×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 272

Co roku w trzecią niedzielę września obchodzony na całym świecie jest dzień "środków społecznego przekazu".
Chciałbym się z wami podzielić małymi przemyśleniami. Nasz portal ch24, który jest określany jako społeczno-informacyjny różni się od tych z którymi nie raz porównuje się na forach czy pod artykułami. To nie środek masowego przekazu. Mass media mają to do siebie że coś nadają, odbiorcy odbierają i tyle. Aby samemu coś nadać muszą przechodzić do działów w którym im się to umożliwia, gdzieś na boku, gdzieś na forum ale nigdy na stronie głównej. Są to też media opiniotwórcze. Strumień informacj "atakuje" nas ze wszystkich stron. Czy bierzemy w tym udział? Nie, zostajemy biernymi czytelnikami, widzami, obserwatorami - co najwyżej komentujemy. Co daje nam miejsce takie jak tutaj? Daje nam możliwość dzielenia się informacjami i przemyśleniami, oraz wymianą zdań. Stwarza to także pole do nadużycia, bo przecież można podać błędne bądź fałszywe informacje. Tak to prawda, ale ostatnie spotkanie "na żywo" części użytkowników tego portalu pokazało jak różni i ciekawi ludzie tu przebywają. Można coś robić dla pieniędzy i dzięki temu się z tego utrzymywać. Portal społeczny pokazuje, że można robić coś także z zamiłowania i bez przymusu. Nie miałem w ostatnim czasie możliwości dokończenia dyskusji z jednym z anonimowych userów który zarzucił mi oraz wszystkim piszącym artykuły, blogi, a także Adminowi portalu że dajemy się kupić na konkursie aktywności bądź bierzemy kasę za kopiowanie informacji od innych. Zaś nasze informacje są warte tyle co dziura na chrzanowskim chodniku którą sfotografowałem (czyżbym kogoś rozdrażnił tym artykułem? ;) )
Oczywiście zgadzam się że każdy tutaj komentuje i ocenia. Zgodzić się jednak nie mogę na tego rodzaju pomówienia. Gdyby porównać ogólnopolskie serwisy informacyjne takie jak Wiadomości TVP1, Wydarzenia Polsat, Fakty TVN, ktoś mógłby powiedzieć że pokazują to samo. Może poprostu media te uznały że informacją nr1 w Polsce jest ..... .
Podobnie może nie raz zdarzyć się na naszym portalu. W naszym powiecie działa kilka serwisów informacyjnych. Każdy z nich prowadzą etatowi pracownicy. U nas są to osoby które robią to z zamiłowania, a może znajdą się też tacy którzy tym sposobem będą chcieli nabyć praktyki? Dajmy im taką szansę. Jeśli zdarzy się przypadek gdzie ch24 poda informację jako pierwszy a inni będą tuż za nami to czy oznacza to plagiat? A odwrotna sytuacja? Informacji na rynku jest tyle ile jest, a rynek mediów nawet tych lokalnych jest na tyle duży, że każdy swoje miejsce znajdzie. Ostatecznie i tak czytelnicy i użytkownicy wskażą miejsce na którym lubią przebywać.
Już niedługo serwis ten obchodzić będzie swoje urodziny. Korzystając z okazji chciałbym złożyć najlepsze życzenia i 100lat oczywiście, rzeszy aktywnych Userów i dalszego rozwoju, a także zdrowej konkurencji.

Komentarze   
0 #1 tomasz jeska 2010-09-20 15:35
Dobrze powiedziane :-)

Urodziny za trochę ponad 2 tygodnie. Mam nadzieję, że uda nam się już wtedy pochwalić najważniejszą niespodzianką z tej okazji ;-) Za życzenia oczywiście dziękujemy!

Jeśli każdy użytkownik będzie dalej dokładał swoją cegiełkę do rozwoju to będzie tylko lepiej ;-)
Cytować
0 #2 Anna 2010-09-20 20:19
W związku z rozwojem mediów mamy wysp lemingów ( leming - człowiek, który bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w telewizji, albo przeczyta w Internecie i przyjmuje to wszystko bez żadnego zastanowienia; uważa się przy tym za mądrego)
Cytować
0 #3 Tomas 2010-09-20 20:53
Chrzanowski24 stanowi niejako odbicie "nas samych" - to jest fajne i ciekawe w nim, że faktycznie każdy może "coś wnieść" do niego ... powstaje ciekawa historia.
Cytować
0 #4 k o w a l 2010-09-20 21:16
racja Cameleon, tworzycie tu coś zupełnie innego i nowego w bardzo pozytywnym sensie znaczenia
powiem wam szczerze że to fenomen bo już myślałem że w powiecie chrzanowskim nic się takiego nie zdarzy
wszystko za sprawą pewnej uzurpatorki która uważa się za jedynego mędrca tej ziemi
Cytować
0 #5 akita 2010-09-30 16:48
Nie rozumiem, nie zrozumiem i nie chcę zrozumieć dlaczego tv/radio/prasa itp itd fundują nam na wieczór podsumowanie dnia z którego wynika, że same tragedie się podziały, wszyscy się mordują, ewentualnie gwałcą, biją, kłócą lub giną. Nie rozumiem dlaczego należy mówić jedynie o tym, że ktoś umarł podczas gdy również ktoś się urodził [ale to już nikogo nie obchodzi]. Nie rozumiem wytłumaczenia, że tego chcą ludzie - nie ma czegoś takiego jak LUDZIE - w trzeciej osobie liczby mnogiej, to są ludzie w pierwszej osobie! [tzn. to jesteśmy MY] nie sądzę żebyśmy tego chcieli (...)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.