Jako że sezon ogórkowy w pełni, dziś i straszno i smieszno. Rzecz będzie o starych angielskich czy brytyjskich lokalnych aktach prawnych, które nie zostały nigdy zniesione (choć nie w każdym przypadku jest to taka 100% prawda ;) czyli o tzw. unrepealed bye laws.

Każda osoba, której udowodniono wspieranie katolickiego księdza będzie torturowana lub powieszona. Każdy pojmany ksiądz katolicki będzie powieszony, wypatroszony i poćwiartowany (prawo z czasów Elżbiety I Wielkiej).

Z wyjątkiem sprzedaży marchewki, zabroniony jest handel w niedzielę.

Każda londyńska taksówka powinna mieć na stanie belę siana i worek owsa.

Nielegalne jest przebywanie w stanie nietrzeźwości na terenie baru lub pubu.

Każda osoba przyłapana na rozbijaniu gotowanego jajka od cieńszej strony spędzi dwadzieścia cztery godziny w dybach (prawo Edwarda VI).

Nielegalnym jest przebywanie w odległości mniejszej niż 100 jardów od rządzącego monarchy, jeśli nie nosi się skarpetek (prawo Edwarda VI).

Zabronione jest wywieszanie łóżek przez okno.

Zabronione jest spożywanie czekolady przez damy w środkach komunikacji publicznej.

Chłopcom w wieku poniżej 10 lat nie wolno oglądać nagich manekinów.

Zabronione jest pozostawianie bagażu bez nadzoru.

Zabieranie opuszczonego bagażu jest aktem terroryzmu (ostatnie dwa przepisy są zupełnie świeże i związane z zagrożeniem terrorystycznym).

Członek parlamentu nie może wchodzić do Izby Gmin (House of Commons) w pełnej zbroi. Monarcha w ogóle nie może wchodzić do izby niższej parlamentu.

Mężczyznom nie wolno publicznie oddawać moczu, chyba że robią to na tylne koło swojego samochodu, a prawa ręka spoczywa na samochodzie.

Popełnienie samobójstwa zagrożone jest karą śmierci.

Sypianie z małżonkiem królowej zagrożone jest karą śmierci.

Przyklejenie „do góry nogami” znaczka pocztowego z podobizną króla lub królowej jest aktem zdrady.

W Chester dozwolone jest zabicie Walijczyka z łukiem i strzałą o ile ma to miejsce po północy i w obrębie murów miejskich.

W Yorku można zabić Szkota, który posiada łuk i strzałę, w każdy dzien tygodnia z wyjątkiem niedzieli.

W Liverpoolu kobieta nie może pokazywać się publicznie topless, z wyjątkiem przypadku gdy jest sprzedawczynią w sklepie z rybami tropikalnymi.

Zabronione jest ślizganie się na lodzie i puszczanie latawców w miejscach publicznych.

Taksówkarze zobowiązani są pytać pasażerów, czy ci nie chorują na dżumę lub ospę.

Londyńskie taksówki nie mogą przewozić wściekłych psów ani trupów.

Nielegalne jest umieranie w budynku Parlamentu.

Na podstawie prawa z 2006 roku o uchylaniu się od podatków, nielegalnie jest niepoinformowanie urzędnika skarbowego o tym, o czym nie chcesz aby wiedział. Jednakże nie musisz mu mówić rzeczy, co do których nie zależy ci aby o nich wiedział.

Na terenie Zjednoczonego Królestwa ciężarna kobieta może ulżyć sobie w dowolnym wybranym przez siebie miejscu, nie wyłączając z tego hełmu policjanta.

Głowa każdego martwego wieloryba znalezionego na brytyjskim wybrzeżu jest własnością króla, ogon zaś jest własnością królowej.

W Szkocji nie wolno opiekować się krową będąc pijanym.

ciąg dalszy nastąpi

część pierwsza

część druga