Kilkadziesiąt domów, w około lasy, wszyscy się znają i zdawałoby się - sielanka: tylko żyć nie umierać! Niestety, jest jeszcze coś takiego jak PKP......

Lokomotywa przeznaczona do manewrów od długiego już okresu skutecznie uniemożliwia w nocy sen , a co za tym idzie wypoczynek okolicznym mieszkańcom Stacji PKP w Libiążu. poczynając od wieczora lokomotywa jak ,zakotwiczy' w stacji z załączonym silnikiem (a pracujący silnik sprawia, że w domach drżą meble i okna) tak potrafi stać przez dobre kilka godzin!!!!!!!!!!! Na moje pytani-e czy nie można by tego zmienić i niech sobie lokomotywa ,warczy' w nocy np. na torach zdawczych w lesie w Kroczymiechu lub może na czas postojów w Stacji maszynista wyłącza silnik, usłyszałem, że nie da się wyłączać silnika, a na torach zdawczych stać nie wolno, bo to są tory Kopalni. A przecież podobno lokomotywa ma jest zadysponowana właśnie do odbioru wagonów z węglem z Kopalni! czegoś tu nie rozumiem, żeby nie dało się ,dogadać' pomiędzy dwoma firmami co przecież razem współpracują od lat i zmienić ewidentnie głupie przepisy?

Marek C.

Komentarze   
0 #1 Kacpergron 2012-06-19 15:11
Lokomotywa PKP może pozostawać na torach zdawczych kopalni tylko w momencie kiedy czeka na wagony, które jadą już z kopalni i które ona przetransportuj e na teren stacji PKP. Pozostawać na torach kopalni przez długi czas mogą tylko lokomotywy DB Schenker Rail Polska, która to firma obsługuje całą bocznicę "Janiny".
Cytować
0 #2 Virek 2012-06-19 17:32
szu_10 - idź do swoich radnych, niech coś zdziałają. Biorą za to pieniądze :-)
Cytować
0 #3 Marek Cygan 2012-06-19 19:08
To co stoi na przeszkodzie, żeby Lokomotywy Firm: DB Schenker Rail Polska, która to firma obsługuje całą bocznicę "Janiny", nie mogły wciągać wagonów od razu do Stacji PKP? I dla PKP było by oszczędniej i w naszej okolicy spokojniej.
,Virek' mogę cię zapewnić, że sprawa będzie miała dalszy bieg....
szu_10
Cytować
0 #4 Gadżet 2012-06-27 02:33
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/605747,libiaz-noca-zycie-zatruwa-im-lokomotywa,id,t.html
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.