×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

Nadszedł czas, aby zbudować nowy dom. Teraz masz szansę zaplanować wszystkie elementy, które naprawdę chcesz uwzględnić w projekcie, oraz funkcje jakie mają spełniać. Posiadane doświadczenie życiowe, kształtuje oczekiwania o  domu, który mamy w planach. Nie każdy posiada jednak listę sprecyzowanych oczekiwań.  Poniżej znajdziesz wskazówki i pytania, które dadzą ci wyobrażenie o tym, co uwzględnić podczas poszukiwań. Wygenerowane pomysły przelej na papier.

POWIERZCHNIA DOMU

Myśl w kategoriach powierzchni użytkowej. Duży metraż nie zawsze oznacza, że ​​cała ta przestrzeń jest użytkowa. Pokoje o niestandardowym planie i poddasze, mogą utrudniać ułożenie mebli, pozostawiając niewykorzystane miejsce. Umeblowanie w dużym stopniu będzie wpływać na ogólną atmosferę pomieszczeń.

OTWARTA PRZESTRZEŃ

Otwarty plan piętra jest idealny dla osób aktywnych i mających napięty harmonogram. Pozwala na swobodny przepływ informacji i działań oraz swobodne prowadzenie rozmów między pomieszczeniami. Otwarty plan piętra oferuje duży obszar spotkań dla rodzin, które mogą funkcjonować jako grupa. Jednakże, jeśli lubisz spokój, możesz rozważyć zaplanowanie zacisznego miejsca z dala od głośnych części mieszkania.

FUNKCJONALNOŚĆ

Pomyśl, jakie usprawniania w obecnym domu wpłynęłyby na jego funkcjonalność. Być może chciałbyś organizować duże rodzinne spotkania, ale nie masz na to miejsca. Może chcesz, aby twoi rodzice mogli częściej was odwiedzać. Czy zaplanowanie pokoju gościnnego ma sens? Zastanów się również nad przestrzenią dla dzieci.

 

Projekt Maja pracowni projektowej Dominanta https://www.dominanta.pl/projekty-domow

 

STYL ŻYCIA

Twój styl życia może dyktować warunki i wpływać na twoje wybory. Czy masz dzieci lub planujesz mieć dzieci? To podpowie, ile sypialni będziesz potrzebować. Czy masz zwyczaj zapraszać do siebie na kolacje biznesowe lub bankiety? Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, możesz uwzględnić zadaszone patio lub taras. Jeśli kochasz gotować, kuchnia będzie prawdopodobnie stanowić centralną część domu.

DZIAŁKA

Możliwe, że już kupiłeś działkę lub masz jakąś upatrzoną. Być może chcesz ustawić swój dom, tak by w pełni korzystać z walorów widokowych. Czy planujesz mieć ogród warzywny lub sad? Gdzie zaplanować garaż? Jak maksymalnie wykorzystać słoneczne ustawienie działki i poranne słońce by ogrzewało miejsce porannej kawy? Weź pod uwagę lokalizację sąsiednich domów i pobliskich dróg. Czy chcesz, aby Twoi sąsiedzi widzieli wszystko, co dzieje się w Twojej kuchni? Pamiętaj, aby skorzystać z naturalnych walorów. Drzewa mogą służyć jako ogrodzenie, dodatkowo strzegące prywatności twojej rodziny. Czy są jakieś widoki, których powinieneś unikać? Analiza wszystkich tych elementach pomoże, wybrać najlepszą propozycję projektu domu dopasowanego do działki i uprzyjemni codzienność nadchodzących lat.

Szukając idealnego projektu domu, planowanie i ustalanie priorytetów jest niezbędnym krokam, prowadzącym do zawężania listy potrzeb i wymagań. Podczas wyboru projektu domu należy pamiętać o wspomnianych kryteriach. Pomoże ci to osiągnąć cele, które sam sobie wytyczysz.

Komentarze   
-5 #1 obik 2018-06-16 19:54
Jeżli ktoś zastanawia się nad kuchnią a ma w kształcie "I" lub "L" to można doczytać tutaj: http://www.urzadzone.pl/a/waska-kuchnia-w-ksztalcie-i-i-l-jak-zaprojektowac-i-urzadzic-20093.html
Cytować
-7 #2 Radek 2018-06-18 09:07
Ja mam "I" i nie wiem za bardzo jak to ugryź.ć. Artykuł fajny, pogół ale chyba i tak kogoś zatrudnie bo nie ma głowy do tego.
Cytować
-7 #3 Akacja 2018-06-18 09:12
Cytuję obik:
Jeżli ktoś zastanawia się nad kuchnią a ma w kształcie "I" lub "L" to można doczytać tutaj: http://www.urzadzone.pl/a/waska-kuchnia-w-ksztalcie-i-i-l-jak-zaprojektowac-i-urzadzic-20093.html

Dobry pomysł z tym rozmieszczeniem mebli.
Cytować
-7 #4 janek83 2018-07-01 22:02
super naprawde super inspiracje znalazłam tutaj i polecam, jak ktos nie ie, jak uzyskac wiecej miejsca w szafce prostym sposobem https://dom.wp.pl/organizacja-szafek-i-polek-w-kuchni-jak-to-zrobic-6240747184580225a
Cytować
-2 #5 tycia92 2018-07-08 21:53
ja sie w kawalerce tez potrafie ogarnav, wystarczy dobra wycieczkaa do ikek http://ladnydom.pl/inspiracje/7,153170,23224875,sypialnia-w-salonie-jak-polaczyc-pokoj-dzienny-z-miejscem.html
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio