×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 96

Razem ze znajomymi spotykamy się regularnie i wspólnie odwiedzamy ciekawe miejsca w naszym regionie.

Tworzymy grupę otwartą na nowe osoby, staramy się dostosować tempo i dystans chodzenia do wszystkich uczestników. Poniżej zaprezentowałam kilka z naszych wypadów w celu zachęcenia innych do spacerów z kijkami nordic walking. O spotkaniach informuję na łamach Chrzanowski24.pl

Organizatorami spotkań byli m. in. p. Elżbieta i Andrzej Plackowie, którzy w ostatnim czasie oprowadzali m. in. po Rezerwacie Zimny Dół i Dolinie Mnikowskiej. Spacerując po wytyczonych ścieżkach Rezerwatu Zimny Dół można było zobaczyć wszystkie jego osobliwości: wapienne, skalne grzyby, okapy skalne, przesmyki itp. formy rzadko spotykane w takim nagromadzeniu w jurajskich dolinkach.

Pomnikowe okazy kwitnącego bluszczu pospolitego pokrywającego skalne ściany, największa ma ok. 20 m wysokości, budziły pełny podziw.


W ciekawą i dosyć długą trasę w okolicach Regulic zabrała zainteresowanych p. Basia Białasek, mieszkanka Regulic. Trasa wiodła przez Wąwóz Simota do miejsca piknikowego „Stare Dworzysko”, na styku trzech miejscowości: Regulic, Płazy i Kwaczały, do klasztoru w Alwerni i z powrotem do Regulic.


Bardzo interesujący spacer do Rezerwatu Ostra Góra w Karniowicach zorganizował p. Andrzej Pypno. W rezerwacie utworzonym w 1959 roku największą atrakcję stanowiły wiekowe buki o fantazyjnie powykręcanych kształtach.


Na terenie rezerwatu znajdują się ruiny budowli zwanej „Owczarnią”.


Spacer zorganizowany przez p. Andrzeja Pypno do Doliny Będkowskiej, z uwagi na niepewne warunki pogodowe odbył się w skromnym gronie. W Dolinie Będkowskiej nie spadła ani kropla deszczu, mimo że wokół szalały burze, były ulewne deszcze. Spacer przez dolinę z pięknym widokiem na Sokolicę, przez wodospady, obok Iglicy, do Dupy Słonia, w drodze powrotnej zakończono w Osadzie Rybackiej na pstrągu.

Zachęcam do spacerowania z kijkami, spacerując po zdrowie, przy okazji można poznać ciekawe miejsca, porozmawiać.

Zachęcam też osoby, które znają jakieś ciekawe miejsca w okolicy do poinformowania o nich, pokazania, czy też zorganizowania spaceru.

Kolejny spacer organizowany jest w najbliższą sobotę do Cisowych Skał w Czyżówce. Spotkanie o 15 – tej na parkingu przy ośrodku Kozi Bród.

Komentarze   
0 #1 Piotr 2011-06-03 21:13
Przedostatnie foto oddaje ciekawy klimat jak został chwilowo zatrzymany czas, który jest jak ziarnka piasku z wolna przesypujące się w klepsydrze.
Pozdrawiam wszystkich uczestników wypadu ;-)
Cytować
0 #2 bernasia 2011-06-03 21:38
fajna podróż
Cytować
0 #3 NUMERNABIS 2011-06-07 04:05
Świetne fotki brawa dla autora
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.