I to znów ja. Wasz ulubiony wizjoner i komentator. Wizjoner, bo jak wiecie, często mam teorie, które się sprawdzają. Nie będę tutaj ogłaszał triumfalnie, które się od mojego ostatniego wpisu sprawdziły lub wciąż sprawdzają, aby nie zapeszać. Przejdę bez cyrdolenia do rzeczy: wielu z Was to durnie. Na powyższym wykresie kolor biały oznacza nie-durni.

Ale dziś, słówko o typowym wyborcy PełO. Nim jednak przejdziemy do takiego typowego wyborcy, zastanówmy się co to jest to całe PełO.

Jak wiadomo, PełO to taka partia szachów, niczym gambit, w stylu ,,poświęć wszystko i przegraj jak idiota''. Ale zazwyczaj w gambitach szachowych poświęca się coś, aby zyskać coś, np. inicjatywę. Ale partia PełO to nowy rodzaj partii -- poświęć wszystko, nawet inicjatywę, wmów wszystkim, że jest dobrze, że cyferki kłamią (że sam król na całą armię to lepiej) i partię przegraj. Nie po to się wymyśla otwarcia szachowe, aby zmoczyć dupsko i się samooszukiwać, ale póki pionki w grze, znaczy, przepraszam, typowi wyborcy PełO, to gambit trwa! I wciąż się wydaje, że jest inicjatywa.

Ale typowy wyborca PełO to wbrew pozorom twór znacznie mniej skomplikowany od pionka szachowego. Ten ostatni np. lubi być przebiegły, bo potrafi zbić innego pionka w przelocie, a jak dobiegnie w końcu do mety, to ubierze się w inną kieckę i zacznie się panoszyć po szachownicy, niczym pierwsza dama. Typowy wyborca PełO, zdaje się w ogóle nie chodzić do przodu - błędnik dawno wyginął w toku ewolucyjnym, ale Matka Natura wciąż wstrzymuje się z egzekucją tego ginącego gatunku, jakby chciała wygrać jakiś zakład z jakąś wyższą istotą o pietruszkę.

Dla uproszczenia tego tematu, sięgnijmy bezczelnie po analogię fotograficzną, aby zbadać fetormen wyborcy PełO -- typowy wyborca PełO to taka hybryda lustrzanki z kompaktem, która ma założony na stałe obiektyw o bardzo wąskim polu widzenia rzędu 0,001 stopnia i ogniskowej -10mm, co sugeruje zapaść w swoje bogate w głupotę wnętrze. Ponadto światłosiła obiektywu jest tak sprytnie ustawiona, że pozwala na ostre obrazy tylko na kanałach TVN, Polsat, albo na Gazecie Wyborczej. Automatyczny mechanizm ustawiania ostrości wyostrza głównie na słowa `PiS` albo `Kaczyński`, zupełnie nie trafia na inne frazy, przy frazach `PełOpodobnych` się momentalnie gubi i pudłuje, albo wręcz zawiesza, po czym, po restarcie, znowu szuka `PiS`.

Być może nie wszyscy bawią się w fotografowanie, to analogia poprzednia wydaje się być zawiła, dlatego
przygotowałem coś bardziej strawialnego. Przedstawiam Państwu Trójkąt Wiedzy z lekcji informatyki:
Gdy rozpatrzymy go od dołu, na pierwszym miejscu mamy DANE. Danymi przykładowymi są: 100 stopni, PiS, Kaczyński, Polska, Pogoda. Jeżeli ktoś teraz nie rozumie o czym ja pisze, to powinien sobie ten trójkąt odpuścić.
Wskakując na poziom wyżej, mamy INFORMACJE. Informacje, np: 100 stopni parzy, ale i gotuje wodę, PiS to zło, Polska to Polactwo, Pogoda fatalna, Tusk to prawdomówca, itp. Po prostu informacje to poukładane DANE.

Wchodzimy na poziom wyżej naszego trójkąta - mamy WIEDZĘ. Wiedzą nazywamy odpowiednie wykorzystanie INFORMACJI. Np. wiedza to to, że nie wkładamy ręki do 100 stopni, że Polska to nasza ojczyzna, że Pogoda jest zmienna, choć aktualnie paskudna, a PiS to partia polityczna, podobnie jak PO.

Zbliżamy się nieubłaganie do szczytu naszego trójkąta. Tam mamy już MĄDROŚĆ. MĄDROŚĆ życiową. To wzór doskonałości, cel życia, zazwyczaj nieosiągalny dla większości Lemmingów i/lub typowych wyborców PełO, którzy lubią babciom chować dowód. Do MĄÐROŚCI dochodzi się latami. Dlatego często mają je niektóre babcie, którym się chowa dowód, aby nie narobiły młodym obciachu w lokalnej Komisji Wyborczej.

Przykład mądrości: Woda gotuje się nam w 100 stopniach na herbatkę, ale jakaś kaciała upuściła sól nad czajnikiem i wszystko do wody wsypała. Wodę nam zakręcili, bo mamy tylko deszczówkę, którą zbieramy z rynien całego osiedla. Soli nie mamy, bo się skończyła, monopolowy zamknęli, kopalnia w Wieliczce nie przyjmuje gości. Potrzebujemy soli i wody, gotujemy więc w 100 stopniach, odparowujemy wodę i mamy sól. Odzyskujemy trochę soli, a nową wodę bierzemy z deszczówki, bo odparowana straciła dużo swoich minerałów. Ale nie bierzemy z krótkiej deszczówki, a długich, powodziowych opadów, aby opary pyłów zakładowych zdążyły wypłukać się z powietrza.
Obok przedstawionego trójkąta, mamy przykładowe twory, które operują na różnych poziomach wiedzy. Ludzie potrafią operować od DANYCH do MĄDROŚCI, z tym, że im większy kawałek trójkąta, tym więcej ludzi na jego poziomie operuje. To źle wróży, ale to prawda.
Komputery potrafią obecnie operować tylko na DANYCH i INFORMACJACH, choć niektóre jednostki ludzkie ze szczytu trójkąta twierdzą, że za parę lat to się zmieni.

I tu dochodzimy do typowych wyborców PełO - Ci najczęściej operują na DANYCH. Wybitne podjednostki sięgają INFORMACJI. Nic w tym dziwnego -- w sondażach gambitowych PełO sięga prawie 50% -- to cały dół trójkąta i troszku poziomu wyżej. Sama prawda kurde.

Być może typowy wyborca PełO to dla niektórych wciąż zawiły termin. Sięgnijmy po analogię samochodową -- typowy wyborca PełO, jest niczym Ferrari na gaz. A resztę sobie dośpiewajcie.

A Wy jakie macie o skojarzeniach typowych wyborców PełO?

Komentarze   
0 #1 Jakub 2010-06-01 00:35
To typowa piramida, która również przedstawia iloraz inteligencji społeczeństwa na Ziemi. Taka piramida jest na banknotach, jest to Wielka Pieczęć Stanów Zjednoczonych. Na samej jej górze jest oko Ozyrysa lub jak kto woli Wielki Brat (Orwell 1984), który wszystkich inwigiluje i o wszystkich wszystko wie. Symbolem dążenia do takiego stanu rzeczy ostatnio jest chip RFID, wszechobecne kłamstwo w TV i ogólnie rzecz biorąc nazwa w skrócie NWO, czy New World Order po polsku: Nowy Porządek Świata. Tak naprawdę nie nowy, bo opisany w Apokalipsie św. Jana i wielu tekstach historyczny. Historia lubi się powtarzać i ciągle jesteśmy poddawani takim próbom całkowitego podporządkowani a jakiejś wcale nie muszącej być normalną, a wręcz patologicznej jednostce, chcącej mieć kontrolę nad wszystkimi i nad wszystkim.
Jest to niezmienna hierarchia i dążenie jednostek do władzy.
Wiedzą o tym odpowiednie jednostki przygotowywane do rządzenia. Jak wiadomo niektórym, władza ma to do siebie, ze zawsze ma następców i zawsze są to następcy mający odpowiednie ku temu kwalifikacje przekazane przez poprzednią władzę.
Ci wykwalifikowani , wręcz po tzw. kądzieli, czyli w wyniku nepotycznych układów doskonale wiedzą jak wygląda obraz społeczeństwa (patrz piramida) i wyrażają to właśnie symbolem Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych na banknocie, gdzie na samej górze jest wszystko wiedzący władca, a na dole plebs, który jest odpowiednio trzymany w ciemnocie, aby zbytnio nie myślał, a był posłuszny i odpowiednio był wydajny.
Według statystyk 86% społeczeństwa ma mniej niż 110IQ.
Można sobie wyobrazić jak wielka masa ma słaby umysł. Zresztą to widać PO tym jak głosują zmanipulowani przez odpowiednie media, które potrafią kłamać i szczuć w sposób bezczelny.
Na PO głosuje masa z tego całkowitego dołu piramidy.
Cytować
0 #2 Tomas 2010-06-01 21:50
Teraz czas na część II - "Wyborca PIS"...
Cytować
0 #3 ADAMUS 2010-06-02 14:40
super napisane, szkoda że przy dawnym czytaniu blogów na portalu pewnej lokalnej gazety zabrakło takich tekstów w imię poprawności i nie podskakiwaniu nikomu
Cytować
0 #4 Annihilator 2010-06-03 12:50
@Tomas - jaka część II? Nie jesteś tak ciekawy, aby Cie poddawać takim analizom.
Cytować
0 #5 Tomas 2010-06-03 19:07
Obiektywność, rzetelność nakazuje ... II , III czy IV część wskazana dla każdej "odmiany wyborczej".
Nadmieniam, że moje poglądy nie mają nic z tym wspólnego i nie licują się z żadną wypowiedzią aby to stwierdzić, zachowam je dla siebie.
Więc z analizy nici ...:P
Robert Cialdini... ?
Cytować
0 #6 Jakub 2010-06-03 19:30
Prawdziwy sondaż z dnia 12- 26 maja 2010
Marek Jurek - 4.0% Kornel Morawiecki - 0.3%
Jarosław Kaczyński - 52.7% Grzegorz Napieralski - 3.7%
Bronisław Komorowski - 27.3% Andrzej Olechowski - 2.7%
Janusz Korwin-Mikke - 2.7% Waldemar Pawlak - 1.4%
Andrzej Lepper - 1.1% Bogusław Ziętek - 0.3%
http://www.wolnapolska.pl/index.php/nareszcie-wiarygodny-sonda.html
Cytować
0 #7 ... 2010-06-03 19:40
"Polacy nie chcą iść do wyborów"
http://www.dziennik.pl/polityka/article620419/Polacy_nie_chca_isc_do_wyborow.html
Więc jak to ma się do analizy wyborców ... wydaje mi się ,że wszyscy już mają dość tej "szopki", może sie mylę ?
Wszędzie są prezentowane sondaże, które mają odzwierciedląc poglądy "Polaków".
Czas pokaże jak będzie w rzeczywistości.
Cytować
0 #8 Tomas 2010-06-03 19:42
Post wyżej ja pisałem , coś mnie wylogowało...;- )
Cytować
0 #9 tomasz jeska 2010-06-03 22:22
Odnośnie wyników wolnapolska.pl
Czy tylko ja mam wrażenie że to pro PISowiski sondaż? zwłaszcza po ostatnich zdaniach w tamtym arcie? :PJak widać u nas nie da się przeprowadzić prawdziwego i wiarygodnego sondażu...
Cytować
0 #10 Jakub 2010-06-03 23:33
A jaki byłby wiarygodny? Ten robiony przez filie OBOP obsadzone przez byłych funkcjonariuszy WSI, których w Polsce dowódcą był Wojciech Jaruzelski?
Dobre masz wrażenie z punktu widzenia zgodności z populistycznym paradygmatem propagandowym z którego się nie wyzwoliłeś zatem to wrażenie jest fałszywe.
Wyłącz TVN, Onet.pl, włącz myślenie.

Tak jak zawsze powtarzam i będę powtarzał. 86% społeczeństwa ma mniej niż 110IQ z tego większość nie wie nawet jak postawić krzyżyk w wyborach.
Jeśli wybory nie są fałszowane to są zmanipulowane.
Wyborca Platformy Obywatelskiej jest najniżej na drabinie ewolucji pod względem inteligencji dedukcyjnej.
Jeśli opisać wyborcę PiS to ten akurat, nie ma złudzeń, że władza to banda kretynów i nierobów, ale ma nadzieję, że może nastać czas uczciwości i praworządności, ma też świadomość, że nie za bardzo można coś zmienić bojkotując wybory, które mogą być sfałszowane.
Mogą być sfałszowane, ale trzeba walczyć o sprawiedliwość i wolność.
Jest jeszcze wyborca UPR, który wierzy, że ludzie zagłosują na inteligencje libertariańską lub prawdziwy liberalizm. Niestety nie wie, że większość ludzi ma mały mózg i 86% społeczeństwa ma mniej niż 110IQ i są łatwo manipulowani przez media dla idiotów takie jak TVN, czy Gazeta Wyborcza.
Partia UPR zrzesza inteligencję, która jest w ilości znikomej w społeczeństwie. Kretyn nie zagłosuje na UPR, bo nie rozumie co mówią jej liderzy.
Trafia do niego populizm, że dostanie chleb i igrzyska od Platformy Obywatelskiej.
Hierarchia inteligencji jest prosta.
Najgłupsi i najbardziej zdradzieccy są wyborcy Platformy Obywatelskiej.
Inteligentniejsi są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.
Ponadprzeciętnie inteligentni głosują na takie partie jak Prawica Rzeczpospolitej.
Geniusze wyliczają, że nie ma sensu iść głosować, bo i tak nie wygra ich ulubiona partia Unia Polityki Realnej, ale dla zasady pójdą i jak zwykle partia UPR zyska te 1,5% czyli tyle ile jest w społeczeństwie geniuszy. Na UPR zagłosuje też kilku kolegów przekonanych przez geniuszy, którzy nie za bardzo rozumieją co ci geniusze do nich mówią, ale im wierzą.
Cytować
0 #11 Tomas 2010-06-04 12:25
JKN jest bardzo niewygodny dla elit rządzących - szkoda ,że ma tak słabe poparcie wsród społeczeństwa, w dużej mierze jest to spowodowane przez media ,które przedstawiają go od kilku lat w niezbyt korzystnym świetle - "a ciemny lud to kupuje" ... niestety.
Cytować
0 #12 tomasz jeska 2010-06-04 20:43
Wiarygodny by był gdyby nie przeprowadziło go zgrupowanie ludzi o takich poglądach anty PO jak Ty co bije z ostatnich zdań tego arta. Sondy robione pro PO są złe bo są opłacane przez władzę by pokazywać jaką mają przewagę. Za to sondy robione przez jakiś fanatycznych zwolenników PIS są już dobre bo pokazują przewagę PIS? Dajcie spokój..

Ostatnio mam ochotę użyć fajnego dodatku do strony - znajdź i zamień na. Na pierwszy rzut poszła by fraza "110IQ" i jej kombinacje bo mam jej już dosyć ;-)I jeżeli jeszcze raz napiszesz do mnie wyłącz TVN, onet i inne tego typu to wierz mi że to zrobię.

Na koniec powiem wprost że w żadnym wypadku nie popieram ani PIS ani PO co zresztą powinieneś wiedzieć. Wk@$#! mnie tylko postawa kto nie jest za PIS ten jest przeciw (tak samo w przypadku PO)
Cytować
0 #13 Jakub 2010-06-04 21:56
86% społeczeństwa ma mniej niż 110IQ - zapamiętasz to do końca swojego życia.
Cytować
0 #14 Jakub 2010-06-04 21:57
Możesz zamienić "110" na "15 cm" na to samo wyjdzie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.