×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 364

Napewno nie raz spotkaliście się z ulicznymi bluzgami. Wyzwiska, wulgaryzmy i przekleństwa. Sam kilka dni temu byłem mimowolnym świadkiem głośnej rozmowy dwóch nastolatków na ulicy używających soczystego języka. Wogóle ich nie interesowały dwuznaczne spojrzenia osób przechodzących obok którym zapewne więdły uszy od "łaciny". Dlaczego aż tak wszyscy zobojętniali są na publiczne używanie słów uznanych powszechnie za obelżywe? Chyba jest nawet od tego paragraf. Coraz bardziej młodzi ludzie "klną jak szewc" i to bynajmniej nie w samotności a publicznie na ulicy. Ostatnio usłyszałem nawet że przykład idzie z góry gdy zwróciłem uwagę. Innym razem jadąc w pociągu zapytałem dwie dziewczyny dlaczego tak strasznie przeklinają? Wiecie jaka była reakcja? Przeprosiły, tłumacząc się że dziś każdy tak mówi i nie sądziły że komuś to przeszkadza. Ale żeby nie było tak różowo pamiętam sytuację gdzie zwracająca starsza osoba uwagę grupce osób przeklinającym na klatce schodowej w bloku została prawie zlinczowana, a krewkich "blokersów" uspokajała Policja, do dziś tej osobie się odgrażają wyzywając od kapusiów. Jakie jest wasze stanowisko: zwracać uwagę narażając się na agresję drugiej strony, czy przejść obok nie zwracając uwagi dając jednocześnie zielone światło na tego typu zachowanie?

Komentarze   
0 #1 kloss 2011-01-13 14:27
Polecam zwrócenie uwagi przeklinającym wyrostkom na os. Południe w Chrzanowie, wizyta w szpitalu i potłuczenia gwarantowane :sad:
Cytować
0 #2 Behemot 2011-01-13 14:48
Moja rada? Nie bawić się w szeryfa. Bo może się to skończyć tak jak dla pewnego policjanta na warszawskiej Woli, w zeszłym roku bodajże?
Cytować
+1 #3 , 2011-01-13 15:23
Jak masz wygląd Pudziana to możesz próbować bo w razie konieczności jeśli byś urzył gazu lub paralizatora o broni palnej nie wspominając to długo posiedzisz w więzieniu. Niestety u nas prawo chroni bandziorów a nie ofiary.
Cytować
-1 #4 przeklęta Kura 2011-01-13 16:58
Przykład wychodzi z domu. Bądźmy przykładem a nie dozorcami. Zresztą jeżeli ktoś przeklina to nie od razu drań i cham.
Każdy ma swój słowniczek, w którym kurvva nie jest chamem ale przecinkiem.
Cytować
0 #5 Anna 2011-01-13 18:04
Lepiej nie reagowac, a jak napisał(-a) "przeklęta Kura", trzeba samemu dawać przykład. Bywa też tak, iż wystarczy wymowne spojrzenie, a czasem mina pełna niesmaku - ale to rzadkość, aby ktoś się przejął. Pewna część naszego społeczeństwa sama musi dorosnąć do pewnych standardów. Dbajmy o to, aby przynajmniej w naszym najbliższym towarzystwie, samemu dając przykład, owe standardy wprowadzać.
Cytować
0 #6 bezprawie 2011-01-13 22:51
Podobnie jak na przystankach autobusowych nie przezstrzega się zakazu palenia papierosów tak i nikt nie zwraca uwagi na przeklinających ludzi w miejscach publicznych czy środkach komunikacji, to samo w szkołach, to co się dziwić że smarkacze klną i wyzywają na ulicy? To się nazywa bezstresowe wychowanie, nie robią co chcą nawet na łeb wejdą a potem się dziwicie że policjanta zadźgali w Warszawie który im uwagę zwrócił?! Mamy to czego chcemy róbta co chceta :sad:
Cytować
+1 #7 OLA: 2011-01-13 22:57
Małolaty przeklinają raz, przy osiedlowych sklepach stoją tacy co popijają i też klną aż uszy puchną spróbujcie zwrócić takim uwagę, policja bez przerwy ich spisuje, a oni mają to gdzieś...
Cytować
+1 #8 mi 2011-01-14 00:16
Trzeba ich nakłaniać do wstępowania do kółek różańcowych, recytatorskich, czy też mogliby zająć się pszczelarstwem. Wiele zalet przy kształtowaniu postaw ma też joga i np. fotografowanie ptactwa( dzikiego lub też damy na to nie…)
A tak poważnie to brak poukładanego życia od lat najmłodszych przez choćby to co ww często wiedzie w ślepe ulice
Cytować
0 #9 SAS 2011-01-14 09:44
Kija na dupę takich łebonią ale nie tylko tobie "mi" też by się przydał za pierwszą część twojej wypowiedzi
Cytować
0 #10 Darek 2011-01-14 09:45
Jak nie mają co robić to energie muszą jakoś wyładować - krzykiem, wyzwiskami, agresywnym zachowaniem, itp. itd.
Jak nasi rodzice likwidowali np. boiska to się to teraz odbija na młodych - NIE MAJĄ CO ROBIĆ. To takie proste.
My musimy coś im zaoferować, dać im alternatywę (ale bez przymusu) - najlepiej kilka - to może dużo zmienić.

W takie grupie młodych, znajdzie się jeden szachista, dwóch piłkarzy, jeden kierowca sportowy, kolejny małysz...
Tylko skąd oni to mogą wiedzieć, jeżeli praktycznie nigdzie nie są w stanie tego sprawdzić???

Pozdr.
Cytować
0 #11 Dreed 2011-01-14 11:25
Powinno się wieszać za takie tępe i głupie zachowania. Dla przykładu jednego i drugiego i może coś by to dało. Brak reakcji powoduje, że tacy młodzi kretyni panosza się po mieście w szerokich gaciach i klną byle głośniej byle było ich słychać. Jakbym miał guzik, który usuwa ludzi to widząc takiego debila wciskam go bez namysłu i już po problemie. Wielu ludzi chciałoby mieć taki guzik 8)
Cytować
+2 #12 nik 2011-01-14 15:31
Jak nawet policja na to nie reaguje to kto ma?
Cytować
0 #13 kura 2011-01-14 16:37
Dreed, debil i kretyn to nie są słowa kulturalne. Sam jesteś agresywny słownie wiec sie nie czepiaj.
Cytować
+1 #14 Dreed 2011-01-15 14:58
kura jakbym miał do czynienia z osobami kulturalnymi to bym posługiwał się językiem kulturalnym. Niestety na takie istoty nie ma innej metody niż dla przykładu wlać jednemu i drugiemu. Powiem więcej. Jestem rękami i nogami za przywróceniem kary śmierci w Polsce dla morderców i zboczeńców. Jak słyszę o tym gościu co zgwałcił i zamordował tą 14- latkę to czuję bezsilność. Sprawiedliwy wyrok w tym przypadku powinien być tylko jeden. Albo powiesić albo ciężkie prace w wykopaliskach za kromkę chleba dziennie. A nie, że 1500 zł idzie na jednego więźnia miesięcznie. To jest jakaś paranoja. Dlatego, że mamy takie prawo gówniarze się nie boją bo co możemy im zrobić?
Cytować
+3 #15 on 2011-01-18 11:57
Ponieważ jest przyzwolenie na tego typu zachowanie zaś zachowujący się w ten sposób czują się bezkarni i wiedzą że nic im za to nie grozi to zachowują się jak im się podoba. Chciałbym jednak także zwrócić uwagę że tego typu wulgarne zachowania mają miejsce także na tutejszym czacie gdzie nikt nie reaguje na słowa typu ku***a.
Cytować
+1 #16 caban 2015-03-14 06:47
wszyscy urzędnicy krzyżowo zatrudnieni dlatego to działa jak na Sycyli kamora
Cytować
+1 #17 ch 2015-03-21 02:28
ja czuję że jesteś krzyżowo zatrudniony w zusie tam się dopiero wyprawia ,nie długo z tą mafią
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.