W prawie jest wyraźnie napisane, że takich pytań nie wolno zadawać. PO w Komisji Śledczej łamie prawo. Sekuła stojący na czele Komisji nie reaguje na łamanie prawa. To nie żadne przesłuchanie to lincz PO na świadku. Lincz na osobie wezwanej przed Komisję w charakterze świadka! Kolejna kompromitacja Platformy Obywatelskiej. Posłom Platformy Obywatelskiej należy jak najszybciej postawić zarzuty i zdelegalizować tę przestępczą organizację. Posłom, którzy jeszcze oficjalnie nie popełnili przestępstwa postawić zarzut pomocnictwa i współudział. Co za skandaliczne zachowanie Platformy Obywatelskiej. Takiej bezczelności nie spodziewałbym się po największym wieśniaku, który nie ma pojęcia o pewnych zasadach zachowania. Ale to jest właśnie obraz Platformy Obywatelskiej - żadnych zasad, byle tylko opinia publiczna odniosła wrażenie, że to świadek jest przestępcą. To nie jest perfidia to jest WSIoctwo Platformy Obywatelskiej. SBecka metoda przesłuchania. Żenujące!

“Prawne unormowania dotyczące świadków i sposobu ich przesłuchiwania zawarte są głównie w kpk, w dziale V (Dowody), rozdziale 19 i 21 (art. 171 – 174; 177 – 192). Do najważniejszych regulacji dotyczących taktyki i sposobu przesłuchań, poza prawem świadka do odmowy zeznań i odmowy odpowiedzi na określone pytania, należy zaliczyć zakaz zadawania pytań sugerujących odpowiedź (art. 171 §3 kpk), jak również zakaz stosowania groźby bezprawnej i przemocy wobec świadka…”

TAGI: Mariusz Kamiński, Sejmowa Komisją Śledcza ds. hazardu, Donald Tusk, Platforma Obywatelska, Mirosław Sekuła, CBA, świadek, prawo, kpk, sugerujące odpowiedź.

P.S. Czas skończyć z bezkarnością partii i posłów.

1) Należy znieść immunitety. (Immunitet niczemu nie służy. Posłów ma obowiązywać prawo, bardziej niż zwykłego człowieka)

2) Należy wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze.

POLECAM TEKST Piotr Semka "Precyzyjny Kamiński, dociekliwy Arłukowicz"

Choć nie popieram SLD i w ogóle chwalenia SLD to jednak przyznaję, że PiS są strasznie słabi, wręcz wymęczeni przez zakłamane media, choć uczciwi. PiS ma jedną wadę. Nie potrafi walczyć z bezczelnością i ordynarnym kłamstwem członków Platformy Obywatelskiej. Myślę, że PiS-owi brakuje ludzi z ciętą bezwzględną ripostą wobec zakłamanych oszustów z Platformy Obywatelskiej. Nie można w nieskończoność dyskutować z debilem. W pewnym momencie jeśli debila nie weźmie się za mordę to głupia opinia publiczna nie odróżni debila od geniusza. Poza tym Platformy Obywatelskiej nie mogli wybrać ludzie myślący, a przynajmniej rozumujący logicznie na podstawie historycznych wydarzeń z ugruntowana wiedzą polityczną. Platformę Obywatelska siłą rzeczy musieli wybrać ludzie rozumujący jak głupcy.

Profesor semiologii Umberto Eco pisał o głupcach tak:

"Głupiec jest niezwykle zdradziecki. Tępaka poznaje się od pierwszego rzutu oka (nie mówiąc o matołku), podczas gdy głupiec rozumuje prawie tak samo jak pan i ja, tyle że z nieznacznym odchyleniem. Jest mistrzem paralogizmu. Nie ma ratunku dla redaktora, sprawdzanie trwałoby wieczność. Wydaje się mnóstwo książek napisanych przez głupców, gdyż w pierwszej chwili robią wrażenie przekonywających. Rozpoznawanie głupców nie należy do obowiązków redaktora. Nie rozpoznaje ich akademia nauk, czemu miałby rozpoznawać ich wydawca? Głupiec może dostać Nobla"

Jak można doprowadzić do sytuacji, kiedy Platforma Obywatelska czyli głupcy robi z mądrymi ludźmi co chce? Jakaś paranoja. Sytuacja jak z "Procesu" Kafki. Mariusz Kamiński jest ciągany na przesłuchania, bo wykrył aferę i robi się z niego przestępcę. Sytuacja wyjęta z książki Franza Kafki. Jakaś wyjęta z literatury totalitarnej XX wieku rzeczywistość! Zamiast Kamiński powiedzieć: "Posłowie Platformy Obywatelskiej wyczerpali artykuły Kodeksu Karnego tyle popełnili przestępstw", to poddaje się argumentowi siły, a nie sile argumentów. Kamiński powinien zignorować pytania posłów PO. Przypomnieć sobie jak stał naprzeciwko MILICJI w proteście przeciwko systemowi przemocy. Nie rozmawia się z głupcami. Szkoda na to czasu i nerwów. Można ich najwyżej wyraziście napominać, a ostatecznie po prostu walić w pysk.

Wyborcy Platformy Obywatelskiej są dla mnie niczym. To masa. Tym samym jest Platforma Obywatelska - masą. Masą bez przyzwoitości i honoru, bezkształtną, bezbarwną, bezideową. Naprawdę gardzę wyborcami Platformy Obywatelskiej i jej posłami. Ktokolwiek kto jeszcze popiera Platformę Obywatelską wywołuje u mnie odrazę... obrzydzenie. To co pokazali jest wystarczającym dowodem na ich prymitywizm. Z tym należy skończyć. To jest żenujące. Tego się nie da oglądać! Jednak takie jest społeczeństwo! Prymitywne. Większość społeczeństwa czyli 86% posiada mniej niż 110IQ. To naprawdę szokuje, że demokracja to terror idiotów.

NIE DOWIECIE SIĘ TEGO Z MEDIÓW. TO O CZYM PISZĘ MOŻE DZIENNIKARZY III RP PRZERAŻAĆ, BO MOGLIBY UTRACIĆ KONTROLĘ, ALE W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST TO COŚ CO ODWAŻYLIBY SIĘ WYCIĄGNĄĆ NA ŚWIATŁO DZIENNE ŻEBY NIE BURZYĆ STATUS QUO I BUDZIĆ WAS ZE SNU POLITYCZNEJ POPRAWNOŚCI.

NIE ODWAŻYLIBY SIĘ, BO WIĘKSZOŚĆ TO WY, BEZKSZTAŁTNI, BEZIDEOWI I BEZBARWNI. DZIENNIKARZOM MOGŁOBY SIĘ DOSTAĆ OD WAS, BEZBARWNEJ, BEZKSZTAŁTNEJ, BEZIDEOWEJ, PRYMITYWNEJ, MASY.

Ale w sumie to też nie jest do końca wasza wina. W końcu to Niemcy i Rosjanie wyrżnęli inteligencję w tym kraju w czasie II wojny światowej, a potem ustanowili odpowiedni poziom nauczania jedynie słusznych prawd komuchów.

Do prawników: Winę za tekst ponosi Platforma Obywatelska.