×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 321

Minął termin składania uwag do raportu środowiskowego dla chrzanowskiej lokalizacji spalarni. Prócz Stowarzyszenia EKO-LU uwagi zgłosili ekolodzy z Polski oraz osoby indywidualne (mieszkańcy Luszowic i os. Północ). Kolejnym krokiem będzie wydanie wydanie decyzji środowiskowej przez burmistrza Chrzanowa.
Burmistrz Chrzanowa poinformował jednak, iż nie wyda decyzji środowiskowej przed 10 listopada. Uzasadnił to skomplikowanym charakterem sprawy oraz dotychczasowym brakiem uzgodnień z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, a także brakiem opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Nie bez znaczenia jest także fakt, iż 12 listopada dobiega końca kolejna kadencja rządów obecnego burmistrza miasta Chrzanów oraz chrzanowskiej rady miejskiej.
Decyzja środowiskowa dla tak silnie oprotestowanej inwestycji jak spalarnia w Luszowicach wydana tuż przed wyborami to posunięcie politycznie ryzykowne, Lepiej nie drażnić elektoratu.

Załączniki do pobrania:
http://stowarzyszenie.eko-lu.pl/wp-content/uploads/2010/05/uwagi-chrzanow.pdf
http://stowarzyszenie.eko-lu.pl/wp-content/uploads/2010/05/opinia-spalarnia-chrzanow.pdf
http://stowarzyszenie.eko-lu.pl/wp-content/uploads/2010/05/Chrzanow_Uwagi_Ekolu.pdf

Komentarze   
0 #1 precz ze spalarnią 2010-09-23 21:10
czy jest jakas nadzieja ze nie powstanie ta spalarnia??
Cytować
0 #2 maks 2010-09-23 21:25
też bym chciał taką naklejkę 8)
Cytować
0 #3 Vasily 2010-09-24 03:45
O tym jak Polacy blokują w Komisji Europejskiej budowę niemieckiej spalarni przy granicy:

cytat:
"Spalarnia firmy LEIPA Georg Leinefelder będzie mogła emitować zanieczyszczeni a gazowe takie jak :CO, NO2, SO2, HCL, HF, pyły,
jak również metale ciężkie: Cu, Hg, Ni, Pb, Zn, pyły,
wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne oraz polichronowe dibenzofurany.
Według polskich ekspertów niesie to za sobą ogromne zagrożenie dla terenów położonych po stronie Polskiej, 70% wiatrów wieje bowiem w stronę Polski.
Według badań przeprowadzonyc h przez stronę polską zrealizowanie inwestycji będzie rodzić katastrofalne skutki w gminach po wschodniej stronie Odry"

więcej: http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,86259,4666595.html
lub: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,5125640.html


Na szczęście jednak jacyś eksperci jeszcze istnieją,
którzy dostrzegają niebezpieczeńst wo płynące z emisji zanieczyszczeń ze spalarni
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.