Tak właśnie, ludzie boją się chłodu, głodu i brudu, podobnie też mówią ostatnie sondaże w które można wierzyć lub nie, ale jedno jest pewne nawet pomijając ten kontekst. Jurek Owsiak nie robi nic dobrego w kontekście realnych fundamentalnych prawd i aksjomatów idei na którą się tak często powołuje. Wszystko co jest dobre w WOŚP jest tylko otoczką i iluzją w kontekście idei antykomunistycznej.

Nie robi nic dobrego, bo jest II filarem NFZ, który przejada pieniądze, a sprzęt medyczny nie pomoże biednym i głodnym, bo żeby korzystać ze sprzętu trzeba mieć papier, że się jest ubezpieczonym. Człowiek biedny i tak musi zapłacić za leczenie i taką samą sumę, a może i większą, bo szpital okazał się bardziej „profesjonalny”, lepiej wyposażony, gdzie nie wpuszcza się „plebsu”.

Dlaczego Jurek Owsiak nie rozda tych pieniędzy z WOŚP ludziom, którzy mogą zachorować z powodu chłodu, głodu i brudu, a wyrzuca pieniądze w błoto (wspiera NFZ)? Przecież lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Czy lepiej produkować chorych, żeby mogła działać WOŚP? Wspaniałomyślność, czy zimna kalkulacja?

Ostatnio Owsiak wyzywał wszystkich, którzy myślą inaczej od oszołomów. Raz widziałem na jakimś koncercie krzyczał: ANARCHIA!

Wypraszam sobie, aby ten człowiek utożsamiał się z ideą anarchii, bo to jest ujma dla idei anarchii, poprzez relatywizowanie jej fundamentów i przeinaczanie jej formy w jakiś twór z głową węża i z tułowiem psa! Taka działalność nie ma nic wspólnego z anarchią. To JA jestem anarchistą i wiem czym jest anarchia i w jaki sposób się objawia, Jurek Owsiak nie jest anarchistą. Anarchiści są mądrzy, wiedza dlaczego są anarchistami i wiedzą co oznacza anarchia. Jurek Owsiak tego nie wie, bo nie krzyczałby na koncercie WOŚP "anarchia", bo jej nie reprezentuje. On w ten sposób znieważa anarchię. Działanie WOŚP w kontekście tej idei mniej więcej można porównać do sytuacji, jakbym był kapłanem Kościoła Katolickiego, a na mszach rysował pentagramy, a na ołtarzu uprawiał rytualny seks trzymając hostię. Owsiak nie ma pojęcia o anarchii. Ja nie mam pojęcia skąd ten człowiek się urwał, bo na pewno nie z idei wolności, która pochodzi od idei mądrości i miłości.

Idea WOŚP żeruje na ludzkich odruchach dobroci, altruizmu, filantropii. Niektórzy wcale nie robią tego bezinteresownie, bo pomagając chorym, ale tylko wybranym z książeczka ubezpieczeniową, uspokajają swoje sumienie, leczą tym swoje kompleksy, czy grzechy, ale niczego tym dobrego nie robią.

Nie pomagają chorym, lecz pomagają Narodowemu Funduszowi Zdrowia, który tym bardziej ma więcej funduszy by je marnować.

Prawdziwa pomoc jest cicha i nie pochodzi z wielkich akcji, które są tylko manipulacją.

"Przecież WOŚP rozdaje serca, przecież WOŚP ma w nazwie POMOC, przecież WOŚP mówi, „kochamy was”, przecież na WOŚP dawały także Wielkie Gwiazdy. Przecież WOŚP reklamują wszystkie stacje TV, ochrania policja. Ktoś kto podważa sens istnienia WOŚP musi być szalony, albo reprezentować zło. Ktoś kto w ogóle neguje dobro robione przez WOŚP musi być ... sam nie mam określenia, bo faktycznie nie mieści się to w żadnym kanonie etycznym, negowanie pomocy jaką uprawia WOŚP". Nic bardziej mylnego. Szczytnymi słowami jest zawsze zakryta zbrodnia. "Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane". Zbrodnią jest utożsamianie działalności na rzecz systemu socjalistycznego z miłością, a jeszcze większą zbrodnia jest utożsamianie tego z anarchią. W systemie totalitarnym jakim jest socjalizm Ministerstwo Miłości z racji natury musi być Ministerstwem Wojny, Ministerstwo Prawdy - Ministerstwem Cenzury. Sekty też mówią „kochamy was”, a tak naprawdę ich guru wykorzystują wyznawców. Czy Owsiak was kocha nie mam pojęcia, ale na pewno nie jest anarchistą, a o miłości do cierpiących może mówić tylko w kontekście wspierania socjalizmu i tylko tych, którzy są ubezpieczeni.

WOŚP to iluzja pomocy w kontekście anarchii. Wystarczy pomyśleć w jaki sposób następuje redystrybucja pieniędzy ze zbiórki. Redystrybucja ta wspiera NFZ, czyli socjalizm. Wspiera szpitale, które w normalnych okolicznościach rynkowych powinny upaść, gdyż nie działają tak jak należy.

18 WOŚP jeśli nie jest ostatnią to jest pechową, bo szczerze powiedziawszy skoro mnie zirytowali i obrazili to co cenię najbardziej to nie wróżę im żadnej przyszłości w normalnym świecie bez chorej biurokracji i socjalistycznej represji.

Gdyby redystrybucja tych pieniędzy polegała na pomocy ludziom, którzy mogą zachorować z powodu głodu, chłodu i brudu (braku wody do mycia), a nie wydawaniu pieniędzy na sprzęt szpitali, bardzo poważnie zastanowiłbym się nad słowami, które wypowiedziałem. Wtedy jedynie nie podobałoby mi się to, że jestem zniewalany przez WOŚP na każdym kroku, ale to mógłbym jakoś przełknąć. Jednak WOŚP to przedłużenie socjalizmu, a socjalizm nie ma nic wspólnego z anarchią. I bardzo proszę, aby Jurek Owsiak nie znieważał pojęcia anarchii i nie sugerował, że jest anarchistą, bo umniejsza w ten sposób święte imię anarchii. Znieważa świętą religię z którą nie ma nic wspólnego, bo anarchia nie polega na wspieraniu instytucji socjalistycznych. Idea anarchii polega na upadku socjalizmu i organów represji. NFZ ochraniają organy represji, bo każdy musi płacić podatek. Jeśli nie zapłaci podatku na NFZ przyjdzie do niego organ represji. Czemu Owsiak krzyczy anarchia, a wspiera instytucję, która jest chroniona przez organ represji?

Poza tym:

"Tylko śnięte ryby płyną z prądem"