Zabezpieczono podrobione zabawki, portfele i perfumy.

04 grudnia 2017roku funkcjonariusze z Wydziału d.w. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zabezpieczyli w trzech różnych sklepach na terenie powiatu ponad 500 zestawów klocków dla dzieci z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy produkującej tego rodzaju zabawki.

Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ujawnili  także podrobione portfele i perfumy.

Zestawy mogły stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, bowiem nie posiadają atestów, informacji o wieku dzieci dla których są przeznaczone, nie wiadomo też z jakich składników są wykonane. Za złamanie przepisu dotyczącego handlu podrobionymi towarami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Drodzy rodzice w trosce o życie i zdrowie swoich dzieci kupując produkty przeznaczone dla najmłodszych przestrzegajcie poniższych zasad:

 - nie warunkujcie zakupu jedynie niską ceną produktu

- bezpieczna zabawka musi mieć atest

-zabawki wydzielające dziwną woń, z nazbyt miękkiego plastiku mogą być niebezpieczne

-opakowanie powinno być całe

-każdy produkt dla dzieci powinien mieć instrukcję w języku polskim

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio