×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

Odpowiednio zadbane wnętrze samochodu może dumnie służyć nawet przez wiele lat intensywnego użytkowania. Zobacz jak prawidłowo dbać o samochód od wewnątrz.

Zdawałoby się, że zadbane wnętrze samochodu jest dla wielu osób czymś oczywistym. Prawda jednak okazuje się zupełnie inna, bowiem wiele osób przywiązuje wagę jedynie do wyglądu samochodu z zewnątrz. Choć zewnętrzny wygląd samochodu jest naszą wizytówką, nie należy zapominać, że wnętrze auta również powinno być odpowiednio zadbane. Niestety okazuje się, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, że regularne dbanie o cały samochód ma znaczący wpływ na jego żywotność. Sprawdź, jak należy dbać o samochód od środka.

 

Czyste wnętrze samochodu – o czym należy pamiętać

Lśniące szyby

Nie da się ukryć, że wiele kierowców skrupulatnie czyści szyby samochodowe od zewnętrznej strony. Jednak warto zaznaczyć, że część z nich nagminnie zapomina o pielęgnacji szyb od wewnątrz. Aby błyskawicznie uzyskać lśniące szyby należy czym prędzej usunąć ślady palców, w tym celu doskonale sprawdzą się specjalistyczne preparaty do czyszczenia szyb samochodowych. Warto także zaopatrzyć się w pochłaniacz wilgoci do samochodu, który skutecznie zapobiegnie parowaniu szyb w samochodzie.

Zadbana deska rozdzielcza

Każdego dnia kierowcy narzekają na nieustannie zakurzone lub otłuszczone deski rozdzielcze. Każdy wie, że pokaźne warstwy kurzu oraz liczne ślady palców mogą skutecznie wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej wyrozumiałą osobę. Warto pamiętać, że choć czyszczenie deski rozdzielczej jest konieczne co najmniej co kilka dni, to jednak istnieją preparaty, które pozwalają na utrzymanie jej w czystości na dłuższy czas. Decydując się na preparaty do czyszczenia deski rozdzielczej warto zdecydować się na kosmetyki samochodowe renomowanych marek, które nie mają negatywnego wpływu na materiał, z którego została wykonana deska rozdzielcza.

Kierownica w idealnym stanie

Każdy wie, że przetarta kierownica nie ma nic wspólnego ani z designem, ani z elegancją. Nie od dziś wiadomo, że każdy szanujący się kierowca wie, jak dbać o kierownicę. Kierownica w samochodzie, tak samo jak deska rozdzielcza, również wymaga regularnego czyszczenia. Regularne czyszczenie kierownicy powinno odbywać się nie tylko ze względów estetycznych, ale także mając na uwadze względy higieniczne. Ciekawym rozwiązaniem są także designerskie pokrowce na kierownicę, które pozostawią ją w nienaruszonym stanie.

Fotele jak nowe

Trudno w to uwierzyć, ale czyszczenie foteli samochodowych potrafi być zaniedbywane nawet przez kilkanaście lat intensywnego użytkowania samochodu. Jest to błąd bowiem fotele niemalże cały rok są narażone na wilgoć, która jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Nie należy również zapominać, że fotele gromadzą pokłady kurzu, brudu, piasku i okruszków jedzenia. Gruntowne czyszczenie foteli samochodowych powinno odbywać się raz do roku, najlepiej latem. Dodatkową ochroną okazują się solidne pokrowce na fotele samochodowe. Pokrowce na fotele, a także sprawdzone akcesoria do samochodu można zakupić na stronie https://smartmoto.pl/

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio