„ Daj się zobaczyć- noś odblaski.”

 

W dniu 06 grudnia 2017roku  w ramach akcji pn.„ Dzień Odblasków 2017” prowadzone będą działania  mające na celu propagowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako czynnika zwiększającego bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego, jakim jest pieszy.

Dzisiaj policjanci w całym kraju (na terenie naszego powiatu również) podczas wybranych kontroli drogowych w godzinach popołudniowo- wieczornych będą wręczać odblaski.

Przypominamy, że pieszy z odblaskiem jest widoczny dla kierowcy z odległości 130-150m, co daje ok. 7 sekund na reakcję, a bez odblasku kierowca jadący z prędkością ok. 50 km/h dostrzega pieszego z odległości ok. 30 m, co daje mu sekundę na wykonanie manewru. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, nośmy elementy odblaskowe nie tylko po zmroku, poza terenem zabudowanym.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio