Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa od paru lat organizuje spacery dla miłośników nordic walking. Mogą brać w nich udział wszyscy chętni. Nasze ogłoszenia zawsze pojawiają się w kalendarzu wydarzeń w Chrzanowski24.pl. Zawsze mile witamy i przyjmujemy do grupy zainteresowanych aktywną turystyką. Trasa wycieczek wiedzie przez okoliczne malownicze tereny naszego powiatu, odwiedzamy także atrakcyjne zakątki Małopolski. Naszym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, a także poznawanie walorów turystycznych okolicy we wspólnym gronie.
Chciałabym przedstawić parę informacji z wiosennych spacerów z grupą.

Wiosenne wędrowanie z kijkami grupa nordic walking rozpoczęła od zwiedzania kamieniołomów w Bolęcinie i Płazie, potem był spacer do Płok, Paryża, Doliny Eliaszówki. Sezon wiosenny zakończyliśmy wycieczką po lasach w okolicy trzebińskiego osiedla Gaj.
Pogoda spacerowiczom różne płatała niespodzianki, od śnieżycy, deszczu, po piękne błękitne niebo i słońce. Podobnie było z uczestnikami, od kilku wytrwałych po sporą grupę. Zawsze jednak wycieczki były udane.


Jednym z ciekawszych był spacer Doliną Eliaszówki.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w niedzielne majowe popołudnie grupa spotkała się aby tym razem przejść Dolinę Eliaszówki, a właściwie jej część, stanowiącą rezerwat przyrody Dolina Eliaszówki, obejmujący ok. 100 ha powierzchni. U wylotu doliny znajduje się czynny kamieniołom wapienia w Czatkowicach, a rezerwat ze wszystkich stron otacza kompleks klasztorny karmelitów bosych w Czernej. Klasztor położony  jest na stoku wzgórza na wysokości 430 m n.p.m. i właśnie od zwiedzania tego miejsca grupa rozpoczęła spotkanie.

Przewodnikiem po obiekcie sakralnym, cmentarzu, muzeum był zakonnik tutejszego zgromadzenia.

Źródełko św. Eliasza w kształcie serca z rzeźbą kruka.


Potem ścieżka spacerowa wiodła malowniczymi terenami, po drodze można było zobaczyć źródło św. Eliasza, ruiny muru klauzurowego, Most Diabelski, wodospad na Eliaszówce, kamieniołom wapienia.

Ostatni spacer grupa przeszła kompleksami leśnymi w Gaju.

Widok na Piaskownie i Elektrownie Siersza.

Na następne spacery wszystkich miłośników nordic walking, po wakacyjnej przerwie,  zapraszamy w miesiącu wrześniu.