Przedszkolaki w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie

 12 października 2018 roku Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie odwiedziła grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego SP nr 8 w Chrzanowie.

Wycieczka zorganizowana została w ramach przeprowadzanej przez placówkę akcji „ Bezpieczny przedszkolak”, a któż zna się lepiej na kwestiach bezpieczeństwa niż Policja?

W związku z tym poproszono, aby przedszkolaki wzięły udział w prelekcji i zwiedziały komendę.

50- osobowa grupa 5 i 6- latków została zaproszona do sali konferencyjnej, gdzie wysłuchała prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Omówione zostały podstawowe przepisy w tym zakresie w formie dostosowanej do poziomu i potrzeb naszych gości. Oprócz tego dzieci dowiedziały się, kim jest obcy, jakie zagrożenia mogą ich spotkać ze strony dorosłych i w jaki sposób na nie reagować. Była też „ garść” informacji dot. bezpiecznej zabawy na powietrzu, zachowania się w przypadku zagubienia się i ważnej roli jaka spełniają w życiu najmłodszych ich najbliżsi.

Przedszkolaki dowiedziały się do czego służy „ niebieski pokój”, gościły też u technika kryminalistyki, który zdradzał maluchom tajemnice pędzli z piór marabuta, folii daktyloskopijnych, proszków daktyloskopijnych i roli jaką te "czarodziejskie” przedmioty spełniają przy zabezpieczaniu śladów oraz dowodów na miejscu przestępstwa.

Najmłodsi zwiedzali także „ niebieski pokój”, w którym zachwyciło ich lustro weneckie, dowiedzieli się także do czego policjanci wykorzystują to pomieszczenie.

Ogromny entuzjazm oprócz wizyty u technika, wzbudziła też prezentacja radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Mamy nadzieje, że dzieci oprócz wiedzy, którą im przekazali policjanci dobrze się bawiły w przyjaznych dla nich wnętrzach komendy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.