Grupa uczniów ze Szkół Podstawowych w Myślachowicach i w Psarach w dniach 1-5.10.2017 r. przebywali na obozie językowym Euroweek i wzięli udział w warsztatach w malowniczo położonej miejscowości Lądek Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej.

 

euroweek 5.10.17

 

Uczniowie za Szkoły Podstawowej w Myślachowicach wraz z opiekunem panią Magdaleną Niewiedział oraz klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Psarach wraz z nauczycielkami- Karoliną Bandosz i Urszulą Lasoń, wzięli udziala w warsztatach językowych, prowadzonych w postaci dyskusji, gier terenowych, debat oraz zajęć taneczno-sportowych.

 

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Warsztaty językowe prowadzone są w postaci dyskusji, gier terenowych, debat oraz zajęć taneczno-sportowych.


Uczniowie mieli możliwość poznać wolontariuszy z całego świata m.in z Peru, Indonezji, Tajlandii, Urugwaju, Ukrainy, Kenii i wielu innych. Dla niektórych była to pierwszy raz w życiu możliwość porozmawiania z obcokrajowcem, pierwsze uściśnięcie dłoni z kimś o innym kolorze skóry. Podczas zajęć uczniowie pokonywali nieśmiałość, błyszczeli pomysłami, uczyli się współpracy i współdziałania. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Po pokonaniu pierwszego onieśmielenia uczniowie brali aktywny udział we wszystkich formach nauki i zabawy zaproponowanych przez wolontariuszy. Uczestnicy są pod wielkim wrażeniem organizacji, przebiegu zajęć, a przede wszystkim entuzjazmu, którym zarażali wolontariusze. Reasumując, wszystkim się podobało i już szkoły już planują kolejną wyprawę na Euroweek 2018.
 

Informacja zostałaprzesłan przez panią Magdalenę Niewiedział

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio