Policjant z Trzebini  i strażak z Chrzanowa ujęli włamywacza

22 sierpnia 2018 roku   w godzinach nocnych dzielnicowy z KP Trzebinia w czasie wolnym od służby wraz ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie  zatrzymali  w Ostrężnicy włamywacza chwilę po tym, jak przestępca wraz ze swoim kompanem opuścił splądrowany przez siebie niezamieszkały dom.

To strażak jako pierwszy zauważył obce osoby w domu „po sąsiedzku”. Widział jak wynoszą z niego przedmioty tj. pilarkę spalinową i podkaszarkę. Wiedząc, że może mieć problem z ujęciem dwóch mężczyzn w pojedynkę i odebraniem im skradzionego mienia, powiadomił pobliski komisariat i swojego krewnego – policjanta, który był w pobliżu. Dzielnicowy natychmiast dołączył do funkcjonariusza straży i obydwaj ruszyli w pościg za złodziejami, których strażak wcześniej obserwował nie tracąc z pola widzenia. Kiedy włamywacze zorientowali się, że nie są sami, rzucili się do ucieczki, pozostawiając fanty – tych z kolei przypilnował kolejny mieszkaniec Ostrężnicy, który dołączył do działań pościgowych.

Jednego z uciekinierów funkcjonariusze ujęli nieopodal boiska sportowego. Pomimo stawianego przez mężczyznę oporu, został on doprowadzony w miejsce, gdzie znajdował się skradziony sprzęt, tam też został przekazany patrolowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Oprócz sprawcy złapanego na gorącym uczynku funkcjonariusze przekazali też dane personalne drugiego ze sprawców, który został przez nich rozpoznany. Obydwaj włamywacze to mieszkańcy Ostrężnicy (w wieku 19 i 29 lat), odpowiedzą za przestępstwo kradzieży z włamaniem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradzione i odzyskane rzeczy , których wartość została oszacowana na kwotę 750 zł, niedługo po zdarzeniu wróciły do właścicielki. Postawa obydwu funkcjonariuszy dowodzi, że bycie strażakiem, czy policjantem to nie tylko służba w ściśle określonych godzinach.

 

/Zdjęcie poglądowe/

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.