×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

Powszechnie wiadomo jest, że im lepszy poziom znajomości języka angielskiego, tym większa jest szansa na lepsze wynagrodzenie. Dzisiaj, znajomość chociażby jednego języka obcego jest koniecznym wymogiem. Najczęściej tym językiem obcym, jest język angielski. Większość osób rozpoczynających swoją karierę zawodową deklaruje znajomość języka angielskiego. Nie w każdym przypadku jest, to znajomość języka na wystarczającym poziomie. Pracodawcy wymagają obecnie komunikatywnej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie. Połączenie odpowiednich kwalifikacji, ewentualnego doświadczenia plus znajomość języka angielskiego, daje mieszankę dzięki której, osiągnięcie zarobków na wyższym poziomie, jest bardzo możliwe. Według przeprowadzonych na ten temat badań zarobki mogą być wyższe nawet o trzydzieści procent.

Ważną kwestią związaną z wysokością osiąganych zarobków jest także region zamieszkania. W większych miastach i na terenach bardziej rozwiniętych pod względem gospodarczym można liczyć na większe zarobki. Znajomość języka angielskiego jest dodatkowym czynnikiem wpływającym na osiągany dochód.

Przed podjęciem intensywnej nauki języka angielskiego, warto uzmysłowić sobie wszystkie pozytywne aspekty związane z jego znajomością. Wiele osób, na pierwszym miejscu zaznaczy zapewne możliwość uzyskania wyższych zarobków. Dobra znajomość języka angielskiego to:

  1. możliwość uczestniczenia w zagranicznych delegacjach, spotkaniach, konferencjach
  2. uczestniczenie w projektach międzynarodowych
  3. możliwość podjęcia pracy na zagranicznych rynkach
  4. wyższe wynagrodzenie

Znajomość języka angielskiego ma znaczenie już podczas procesu edukacji.

Dzięki znajomości języka angielskiego otrzymuje się większy dostęp do prestiżowych uczelni i programów edukacyjnych takich jak staże i wymiany międzynarodowe.

Na gruncie zawodowym, dobra umiejętność komunikowania się w języku angielskim stwarza możliwość wykonywania bardziej odpowiedzialnych prac, za które otrzymuje się wyższe wynagrodzenie.  

Znajomość języka angielskiego, dla każdego, kto myśli o karierze zawodowej jest koniecznością. Szkoła dość często nie daje wystarczających umiejętności i po zakończeniu edukacji mało który uczeń potrafi posługiwać się językiem angielskim w sposób komunikatywny. Dla tych, co chcą szybko i skutecznie poprawić swoją znajomość języka angielskiego jest rozwiązanie. Języka angielskiego można uczyć się wygodnie we własnym domu, korzystając z ogólnodostępnych korepetycji online. Są one dostępne za pomocą platformy językowej czyli np. angielski na Preply. To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu na naukę nie trzeba poświęcać dużej ilości czasu. Platforma umożliwia dostęp do nauczycieli języka angielskiego z całego świata. Tak duży wybór korepetytorów powoduje, że ceny za godzinę korepetycji online są tańsze od korepetycji stacjonarnych. Ucząc się w zaciszu własnego domu, zyskuje się również czas i pieniądze, które trzeba by było wydać na dojazdy.

Z czego wynikają wyższe zarobki pracowników biegle posługujących się językiem angielskim?

  • Pracodawcy cenią sobie wszechstronność i samodzielność. Pracownicy posiadający wysokie kompetencje językowe mogą reprezentować interesy firmy i kontaktować się z klientami z całego świata.
  • Im wyższe kompetencje tym, wyższe zarobki. Duże znaczenie ma także znajomość języka specjalistycznego z danej branży oraz języka biznesowego. Każdy pracodawca chce, aby w szeregach firmy zatrudnieni byli pracownicy kompetentni z wieloma umiejętnościami.  Pracownik, który znaj język angielski, będzie też mógł sięgać po bardziej fachowe materiały branżowe, tym samym jego zawodowe kompetencje będą większe.
  • Pracodawca, mając do czynienia z pracownikiem, który zainwestował w swoją znajomość języka angielskiego, może przypuszczać, że tak samo będzie on inwestować w swój rozwój zawodowy. Dla osoby znającej język angielski, to duży plus, już na samym początku kariery zawodowej.
  • Znaczenie znajomości języka angielskiego z roku na rok jest coraz większe.  To już nie tylko wymagana umiejętność, ale konieczny wymóg, dlatego, że coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce rozpoczyna współpracę z firmami zagranicznymi. Znajomość języka angielskiego jest bardzo często związana z większym zaangażowaniem w życie firmy. Wiedzą to pracodawcy i odpowiednio wynagradzają takich pracowników.
  • Dobra znajomość języka angielskiego to możliwość wyboru spośród wielu stanowisk pracy. Umiejętności językowe dają dużo większe możliwości. Posługiwanie się językiem angielskim jest w obecnych czasach niezbędną umiejętnością wymaganą w pracy w takich branżach jak: handel, finanse, turystyka.
  • Kwalifikacje związane z umiejętnością posługiwania się językiem angielskim są jednym z pierwszoplanowych wymogów stawianych kandydatom. Dziś trudno sobie nawet wyobrazić specjalistów, którzy są odpowiedzialni za rozwój oprogramowania bez znajomości języka angielskiego. Jednocześnie wiadomo jest, że specjaliści zajmujący się oprogramowaniem są dobrze wynagradzani.

Sama znajomość języka angielskiego nie jest czynnikiem, dzięki któremu można otrzymać dobre wynagrodzenie. Odpowiednie kwalifikacje plus znajomość języka angielskiego to kombinacja, która takie możliwości daje.  Istnieje również zależność pomiędzy tym jak wysokie stanowisko, zajmuje pracownik, a poziomem jego zarobków. Różnice w zarobkach są dość duże. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych i znający język angielski mogą oczekiwać bardzo wysokich zarobków.

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim i kwalifikacje w tym zakresie można także przełożyć na własny biznes związany z językiem taki jak na przykład biuro tłumaczeń lub działalność związana z nauczaniem innych. W takich wypadkach uzyskiwane miesięczne zarobki mogą być jeszcze wyższe. Z całą pewnością inwestycja w naukę języka angielskiego jest inwestycją opłacalną i dającą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Komentarze   
0 #1 Slavis 2017-12-12 08:49
Wydaje mi się, że miejsce zamieszkania, czy pochodzenia, przestaje być już tak istotnym czynnikiem. Jest w końcu internet, obcojęzyczne materiały biją z wszystkich mediów. Obecnie znajomość języka angielskiego przestaje być tylko opcjonalne, to jest absolutny muss. Do niego obowiązkowo minimum jeden, np. niemiecki lub hiszpański, który mocno przybiera na znaczeniu w USA.

Poza tym nauka języków obcych to przyjemna przygoda i szkoła dyscypliny. Pozdrawiam uczących się!
Cytować
0 #2 Marzena5556 2018-01-12 09:24
Wszędzie tak naprawdę jest wymagana znajomość angielskiego. Ostatnio przeglądałam ogłoszenie na stanowisko sprzątaczka i nawet tam była wymagana znajomość języka obcego. Dlatego trzeba stawiać na języki, ja też moje dziecko zapisałam już do Artcom na kurs języka angielskiego. Tam uczą nawet metodą sita, na czym mi najbardziej zależało.
Cytować
0 #3 Diana 2018-01-22 16:21
Tak naprawdę praca bez angielskiego jest teraz niemożliwa, więc trzeba dbać o jego rozwój, ale nauka w szkołach językowych też nie jest tym co pozwoli nam sie czuć w 100% pewnie z naszymi umiejętnościami , mnie najwięcej dał wyjazd do USA jako niania z aupair.aifs i teraz praca z angielskim nie stanowi dla mnie żadnego wyzwanie :)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio