W najbliższą niedzielę 16.09.2018 r. zapraszamy na II Piknik Kawaleryjski, imprezę o charakterze historyczno-patriotycznym do parku przy Dworze Zieleniewskich w Trzebini. piknik kawaler 2018

W programie m.in. rekonstrukcja potyczek z udziałem ułanów, pokaz jazdy konnej i sztuki hippicznej oraz koncert zespołu „U Studni”.

 

W tym dniu także w ramach obchodów 18 lecia działania Trzebińskiego Ruchu Społecznego „Niezależność” zostanie zaprezentowane popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego w holu Dworu Zieleniewskich, które docelowo stanie na Rynku w Trzebini. Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego wstępnie planowane jest przez Trzebiński Ruch Społeczny „Niezależność” w dniu 11 listopada 2018 r. w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Pomysł na wykonanie popiersia powstał trzy lata temu na spotkaniu członków TRS. Na walnym zebraniu w 2017 roku podjęto stosowną uchwałę i rozpoczęto przygotowania do tego przedsięwzięcia. Dzięki zaangażowaniu prof. Zbigniewa Bonderka, projekt popiersia wykonał p. Michał Wiśnio - absolwent wydziału odlewnictwa metali nieżelaznych Akademii Górniczo-Hutniczej o specjalizacji odlewnictwo artystyczne - dodaje pan Tadeusz Sadulski- przewodniczący TRS „Niezależność”.

piknik kawaleryjski plakat

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.