×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 298

Nie potrafię pohamować emocji gdy czytam w jaki sposób potraktowano ludzi w Młoszowej którym wiele, wiele lat temu obiecano perony przy torach. Tak ta miejscowość tuż koło Trzebini którą widać z okien pociągów a tuż za nią największe trzebińskie osiedle ZWM, po raz kolejny została wykiwana. Wiele lat temu pokazywano ludziom plan na którym widniał przystanek kolejowy o nazwie Młoszowa. Sprawa jednak zawsze była spychana na dalszy plan. Mówiono że są ważniejsze wydatki i żeby ludzie jeszcze poczekali. Jeszcze kilka lat do gruntownej modernizacji linii kolejowej Kraków-Katowice. Zapowiadano że wtedy nikt nie zapomni o Młoszowej i zostaną wybudowane dwa małe perony na których zrobią wiaty i postawią po ławce i kilka latarni żeby było bezpiecznie nocą. Urzędnicy w Trzebini powiedzieli że potrzebne są podpisy było to parę lat temu. Podpisy zebrano było po wyborach więc temat okazał się nie potrzebny. Dziś historia zatacza koło. Dla świętego spokoju zarządano podpisów mieszkańców że chcą przystanku kolejowego w Młoszowej. Gdy sołtys oświadczył że już kilka lat temu zbierał i słał pisma powiedziano mu że w urzędzie nie mogą znaleźć ale mimo to napiszą do kolejarzy o pomyśle budowy peronów. Szkoda tylko że w tym szalonym tempie urzędnicy trzebińscy pomylili adresatów do których pismo skierowali, szkoda także że merytorycznie nie opisali po co i dlaczego ten peron ma powstać i że to nie kiełbasa wyborcza tylko projekt związany z modernizacją linii Kraków-Katowice.
Jest kolej metropolitarna która będzie się rozwijać ze strefami tak Kraków się powiększa i wychodzi do prowincji żeby dojeżdżać. Powstanie szybka kolej - pociągi które dotychczas się wlekły 20km/h z Krakowa do Katowic pojadą do 160km/h, zniknął przejazdy kolejowe powstaną wiadukty. Wiele zostanie przebudowane kosztem ponad 500mln zł. Zaś jak wyliczył na szybko pracownik PLKi koszt peronu dla Młoszowej to blisko 3mln zł. ZA CO PYTAM? Za dwie skrajnie peronowe które usypali by w czynie społecznym mieszkańcy? Czy może za dwie ławki które również zrobili by mieszkańcy bo drewno mają pod nosem?
Szlak człowieka trafia na spółkę kolejową i na miejscowych bezradnych urzędników, którzy zrobili coś na "odwal się" żeby było a jaki efekt? A kogo to obchodzi!

Mam nadzieję, że to nauczka dla wszystkich jak sprawy należy załatwiać i nie czekać na innych. Mam także nadzieję że to jeszcze nie koniec a w sprawie przystanku kolejowego Młoszowa uda się pozyskać wiarygodnych i aktywnych partnerów którzy nie uczynią z tematu obiecanki wyborczej. Trzebińskiemu magistratowi wystawiam zaś tęgą BURĘ za brak konkretnej pomocy dla Młoszowej.

Komentarze   
+1 #1 akita 2010-09-23 09:08
Urząd w Trzebini ma jedno do siebie, ma najwięcej urzędników w przeliczeniu na jednego mieszkańca w Polsce. Jakie Ci ludzie mają kompetencje można ocenić po ich działaniach. Także pamiętam że obiecali wsparcie dla budowy przystanku kolejowego w Młoszowej i co? Dziadostwo to lekko powiedziane.
Cytować
-1 #2 Sałatini 2010-09-23 10:53
Miasto kuleje, obwodnicy nie ma a wy chcecie po wiochach, na które i tak idzie mnóstwo kasy, stacyjki budować.
Cytować
+1 #3 wiochmen 2010-09-23 12:01
W Młoszowej pociąg nam pod oknem jeździ niby nic bo wielu tak ma ale skoro są plany i nas zapewniano o peronie w Młoszowej to trzeba doprowadzić do realizacji, w Woli Filipowskiej też jest taki zwykły mały peron i ludzi mnóstwo jeździ to samo u nas powinni zrobić! A jak nie to ZABLOKUJEMY TORY! Ludzie mają dość manipulowania nimi!!!!!!!!!!
Cytować
+1 #4 dżordż 2010-09-23 13:43
Tak właśnie wykiwano mieszkańców w młoszowej na miejscu których wyszedłbym na tory z transparentem "CHCEMY PERONÓW" i je zablokował, może wtedy kolejarstwo się opamięta i zrobi! Tak się właśnie składa że Wola Filipowska jest świetnym przykładem małego prostego peronu z którego korzystają ludzie. Myślę że więcej marszałek województwa pomoże niż urzędnicy z trzebini którym widać jak to bardzo zwisa i mają to w du... .
Dodam jeszcze że jeśli takie perony faktycznie 3melony kosztują to chyba jedynie z dwoma windami i ruchomymi schodami, po napewno nie za ten nasyp ziemny peronowy i kilka płytek chodnikowych bo co niby więcej trzeba? Nawet automat biletowy gdyby postawili to koszty przewozów regionalnych a nie tego zdzierstwa jakim jest plk która tylko miliony by chciała i to za nic! :sad:
Cytować
+1 #5 maks 2010-09-23 21:28
Paranoja, inaczej nazwać tego nie można, także widziałem perony w Woli Filipowskiej i o zakład idę że więcej niż 100tyś to by wybudowanie peronów w Młoszowej podobnych nie kosztowało, zrobi to prywatna firma.... a 3 mln zł to kosztuje ale peron podziemny na Warszawie Centralnej a nie usypanie ziemi w Młoszowej.
Jawna manipulacja kosztami. Ludzie faktycznie powinni protestować blokując tory, zaraz by im perony zrobili.
Cytować
+1 #6 nixon 2010-09-24 12:35
Nie wiem w czym problem, przez Młoszwą w której chyba nie mieszka aż tak mało ludzi przechodzą tory i to przez centrum, więc czemu nie można zrobić dwóch skrajni peronowych? Dla Młoszowej to rozwój, dla mieszkańców wygoda, dla kolei dochody z dodatkowych pasażerów i biletów. Ktoś tu ewidentnie jest bezmuzgiem skoro nie chce dopuścić do tej inwestycji :o:o:o
Cytować
+1 #7 111111111 2010-10-02 19:35
3 miliony zł chcą za kilka płytek chodnikowych i ziemię na nasyp pod peron? HAHAHAHA to na sąsiedniej Woli Filipowskiej to nawet zadaszenia nad peronem nie ma! Kostki brukowej też nie ma tylko płytki chodnikowe na krawędzi, ławek też nie ma kasa zamknięta na 4spusty
Cytować
+2 #8 mil 2010-10-12 14:27
Ludzie w MŁOSZOWEJ czują się oszukani i przez kolej i przez trzebińskich urzędników! :sad: Myślę że wkrótce zobaczycie zablokowane tory przez mieszkańców którzy upomną się o swoje!!!:sad:
Cytować
-1 #9 Khan34 2014-12-27 23:30
Ludzie to jest trasa międzynarodowa, opamiętajcie się. Zatrzymywanie pociągów na każdej pipidówce typu Wola Filipowska itp. to strata czasu. Chcecie szybko dojeżdżać do pracy to zorganizujcie odpowiednią komunikację miejską która dowozi ludzi do dworców w większych miastach. I z przejazdu z Trzebini po modernie do Krakowa z powiedzmy 30 min zrobi się podobnie co teraz przy czym blokując wszystkie tlk itp. Najlepiej zatrzymujmy pociąg co 2 min na każdej stacyjce. Jak dla mnie Biznes Park jako dodatkowa stacja to już przegięcie. Dla mnie kolejny pomysł do piachu.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.