W poniedziałek (09.07.2018) z przebiegiem prac modernizacyjnych linii kolejowej na odcinku Trzebinia - Krzeszowice zapoznawał się Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego.

 Na zdjęciu od lewej: Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury, Łukasz Smółka – Radny Woj. Małopolskiego, Marcin Karcz – Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini

 

Warto podkreślić, że celem szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych linii kolejowej Katowice – Kraków jest dostosowanie stacji i szlaków do warunków technicznych wynikających z umów AGC i AGTC dla korytarzy transportowych, tj. do kursowania pociągów pasażerskich z taborem klasycznym z prędkością maksymalną 160 km/h i pociągów towarowych z prędkością maksymalną 120 km/h. Efektem prac będą krótsze podróże i wyższy komfort obsługi pasażerów na peronach w: Trzebini, Dulowej, Woli Filipowskiej i Krzeszowicach.

W ramach podjętych prac zostanie wybudowane również przejście podziemne z peronów kolejowych z wyjściem na ul. Dworcową oraz bezkolizyjny przejazd drogowy nad torami przy ul. Słowackiego w Trzebini, dzięki czemu zwiększy się poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

 

Wizyta ministra lipiec 2018 2

 

Minister Andrzej Adamczyk widział również postęp prac przy remoncie wyłączonego z ruchu wiaduktu nad torami kolejowymi w Trzebini. Remont prowadzi firma Gotowski – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe z Bydgoszczy. Wykonawca zapewnia, że wiadukt będzie przejezdny w obu kierunkach już w połowie sierpnia br. Po otwarciu wiaduktu wykonane zostaną jeszcze prace wykończeniowe, które mają zakończyć się w październiku br.

 

Wizyta ministra lipiec 2018 3

 

Zdjecia z archiwum Urzędu Miasta w Trzebini

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio