W poniedziałek (09.07.2018) z przebiegiem prac modernizacyjnych linii kolejowej na odcinku Trzebinia - Krzeszowice zapoznawał się Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury w rządzie Mateusza Morawieckiego.

 Na zdjęciu od lewej: Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury, Łukasz Smółka – Radny Woj. Małopolskiego, Marcin Karcz – Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini

 

Warto podkreślić, że celem szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych linii kolejowej Katowice – Kraków jest dostosowanie stacji i szlaków do warunków technicznych wynikających z umów AGC i AGTC dla korytarzy transportowych, tj. do kursowania pociągów pasażerskich z taborem klasycznym z prędkością maksymalną 160 km/h i pociągów towarowych z prędkością maksymalną 120 km/h. Efektem prac będą krótsze podróże i wyższy komfort obsługi pasażerów na peronach w: Trzebini, Dulowej, Woli Filipowskiej i Krzeszowicach.

W ramach podjętych prac zostanie wybudowane również przejście podziemne z peronów kolejowych z wyjściem na ul. Dworcową oraz bezkolizyjny przejazd drogowy nad torami przy ul. Słowackiego w Trzebini, dzięki czemu zwiększy się poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

 

Wizyta ministra lipiec 2018 2

 

Minister Andrzej Adamczyk widział również postęp prac przy remoncie wyłączonego z ruchu wiaduktu nad torami kolejowymi w Trzebini. Remont prowadzi firma Gotowski – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe z Bydgoszczy. Wykonawca zapewnia, że wiadukt będzie przejezdny w obu kierunkach już w połowie sierpnia br. Po otwarciu wiaduktu wykonane zostaną jeszcze prace wykończeniowe, które mają zakończyć się w październiku br.

 

Wizyta ministra lipiec 2018 3

 

Zdjecia z archiwum Urzędu Miasta w Trzebini

 

Komentarze   
-2 #1 Ela 2018-07-09 16:13
Proszę o informację odnośnie przebudowy przejazdów kolejowych z Młoszowej. Czy to prawda, że część wsi (na południe od torów) zostanie odcięta dla ruchu samochodowego od wjazdu na DK79?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio