Chrzanowscy policjanci zatrzymali 22-letniego podpalacza.

 

 

Zatrzymanie podpalacza, to efekt pracy operacyjnej policjantów

z powiatu chrzanowskiego, którzy wykonali szereg żmudnych i czasochłonnych czynności, aby zebrać materiał dowodowy umożliwiający zatrzymanie, a także postawienie zarzutów 22-letniemu mężczyźnie.

 

Od dłuższego czasu na  terenie Libiąża dochodziło do pożarów.   Paliły się głównie pomieszczenia gospodarcze, elementy architektury ogrodowej, skład materiałów budowlanych. Płonęły także samochody . Do każdego z tych przypadków dochodziło w opinii biegłego w wyniku podpalenia. Pomimo różnych metod i materiałów używanych przez sprawcę do wzniecenia pożaru

policjanci byli pewni ,że dokonuje tego jedna i ta sama osoba.  

 Finałem działań funkcjonariuszy  pionu kryminalnego  było zebranie materiału dowodowego wskazującego sprawcę i pozwalającego na przedstawienie mu zarzutów.

Zatrzymany 22- latek nie był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wczoraj, mieszkaniec  Libiąża usłyszał sześć zarzutów zniszczenia mienia obejmujących 2016 i 2017 rok, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.  5 grudnia decyzją Sadu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.  

To jednak nie jest finał sprawy, policjanci ustalają, czy  mężczyzna nie stoi również za innymi podpaleniami zaistniałymi na terenie powiatu.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio