Rada Seniorów Gminy Alwernia

Gminna Rada Seniorów w Alwerni powołana w kwietniu tego roku, na pierwszej sesji 16 sierpnia wybrała swoje władze.

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące całej społeczności, a zwłaszcza sprawy najstarszych mieszkańców Gminy, na sesji Rady Miejskiej w Alwerni w dniu 19 kwietnia 2018 roku została podjęta Uchwała Nr IV/28/2018 w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Alwerni.

Głównym celem Rady, jest służenie społeczności Gminy, a zwłaszcza seniorom poprzez reprezentowanie ich interesów wobec władz Gminy. Rada ma charakter inicjatywny, doradczy i opiniodawczy dla władz Gminy.

16 sierpnia w Gminie Alwernia po raz pierwszy odbyła się Sesja Gminnej Rady Seniorów. Członkowie rady wybrali przewodniczącego, którym został Pan Zygmunt Sieprawski, wiceprzewodniczącą została Pani Irena Kurzańska a sekretarzem Pani Anna Kurdziel.

Rada seniorów będzie współpracowała z władzami samorządowymi Gminy Alwerni i dzięki temu będzie mogła  wprowadzić w życie wiele swoich ciekawych pomysłów i inicjatyw.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.