Strona internetowa miejscowości Dulowa zajęła III miejsce w V edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2017”.  Wręczenie wyróżnień odbyło się na konferencji  w Poznaniu.

 

sołectwo w sieci 2017

 

W dniu 18.10.2017 roku na konferencji „WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA", która odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zaproszono finalistów V edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci. Jednym z nich był Łukasz Smółka, administrator serwisu www.dulowa.pl dodajmy że strona miejscowości Dulowa od samego początku prowadzona i rozwijana jest niego.

 

Konferencja w Pozaniu była poświęcona ekologii na terenach wiejskich oraz problemom cyfryzacji wsi. Patronem wydarzenia była Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, którą reprezentował Sekretarz Stanu Marek Zagórski.

 

W kategorii "otwartej" pierwsze miejsce zajęła strona wsi Niedary www.niedary.pl (Dolnośląskie), drugie miejsce zajęła strona wsi Krempna www.krempna4u.pl (Podkarpackie), a trzecie miejsce przypadło stronie miejscowości Dulowa www.dulowa.pl (Małopolskie).

 

Konkurs od 5 lat organizuje Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu nie jest rozwiązaniem wystarczającym, jeżeli nie idzie za tym edukacyja, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Takim działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.

 

dyplom solectwa w sieci dyplom

 

Po więcej informacji o konkursie zachecamy do odwiedzenia strony Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz www.dulowa.pl


informacja przesłana przez Łukasza Smółkę

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio