Autorem artykułu jest Tomasz Zienkiewicz


Szukasz motywacji by rozpocząć w swoim życiu zmiany na lepsze? Zawsze chciałeś częściej ćwiczyć, lepiej się odżywiać, więcej czytać, rozwinąć nowe umiejętności, itd?

Nowy rok to świetny czas by zacząć!

Szukasz motywacji by rozpocząć w swoim życiu zmiany na lepsze? Zawsze chciałeś częściej ćwiczyć, lepiej się odżywiać, więcej czytać, rozwinąć nowe umiejętności, itd?

Nowy rok to świetny czas by zacząć!

A dlaczego? Cóż...

Nowy rok to czysta kartka papieru; "tabula rasa" czy też "clean slate". Masz ze sobą nowy, niezapisany kalendarz, pełne 12 miesięcy i 365 kartek do zapisania. To daje pole do popisu, nieprawdaż?

Z drugiej strony miesiąc styczeń w nowym roku jest tak samo dobry jak kwiecień czy czerwiec w starym. Jest jednak coś co warto wykorzystać - chodzi o tą masę znajomych i nieznajomych Ci osób, którzy właśnie rozpoczęli walkę ze swoimi postanowieniami noworocznymi.
Wystarczy, że przejdziesz się do najbliższej fitneso-siłowni i rozejrzysz dookoła. Sam się przekonasz, że takich tłumów tam jeszcze nie było :)

Skoro inni zaczęli - Tobie będzie łatwiej. Wystarczy że podejmiesz decyzję. I nie oglądaj się na tych, którzy "wypisują się z tego noworocznego szaleństwa". Zamiast szukać wymówek korzystaj z okazji wprowadzenia w swoim życiu zmian na lepsze. Przecież tylko na tym skorzystasz.

 

Jak więc zabrać się za ten rok?


1. Zdecyduj co chcesz zmienić

Pewnie masz masę pomysłów na to co chciałbyś zmienić, co wdrożyć, co zacząć.

Przystopuj i skup się na jednym celu. Im więcej rzeczy na raz chcesz zmienić, tym mniejsze szanse na powodzenie.

 

2. Zacznij działać

Nie szukaj wymówek tylko zacznij. "Kto zaczął, ten połowy dokonał". Potem już jest łatwiej :)

Staraj się robić codziennie coś co przybliży Cię do realizacji postanowienia.


3. Kontroluj gdzie jesteś

Raz na tydzień siadaj ze swoim kalendarzem i sprawdzaj co Ci się udało zrobić, z tego co zakładałeś na poprzedni tydzień i planuj kolejne 7 dni. W ten sposób będziesz co tydzień posuwał się do przodu. I nie zniechęcaj się gdy coś się nie uda w poprzednim tygodniu. Po prostu dostosuj plany i działaj dalej.

 

Weź więc do ręki swój nowiutki kalendarz i zacznij go zapisywać planami, działaniami i w końcu również tymi najprzyjemniejszymi: "zrealizowane" :)

powodzenia!

---

pozdrawiam,
Tomasz Zienkiewicz
www.dlasiebie.pl :: rozwój osobisty
benefi.pl :: zmniejsz swoje wydatki

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl