W sobotę 15 września br. Koło Pszczelarzy z Trzebini świętowało uroczyście Jubileusz 35-lecia istnienia. Spotkanie miało na celu prezentację wieloletniej działalności Koła, uhonorowanie osób, które wspierają jej rozwój oraz tych którzy kontynuują tradycje pszczelarskie w gminie Trzebinia.

Jubileusz pszczel9.20187

Na ręce gospodarzy składano wyrazy szacunku za całokształt wykonywanej pracy, a w programie uroczystości, którą zapoczątkowała uroczysta Msza św. z udziałem Pocztów Honorowych, znalazły się występy Miejskiej Orkiestry Dętej, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Gaju, wyróżnienia i nagrody dla działaczy i sympatyków oraz przyjęcie nowych przedstawicieli Stowarzyszenia. Pszczelarzy odwiedziło wielu gości - przedstawicieli władz Związków Pszczelarzy z Małopolski i Śląska, innych zaprzyjaźnionych Kół, przedstawicieli samorządu powiatowego i gminnego oraz rodziny i sympatycy trzebińskiego koła.

W niedzielę 16.09.2018 r. przed Parafią pw. NMP Matki Kościoła w Bolęcinie poświęcony został głaz z tablicą upamiętniające Papieża Polaka. To już 24 miejsce oznaczone na szlaku Miejsc Papieskich. Przypomnijmy, że uroczyste otwarcie Szlaku nastąpiło 2 kwietnia 2006 roku w rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Założeniem pomysłodawców Szlaku tj. Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie jest oznakowanie w jednakowej konwencji wszystkich miejsc pobytu Karola Wojtyły.

Przez całą niedzielę 16.09.2018 r. w parku przy Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbywał się II Piknik Kawaleryjski, impreza o charakterze historyczno-patriotycznym. W programie znalazły się m.in. rekonstrukcje potyczek z udziałem ułanów, pokaz jazdy konnej i sztuki hippicznej oraz koncert zespołu „U Studni”.

W tym dniu także w ramach obchodów 18 lecia działania Trzebińskiego Ruchu Społecznego „Niezależność” w holu Dworu Zieleniewskich zostało zaprezentowane popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego wstępnie planowane jest przez Trzebiński Ruch Społeczny „Niezależność” w dniu 11 listopada 2018 r. na Rynku w Trzebini.

Na trzebińskim rynku były wielkie sportowe emocje, tj. Finał Finałów MundialKids Ziemi Chrzanowskiej. Najlepsi zawodnicy z Trzebini, Chrzanowa, Libiąża, Alwerni, Babic i Krzeszowic rozegrali finał Mistrzostw Świata MundialKids. Zespoły występowały pod szyldem reprezentacji narodowych uczestniczących w tegorocznych piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.

Z roku na rok zasięg tej imprezy jest coraz większy. W ubiegłym roku po raz pierwszy gościła we wszystkich gminach powiatu chrzanowskiego. Gmina Trzebinia wsparła organizatorów tegorocznego wydarzenia poprzez pokrycie kosztów wynajęcia boiska mobilnego.

PUKS Młoszowa wraz z Urzędem Miasta Trzebini, Trzebińskim Centrum Kultury i Starostwem w Chrzanowie zorganizował 16.09.2018 r. marsz nordic walking w celu popularyzacji tej formy aktywności fizycznej. Dzień wcześniej, pod fachowym okiem instruktora pana Piotra Radwana miłośnicy spacerów z kijami mieli możliwość odbycia szkolenia.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.