×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 321

Kampania wyborcza już niemal na finiszu. Na tablicach wyborczych – cudowne rozmnożenie kandydatów do samorządów. Obrodziły nimi też przydrożne drzewa, słupy, płoty. Im bardziej strategiczne miejsce, tym większym cieszy się wzięciem. Przykład: centrum Luszowic.
W środku tej małej wsi, centralnie na samym skrzyżowaniu,  stoi sobie od lat obiekt, który trudno zaliczyć do pereł architektury. Obiekt ten – dzięki postawie obecnych władz  - na stałe wpisał się w luszowicki pejzaż. Stoi i straszy.  Niegdyś Night Club NODEM - bo o nim mowa - przyciągał tłumy młodzieży i spędzał sen z powiek okolicznym mieszkańcom.  Dziś również spędza sen z powiek, a i jak się okazuje przyciąga mocą niemal magnetyczną. Gmach ten stał się bowiem przestrzenią kampanii jednej z kandydatek Platformy Obywatelskiej do Rady Miasta w Chrzanowie. Miejsce idealne: środek miejscowości, skrzyżowanie kilku głównych ulic, a że ruina. Pal sześć.  Ważne, ze się wisi. Nieważne gdzie.   Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież w akcie desperacji kandydaci wieszają swe podobizny w różnych dziwnych miejscach, gdyby nie fakt, iż ta sama przestrzeń  służy chuliganom do wypisywania rozmaitych wulgarnych i antysemickich haseł. Jak widać nie przeszkadza to kandydatce PO, bo tuż pod jej banerem widnieje zwrot, którego raczej w cywilizowanym świecie się nie używa: „J.......Żyda”.


Dobrze, że kandydaci na radnych zauważają straszący dniem i nocą budynek.  Szkoda, że władze nic z tym nie robią. No chyba, że celowo utrzymują obiekt w stanie wiecznej ruiny, by służył im podczas kolejnej kampanii wyborczej.

Komentarze   
0 #1 Waldi 2010-11-17 23:30
Jest to zwrot nie tyle antysemicki ile raczej antysyjonistycz ny bądź kibicowski w zależności kogo autor miał na myśli. Semitów w dzisiejszym świecie pochodzenia żydowskiego jest garstka.
Cytować
0 #2 Tomek 2010-11-17 23:33
Widzę, droga Aniu Kasprzyk, że szalejesz plując, jak Twoi pisiaci przyjaciele, jadem nienawiści. Spokojnie, i tak się nie dostaniesz, ludzie się już nie nabiorą na Twoje kłamstwa, które wygadujesz o spalarni.
A jeśli nie podpiszesz tego artykułu "artykuł finansowany przez KW PiS" i nie wpłacisz właścicielom kasę za antyreklamę, będącą formą reklamy negatywnej (w interpretacji PKW) wytoczę Ci proces w trybie wyborczym.
Cytować
0 #3 Mak Gajwer 2010-11-18 00:36
A mnie się podoba. Gdzie mają sie reklamować kandydaci, skoro tablic ogloszeniowych jak na lekarstwo??? Swoją drogą: ciekawe, czy właściciele budynku wiedzą, ze ktoś powiesił na nim swoj baner wyborczy. Za ogloszenia na slupach chyba sie placi, podobnie jak za ogloszenie w autobusach.
Cytować
0 #4 nio 2010-11-18 00:57
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,8675306,Zlotowski_w_masce_gazowej_o_gigantomanii.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f67570698175&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&width=120
Cytować
0 #5 KOsowski do SPAlenia 2010-11-18 01:07
no cóż.... podziwiam tych, którym się podoba idea wieszania "mord" byle gdzie.... tym bardziej, że w tak zwanych dawnych czasach na drzewach i latarniach wieszano złodziei i bandytów...... widać niewiele się zmieniło :-):-):-)
Cytować
0 #6 szperaczek 2010-11-18 01:21
Dobre. Pogratulować pomysłu, bo przecież miejsce na baner wybrano bardzo dobre, skoro aż tak rzuca się w oczy. Poza tym ten tekst to reklama kandydatki. Przed wyborami każda forma zwrocenia na siebie uwagi się przyda. Zawsze podziwiałem PO za znakomity PR.
Cytować
0 #7 z dystansu 2010-11-18 02:15
Obawiam się, ze za ewentualną antyreklamę odpowiadają osoby, ktore powiesiły ten baner w tak niefortunnym miejscu.
Obiekytwnie rzecz biorąc: lokalizacja fatalna, bo jak się okazuje punkt newralgiczny, napis ordynarny, plakat wyborczy jak plakat wyborczy. No chyba, że baner powiesila tam pani Kasprzyk. To zupełnie zmienia perspektywę.
Cytować
0 #8 alan 2010-11-18 08:24
Ot i cała prawda o PO :D ja także POdziwiam tę partię za głupotę i papkę dla mas jaką serwują media, jak widać pranie mózgu się udaje tuSkoMatołki :D
Cytować
0 #9 zdumiony 2010-11-18 10:58
W pełni zgadzam się "z zdystansu". Kandydaci powinni zwracac uwagę, w jakich miejscach widnieja ich podobizny, bo czasami sami robia sobie antyreklamę. Np. nikt nie wiesza plakatów w toaletach, a przecież tam też bywają wyborcy.
Co do samego tekstu nie wiedze w nim znamion antyreklamy. Tekst po prostu stwierdza pewnien fakt.
Cytować
0 #10 pie|ynka 2010-11-18 14:00
Lepiej wisieć na ruinie, niż mieć plakaty pod latarniami jak pewna kandydatka PiS-u na burmistrza
bahahahahha;-);-);-);-)
Cytować
0 #11 latarnik 2010-11-18 16:27
Inni kandydaci na burmistrza tez mają plakaty na latarniach. Najciemniej pod latarnią. MAM NADZIEJE ZE WYGRA BOGDAN.
Cytować
0 #12 obserwator 2010-11-18 18:35
Tak sie zastanawiam, czy zarzucanie komuś, kto startuje w wyborach klamstwa nie jest antyreklamą, skoro ten nie kłamie. Kłamstwo trzeba udowodnic, wykazać. Moze by tak, pani Kasprzyk, pozwać w trybie wyborczym autora Tomka???:P
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.