Drodzy Czytelnicy, w ramach akcji Książka miesiąca od Ibuka Libry, tym razem wierny portret J.D. Salingera, autora kultowej książki "Buszujący w zbożu", jednego z najbardziej znanych, a zarazem tajemniczych pisarzy amerykańskich. W wieku czterdziestu sześciu lat Salinger wycofał się z życia publicznego i obsesyjnie strzegł dostępu do swojej prywatności.

Blokował wszelkie próby publikacji na swój temat. Odmawiał ekranizacji swoich dzieł nawet największym producentom Hollywood. Gardził sławą. Przez ostatnie czterdzieści pięć lat życia nie opublikował żadnego tekstu, choć nieprzerwanie pisał.

Autorzy tej biografii przeprowadzili blisko dwieście wywiadów z ludźmi, którzy byli najbliżej Salingera. Z lojalności i szacunku dla jego decyzji również oni milczeli przez ponad cztery dekady. Zaczęli mówić dopiero po śmierci J.D. Ich wspomnienia zostały uzupełnione bogatym zbiorem fotografii, fragmentów dzienników, nagrań i nigdy niepublikowanych "zagubionych listów" pisarza. Książka dostępna do 30 kwietnia 2019 r.

Dostęp: https://libra.ibuk.pl/book/128019


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.