Poniżej przedstawiam wyniki ankiety jaka została przeprowadzona dokładnie 1 miesiąc i 1 tydzień temu. Przepraszam za opóźnienie związane z publikacją wyników :)

Na podstawie przeprowadzonej ankiety wiemy, że:

66,66% użytkowników serwisu to mężczyźni, 33,34 to kobiety.

Przeważająca grupa to osoby w wieku 25-30 lat - 28,5% , po równo stanowią grupy 31-40 oraz 41-50 lat - 23,8%. W wieku 19-24 mamy tylko 19,04% osób które zdecydowały się wypełnić ankietę. Przedział do 14 lat wynosi 4,76%. Nikt nie postawił krzyżyka przy 15-19 oraz w przedziałach powyżej 51 lat.

Najwięcej - 47,62% osób posiada wykształcenie wyższe, 28,57% średnie, 14,28% zawodowe a gimnazjalne i podstawowe po 4,76%.

Osoby wypełniające ankietę średnio w skali 6-ścio stopniowej oceniły Chrzanowski24.pl za całokształt na 4,33.

Osoby te mają w większości wspólne zainteresowania związane z kulturą, muzyką, filmem, turystyką - około 80% zgodnie zaznaczyło te same opcje. Męska część wybierała pewnie częściej opcje sport, informatyka i motoryzacja (około 40%). Nie zabrakło natomiast równie często pojawiającej się polityki, historii czy psychologii - te opcje wybierało około 25% użytkowników. Sporadycznie wybierane były mniej popularne dziedziny jak przyroda, radiokomunikacja, nauki ścisłe, militaria i lotnictwo.

Mniej więcej po równo (część osób zaznaczyła obie opcje) czas wolny spędzają w domu lub wyjeżdżając. 90% osób wyjściowe wieczory spędza w pubie/restauracji/kawiarni. Około 40% woli również wyjechać do kina, 15% do teatru i na dyskotekę.

Jeśli zostają w domu najchętniej spędzają czas z bliską osobą lub znajomymi (80%). Znaczna część lubi także w tym czasie po prostu korzystać z Internetu, oglądać TV (60% odpowiedzi). Pozostali gotują, sprzątają (ok 40%). W mniejszości są czytający książki.

Skąd do nas trafili?

42% użytkowników samodzielnie wpisało opcję Przełom (najczęściej dodając, że z wiadomości prywatnej), 9,52% od znajomego, 4,76% z Facebooka, 4,76% z wyszukiwarki. Pozostała część wpisała po prostu Internet.

Najważniejsza z punktu widzenia potrzeby zmian w serwisie zakładka ankiety:

Pomimo dyskusji jakie trwały na forum w większości użytkownicy nie mają dużych problemów z korzystaniem ze strony. Część osób zauważa natomiast, że jest ona ciężka do "ogarnięcia" przez nowo odwiedzające osoby. Około 30% wpisało za dużo informacji na stronie głównej lub jej przejrzystość - to cenna informacja, dzięki niej jeszcze w trakcie trwania ankiety skróciliśmy stronę o moduły znajdujące się w stopce strony.

W tym dziale padło również kilka innych bardzo cennych propozycji i informacji nad którymi się właśnie zastanawiamy - tych nie możemy niestety zdradzić publicznie. Przydatne również były wskazówki dotyczące wyglądu. Koncepcja zmian w szablonie zaproponowanych przez Was była również przedmiotem przemyśleń. Podczas spotkania użytkowników 5 listopada postaramy się przedstawić roboczą wersję proponowanych zmian do dyskusji i ewentualnej akceptacji.

Czego oczekują w serwisie? Większość zaznaczyła kilka opcji, chcieliby więcej informacji o problemach lokalnych ze swojego miejsca zamieszkania, problemach z terenu powiatu chrzanowskiego, informacji dotyczących bieżących wydarzeń, kulturalnych. Część osób zaznaczyła również brak informacji sportowych - generalnie ten fragment można podsumować potrzebą zwiększenia ilości informacji dotyczącej całego powiatu.

Ponad 71% użytkowników, którzy wypełnili ankietę Chrzanowski24.pl odwiedza kilka razy dziennie. Nie wiele ponad 19% raz dziennie a tylko 9,52% raz na tydzień.

Jako powód, dla którego są użytkownikami trzy pojawiające się w prawie każdej odpowiedzi to: forum, ludzie, atmosfera. Równie często: informacje, swoboda wypowiedzi, kilka razy zaznaczono brak ciekawej alternatywy.

Ponad 57% czuje się związana ze społecznością Chrzanowski24.pl, pozostałe 43% jeszcze się do nas nie przekonało ;)

Również 57% zaznaczyło chęć aktywności jako dziennikarz obywatelski. Część potrzebuje motywacji w postaci gratyfikacji pieniężnej, część potrzebuje przeszkolenia i możliwości realizowania się w swoim temacie.

Tak jak i w powyższych przypadkach 57% użytkowników nie widzi potrzeby otwierania forum dla możliwości pisania przez niezarejestrowanych.

Zdecydowana większość zaleca nam reklamę w postaci ulotek czy plakatów w mieście. Część proponuje reklamy podczas imprez nad którymi Chrzanowski24.pl obejmuje patronat medialny. Kilku zaproponowało akcje społeczną w postaci wysyłania adresu do znajomych poprzez opis w Gadu Gadu, linki na NK, Facebooku. Jest też propozycja naklejek reklamowych na samochód czy reklamy na telebimie w Chrzanowie.

52% osób czyta również Przełom (część tylko wersję online), prawie 24% czytuje Gazetę Krakowską, 19% Dziennik Polski a 9,5% także Żółtego Jeża. Poza lokalnymi często pojawiały się Onet, WP, Interia czy Rzeczpospolita, rzadko Gazeta Wyborcza.

Część z informacji jakie uzyskaliśmy od Was bezpośrednio przy miejscach na własną twórczość wykorzystamy do wdrożenia w serwisie. Część z nich będzie dostępna już początkiem listopada.

Dziękujemy wszystkim za czas poświęcony na wypełnienie ankiety i istotne z punktu widzenia dalszego rozwoju wskazówki.

Komentarze   
0 #1 Tomas 2010-10-30 20:13
Ciekawe wyniki, ciekawe .... w sumie wszystko teraz jest jasne. :-)
Nic tylko wyciągac wnioski i ukierunkowac się pod potrzeby forumowiczów rozwijając portal dla nich aby stał się jeszcze lepszy.
4,33 ocena , bardzo wysoko ... tak trzymać. ;-)Także tą poprzeczkę nalezy stopniowo podnosić ...
Cytować
0 #2 ice 2010-10-30 21:27
Ciesze się że powstała ta ankieta, mam nadzieję że według niej pojawi się sporo pozytywnych zmian które nam wszystkim będą służyły i doprowadzały do powiększania się tutejszej społeczności ;-)
Cytować
0 #3 Behemot 2010-10-31 01:13
Zaryzykuję postawienie tezy, że skoro 52% osób czytuje Przełom, to chrzanowski24 nie jest alternatywą, a raczej rozszerzeniem, czy uzupełnieniem. Lub odwrotnie ;-)
Cytować
0 #4 januwojt 2010-10-31 02:32
Ja czytam wydanie papierowe ,,szmatławca'' natomiast całkowicie przestałem korzystać z ich strony www i forum. Więc dla mnie chrzanowski24 i Przełom to od dawna dwa oddzielne byty. Przełom czytam tylko dlatego , że kolega regularnie go zostawia w pracy ;-);-)
Cytować
0 #5 Behemot 2010-10-31 02:34
@januwojt
no na www to od jakiegoś czasu nie ma nic ciekawego do przeczytania, jak jest z forum nie wiem bo nie zaglądam - nie mam zamiaru rejestrować się tylko po to, żeby rzucic okiem.
Cytować
0 #6 ania1 2010-11-01 23:47
ile osób wypełniło ankietę?
jest czy przeoczyłam
Cytować
0 #7 Janek 2010-11-04 01:53
Ja tam jestem wierny. Na przełom nie wchodzę ani nie kupuję. Jedynie wtedy gdy padnie rozkaz z naszego Forum o jakiejś akcji czy innych dywersyfikacjac h. ;-)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.