Autorski program „Kocham Cię Polsko” realizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju umożliwia dzieciom poznać historię narodu polskiego, kultywować tradycje i kulturę Polaków. Ze śpiewem i tańcem przedszkolaki w czwartek 9.11.2017 r. odwiedziły Trzebińskie Centrum Administracyjne i Urząd Swojego Miasta.

 

PS Gaj kotyliony

 

Przedszkolaki z dumą i ze zrozumieniem głoszą katechizm polskiego dziecka. Ich udział, wraz z rodzicami i nauczycielami w trzebińskich obchodach Dnia Niepodległości, potęguje ich radość – twierdzi dyrektor Jadwiga Kiełbus. Podkreślając znaczenie nastawienia dorosłych do świadomego udziału dzieci w obchodach świąt narodowych. Dzięki współpracy przedszkola z rodzicami przedszkolaki z entuzjazmem biorą czynny udział w spotkaniach z Polakami, którzy pielęgnują historię swojego kraju, a nawet ją tworzą.

 

 

Wręczyły mieszkańcom Trzebini kotyliony głosząc – „Niech każdy wie, że jesteśmy Polakami”. Tłumacząc – „Cieszę się, że mogę chodzić do polskiego przedszkola, tańczyć i śpiewać z koleżankami (6- letnia Agatka), - tańczyć w stroju ułańskim – dodał 5 –letni Jakub, a ja przekrzykiwała 4 – letnia Lenka – tańczyć krakowiaka. Dzięki gościnności Starosty Chrzanowa przedszkolaki już 23 listopada odwiedzą starostwo, poznają celowość pracy polskich urzędników.

 

Informacja przesłana przez panią J.kiełbus

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio