Co to jest "małopolski system informacji turystycznej" mogę zrozumieć, ale co to jest punkt informacji turystycznej w Chrzanowie, dla miasta i gminy Chrzanów zrozumieć już raczej trudno. Może lektura tekstu na stronie Miejskiego Serwisu Informacyjnego Chrzanowa rozjaśni wam nieco tę zamgloną rzeczywistość? Oto link: System Informacji Turystycznej. Projekt, cel, "Boska Lokalizacja" pieniądze na realizację oraz kolejne na utrzymanie ludzi wygrzewających tam fotele. Nie ukrywam że zainspirowana zostałam jednym z komentarzy pod moimi ostatnimi wywodami na aktualnie nas otaczające sprawy.

Kluczowe pytania: Co miasto Chrzanów oferuje przybyszowi który jakimś cudem do nas trafi? Mamy choć jeden motel, hotel? Aaaaa zapomniałam ten Hotel MOKSiR który był na ul. Sokoła przemieniono na inne ciekawsze rzeczy bo podobno wymagał remontu? Bo na brak chętnych z moich analiz nie mógł narzekać! Więc właściwie nocleg w Chrzanowie odpada, trzeba jechać do Trzebini. Co dalej? Zakładam że do Chrzanowa przyjechałam pociągiem, czy nim dotrę do wychwalanego biura informacji turystycznej nie wystraszę się wyglądu dworca kolejowego w Chrzanowie?

http://kolej.one.pl/foto/1014/1093455632.jpg
źródło zdjęcia: http://kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=565&okno=galeria&&zakres=-1&photoid=3423

Nie wiem ja już się wystraszyłam, syf, brud, ubóstwo, zero informacji gdzie mam się udać żeby zasięgnąć informacji? Koniec języka za przewodnika? Ok, dużo ludzi nie lubi wolnej kolei, dworzec na Śródmieściu też nie lepiej wygląda, a z okien pociągu Chrzanów wygląda wręcz żenująco, głównie za sprawą śmieci , graffiti a prędkość jest iście turystyczna w sam raz do podziwiania widoków (może mi ktoś wskazać NORMALNE przejście pod torami w Chrzanowie które nie straszy? Po za tym nowym A.D. 2010 na ul.Sikorskiego?). Pójdźmy dalej, wysiadam na dworcu PKS przy C.H. Max, jest lepiej? Stare walące się daszki na zajezdni, dziury w asfalcie, masa śmieci wokół noi dezinformacja, znów nie wiem gdzie się udać, gdzie szukać informacji? U pani sprzedającej używane ciuszki na straganie. Podobna sprawa z komunikacją miejską i dworcem na ul. Zielonej, kompletny chaos. Jestem bardziej zmotoryzowana, przyjechałam samochodem do Chrzanowa, i odrazu się zgubiłam opowiadała mi koleżanka z dalekiej Północy która przyjechała w odwiedziny, uliczki niczym jednokierunkowy labirynt i brak widocznego planu miasta, miejsc parkingowych.

Co my chcemy promować w Chrzanowie to inna kwestia niż co powinniśmy w nim uporządkować nim zaczniemy zapraszać do swojego uroczego miasteczka. Chaos miejski w organizacji tego typu przedsięwzięć i wywalania pieniędzy w błoto udzielił mi się podczas czytania raportu ilu przybyszów obsłużył miejski wydział promocji czy informacji turystycznej, wyszło że dosłownie garstkę. Ludzie którzy działają w naszych strukturach pobierają pensje i powinni mieć kwalifikacje oraz doświadczenie do tego co robią, czy mają? Sprawdźcie sami. Dublujące się urzędy w ramach miejskiego i powiatowego generują spore koszty. Ich działalność oceniam bardzo nisko bo widzę to po wynikach. Winę ponoszą także gospodarze miasta i powiatu. Kiedy w Zatorze i okolicy promuje się dolinę karpia gdzie przyjeżdża Adam Gessler wraz z ekipę TVP i pokazuje jak pysznego mają karpia po zatorsku oraz piękne stawy oraz zdrową okolicę nadającą się świetnie do aktywnego wypoczynku, kiedy w okolicach Wadowic pojawiają się kolejne parki rozrywki w stylu Parku Miniatur, Parku Dinozaurów, Alei Św. Mikołaja, kiedy w Jaworznie rozpoczyna się budowa pola golfowego, Parku/Muzeum Skamielin to w Chrzanowie obiecuje się przy makiecie Dworu Starzeńskich czy może by go nie odbudować? W tym samym czasie rozsypuje się niezabezpieczony murek tegoż pałacu co jest świetną okazją żeby rozpocząć kolejną dyskusję czy aby w tym miejscu nie zrobić chodnika? A może nikt nie zauważył co robi się z architekturą Chrzanowa art deco, bo lepszy jest styropian. Zauważyli miłośnicy "starego Chrzanowa" ale jest ich mało i nie mają siły przebicia u decydentów.

Czyli jesteśmy "nijacy". Chrzanów i okolica taka jest bo nie obrano konkretnego kierunku "co robimy?". Czy idziemy w tereny inwestycyjne przyciągamy inwestorów bazując na doskonałej lokalizacji? Czy stawiamy na turystykę i dopieszczamy to co mamy przy okazji tworząc coś nowego oryginalnego coś czego inni nie mają? NIE! My robimy wszystko po trochu. Czyli NIC!

Mamy za to SUPER punkty informacji turystycznej, ale o Małopolsce bo Chrzanów jest tam tylko jakimś ułamkiem - punktem, który mało co ma do zaoferowania czego inni by nie mieli w dodatku w żadnej oprawie. Bo coś co można tu było stworzyć nie powstanie bo nie ma na to pieniędzy, które muszą być wydane na niepotrzebne nikomu widzimisię miejscowego aparatu "bezradnych".

O dziwo raz nawet zobaczył to lokalny tygodnik w postaci jego wydawcy, powstał nawet szeroko komentowany temat na forum i jeden artykuł w gazecie. Nagle jednak temat z forum zniknął a na papierze więcej się nie pojawił. Komuś bardzo na tym zależało.

Tym optymistycznym akcentem zakończę, dziękując jednocześnie za wiele cennych informacji które podajecie.

_________________

Moje pozostałe wpisy:

Jak namieszać żeby nikt się nie zorientował

Po co urząd pracy bez ofert pracy, szkoleń ???

Komentarze   
0 #1 boxer 2011-04-04 15:27
a jaki jest wlasciwie cel tego wpisu? bo o tym jak dziala i czy potrzebne jest to centrum informacyjne to mozna juz bylo przeczytac tutaj kilka, jesli nie kilkanascie razy? O tym jak wygladaja dworce,kamienic e i o rozsypujacym sie murze rowniez. Taki wpis dla wpisu?
Cytować
0 #2 eron 2011-04-04 15:34
Hotel już istnieje w Rynku - Platan ***
Cytować
0 #3 xsiński 2011-04-04 16:01
Oho widać niezadowolonych pracowników chrzanowskiej promocji :D

A można zobaczyć linka do tego Hotelu w Chrzanowie??
Cytować
0 #4 login 2011-04-04 16:28
akita dziękuję Ci bardzo za rozjaśnienie, bo ja właściwie nie wiedziałam o co chodzi z tą turystyką w Chrzanowie, też tak ją postrzega, dlatego dziwi mnie przyrost "punktów inf turystycznych". Zbłąkanych turystów zawsze można z powrotem do busa wcisnąć i do Krakowa wysłać ;-)Jakiś czas temu jechałam do Oświęcimia pociągiem, w przedziale była też młodzież z Izraela i komentarze nt widoków zza okna piękne po prostu, aż miło poczuć się mieszkańcem tego miasta.
Te punty faktycznie są jakieś o kant tyłka rozbić, więc po co je mnożyć? Kolejny jest w nowej siedzibie mbp jak już wiadomo. Tylko PO COOO??
Chrzanów to miasto takie bardziej przemysłowe, rzemieślnicze (przynajmniej kiedyś, ale widać, że i z przemysłem tutaj coraz gorzej). Na siłę nie zrobi się z tego miasteczka Wrocławia, ani drugiego Krakowa, a czasem jak się słucha niektórych "radnych" to tak można wywnioskować, że oni to tak właśnie widzą, że Chrzanów to cud miód i orzeszki dla turystów, ale oni jeszcze o tym nie wiedzą, a punkty turystyczne im o tym powiedzą. Miasteczka ościenne widać sobie radzą, jak zostało napisane w artykule i jak zresztą jest w rzeczywistości. A u nas tylko: "ni ma piniędzy! miasto w nendzy!"
I żeby nie było, ja nie jestem jakaś w ogóle cała anty chrzanowska maruda, ponieważ jest kilka rzeczy jakie mi się tutaj podobają ;-)ale niestety coraz więcej zjawisk jakie zachodzą w naszym powiecie mi się nie podoba. Pozdrawiam i dzięki za artykul raz jeszcze :-)
Cytować
0 #5 password 2011-04-04 16:37
nuuuuuudy... prawda, ze niczego nowego w tym artykule nie ma.
Cytować
0 #6 swd 2011-04-04 16:39
A ja widzę że prawda opisana przez autorkę o chrzanowskich realiach na tyle "ubodła" kilka osób że teraz zaczynają swoją szczekającą karawanę jak to jest wszystko super.
Cytować
0 #7 boxer 2011-04-04 16:40
Guzik prawda. Ja nie mowie, ze nie zgadzam sie z tezami we wpisie. Mowie natomiast, ze to wszystko wtorne, na dodatek zadnych propozycji zmian :-P
Cytować
0 #8 karateka 2011-04-04 16:46
A jak by były propozycje zmian których już pełno było w tych tematach to by się okazało że nia ma pieniędzy, że są nie realne, że władza nic do tego nie ma i że właściciwe to co my wogóle chcemy :DWięc nieroby żenada z waszej strony :PWyzwalniać i do zamiatania ulic wysłać!
Cytować
0 #9 swd 2011-04-04 18:12
Najlepiej oczywiście nic nie pisać co jest nie na rękę urzędnikom tutejszego magistratu bo jasny szlag ich trafia o tego że ktoś śmiał im cokolwiek napisać?
Cytować
0 #10 ADAMUS 2011-04-04 22:43
Jeżeli nudą co poniektórzy nazywają to co się robi za ich pieniądze to gratulują obywatelskiej postawy. Ja także uważam że tworzenie nowych punktów informacji turystycznej w Chrzanowie to duże przegięcie ponieważ ten który znajdował się tuż przy MOKSiR (kinie sztuka) pokazał jak duże jest zainteresowania tego typu placówką, teraz kiedy stworzone będą kolejne wydatki w stosunku do efektów będą naprawdę porażające. Warto nagłaśniać takie sprawy.
Cytować
0 #11 pie|ynka 2011-04-05 15:30
Beznadziejny tekst, w dodatku autor nie ma bladego pojęcia o czym pisze, i później tacy "autorzy" dostają nagrody??? bahahahahah:D:D
Cytować
0 #12 *** 2011-04-05 15:52
Ludzi pokroju "pie|nka " dla zasady się nie komentuje, ale wystarczy poczytać komentarze tej osoby pod każdym tematem są takie same w stylu, że autor nie ma o niczym pojęcia i jest tępakiem zaś sama pie|nka poproszona żeby opisała prawdę nie potrafi tego uczynić co oczywiście świadczy o jej inteligencji.
Cytować
0 #13 Iza 2011-04-05 18:17
Cytat:
swoją wiedzę nt. lokalnych spraw w istotnym zakresie czerpią z (o zgrozo!) lokalnego tygodnika
Niektórzy tak mają i nic się na to nie poradzi. Inni zaś czytają tygodnik z ciekawości jakie bzdury są popisane bo mają swoje źródła informacji i konfrontują tą medialną papkę przekazywaną obywatelom z tym jak jest w rzeczywistości.

U nas w mieście jest tylko ciekawych miejsc. Na dworcu głównym można by muzeum kolei zrobić. Fajnie też by było jakby w weekendy można było zwiedzać Wapiennik czy choćby prażalnie dolomitu.

Przeglądając informatory turystyczne (jednym z nich był chyba ten: http://www.mbp.chrzanow.pl/images/stories/2010/Wydawnictwa/Skan_005.jpg ) można znaleźć kilka ciekawych tras z bardzo fajnymi widokami (wnioskuję ze zdjęć bo sama osobiście jeszcze nie miałam okazji sprawdzić). Nie wiadomo tylko jak wyglądają warunki na tych trasach.

Jak to nieraz bywa, jak się będzie chciało to i pieniądze się znajdą.
Cytować
0 #14 marys 2011-04-14 21:37
Tak po lekturze obu wpisów akity dochodzę do wniosku, że łączy je osoba byłej kierowniczki Promocji z Urzędu Miejskiego w Chrzanowie a obecnie szefowej administracji w Bibliotece. PIT ma wchodzic w skład biblioteki i pani kierownik (inicjatorka PIT) niezłe gnizadko sobie przygotowała za publiczne pieniądze. Wieśc gminna niesie, że Lokalny Tygodnik nic na ten temat nie pisze bo w składzie redakcji pojawia się nazwisko dziwnie podobne do nazwiska inicjatorki PIT. Pogratulowac pomysłu.
Cytować
0 #15 Angelia 2014-11-10 11:06
I think everything said made a great deal of sense.
But, what about this? what if you added a little content?
I mean, I don't wish to tell you how to run your blog, however suppose you added
a post title that makes people desire more? I mean Portal Chrzanowski24.p l
is a little plain. You could glance at Yahoo's home page and watch how they create article
titles to grab people to click. You might add a video or a picture
or two to grab people interested about what you've got
to say. Just my opinion, it could bring your blog a little
livelier.

Here is my web-site cialis online: http://onlineedmeds03.com/
Cytować
0 #16 Melaine 2015-01-31 08:22
Someone necessarily lend a hand to make significantly posts I
might state. That is the first time I frequented your website page and to this point?

I surprised with the research you made to create this actual put up extraordinary.
Excellent task!

Feel free to surf to my webpage - Tinnitus Causes: http://www.tinnitusremediesforyou.com
Cytować
0 #17 Ludie 2015-04-29 05:50
The hone of dining establishments, bawrs and the
club area, the north end of Washington Opportunity at 17 Street is the performing fine arts district where you wwill certainly discover the symphony's
new Town hall madse byy Frank Gehry, the Fillmore Miami Coasline Theater and the Miami Coastline Convention Center.
Larger hotels often consist of direct coastline accessibility, went to pools
with drink solution, restaurants and also bars catering
area solution aand a lavish health facility and also health and fitness facilities.
Popular inexpensive hotels and resorts along Ocean Drive
may do not have deluxes yet certainly supply prime locations.
All thhe remaining reidential properties are simply across the street from the seaside.


My homepage ... hotel reviews (Emerson: http://miamibeachotels.wordpress.com/)
Cytować
0 #18 Lorri 2015-07-07 10:06
Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
Extremely helpful info specifically the closing part :) I handle such info much.
I was looking for this certain info for a very lengthy time.
Thank you and good luck. free shed plans: http://www.salonluxenia.sk/component/k2/itemlist/user/291370
Cytować
0 #19 Gwendolyn 2015-12-19 16:03
This equals a 20.36% Total Assigned Yield.

Review my page - stock options tax accounting: http://s3.amazonaws.com/ezmomeybot/index/49.html
Cytować
0 #20 Thorsten 2015-12-20 08:02
5 fingers - from thumb to little finger represents apostle,prophet s, evangelists, pastors, academics, in that
order.

Review my blog post :: boat building plans online: http://s3.amazonaws.com/woboat/index/53.html
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.