×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 457


Ktoś, kto zajmuje stanowisko kierownicze w samorządzie, albo kandyduje na radnego czy burmistrza, powinien być rzetelny. Czyli zgodnie z literą prawa, musi ujawniać corocznie swoje dochody oraz dochody współmałżonka. Jeśli tego nie robi, lub robić nie ma zamiaru, kandydować nie powinien. Bo nie jest wprawdzie przestępcą, ale nie jest też - moim zdaniem - człowiekiem zasługującym na zaufanie publiczne.

Są też głosy przeciwne. Opierają się na raczej pokrętnych, prawniczych wywodach, że dochodów współmałżonka samorządowiec ujawniać nie musi, bo to on służy publicznie a nie jego żona czy mąż. W sumie, w powiecie chrzanowskim, jak wszędzie, są samorządowcy tacy i tacy. Podczas nadchodzących wyborów warto doprowadzić do tego, by przynajmniej większość z nich jednak nie "wymigiwała" się prawu.

Dlaczego? Podam tu jeden, konkretny, wymowny, miejscowy przykład. Dyrektor basenu "Cabańska fala" jest - jak powszechnie wiadomo - mężem Wydawcy Przełomu. Za pełnienie tej, raczej zbędnej funkcji (w Chrzanowie obiektami sportowymi zarządza przecież MOKSiR), otrzymuje z kasy gminy ledwie... 80 tys. zł rocznie. I jako jedyny samorządowiec w tym mieście nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym dochodów żony. Chociaż podaje w nim wysokość wspólnie pobranego kredytu.

Uzasadnia to odmową żony. To znaczy, że Wydawca Przełomu oraz moralizująca felietonistka we własnej gazecie w jednej osobie, uważa, iż transparentność dochodów samorządowców oraz ich współmałżonków - jej nie dotyczy. Jej, która poucza naokoło, jak ważna jest w życiu publicznym rzetelność oraz uczciwość.

A obie te cechy wymagają, aby upublicznić wysokość dochodów Wydawcy Przełomu. Choćby po to, żeby np. dziennikarze tej gazety dowiedzieli się, dlaczego otrzymują pensje tylko minimalne. I dlaczego  mąż właścicielki musi jeździć (najprawdopodobniej jako autem służbowym wydawnictwa, bo nie wykazuje go w oświadczeniu) tylko najnowszym modelem opla, a nie jaguara.

Obecnie dyrektor pływalni startuje na radnego w Trzebini z komitetu burmistrza Adama Adamczyka. Co znaczy, że obaj są w komitywie. I nic dziwnego, gdyż gmina Trzebinia jako jedyna ulokowała w Przełomie niemało samorządowych pieniędzy na wydawanie aż 4.stronnicowych wkładek informacyjnych dla swoich obywateli. Dobrze byłoby wiedzieć ile? Tego się jednak nie dowiemy, bo dochody Wydawcy nie zostały ujawnione.

Z tego samego powodu nie dowiemy się, ile pieniędzy zarobił Wydawca Przełomu w ramach akcji "Masz głos - masz wybór". Najpierw bowiem zachęcano w gazecie mieszkańców do kandydowania w wyborach samorządowych, a następnie, po podgrzaniu atmosfery, napisano krótko, że od teraz zaprasza się kandydatów do biura ogłoszeń, by zaprezentowali swój program odpłatnie...

I to jest właśnie rzetelność Wydawcy Przełomu. Rzetelność osoby "Zasłużonej dla Powiatu Chrzanowskiego" w pogoni za pieniędzmi.

Komentarze   
0 #21 Behemot 2010-11-03 12:55
Urzędnik, gery, benedykt (i pod iloma tam jeszcze nickami piszecie) - nieważne czy sam się wywalił, czy go wywalono. Nieważne kogo chwalił lata świetlne temu.
Ważne czy stwierdzenia w powyższym tekście są prawdziwe, czy nie. Póki co wszystko wskazuje na to, że jednak są.
Cytować
0 #22 anonimowy pracownik 2010-11-03 13:36
Są noi co w związku z tym?
Cytować
0 #23 anonimowy pracownik 2010-11-03 13:41
Jesteście bezsilni w tej sprawie, jeśli chcecie coś naprawdę komuś uwodnić bądź pokazać to stwórzcie silniejsze medium od wspomnianego Tygodnika i pokażcie na jego łamach to co uważacie za prawdę lub skandal. Pytanie tylko ile za to będą was włóczyć po polskich sądach (podkreślam polskich bo tu zdarzyć się może wszystko łącznie z trwającymi latami procesami). Tymczasem nic nie uzyskaliście po za biciem piany.
Cytować
0 #24 Behemot 2010-11-03 14:09
@anonimowy pracownik

Uzyskali wiedzę. A informacja w dzisiejszych czasach jest rzeczą bardzo cenną.
Cytować
0 #25 maxweel 2010-11-03 15:07
Tylko niewykorzystana wiedza niczemu ani nikomu nie służy ;-)
Cytować
0 #26 Behemot 2010-11-03 15:18
@maxweel

Dlatego mam nadzieję, że mieszkańcy wykorzystają te wiedzę przy okazji tych i kolejnych wyborów 8)
Cytować
0 #27 januwojt 2010-11-03 15:21
A służy , bo podważa wiarygodność Tygodnika . Bicie piany uprawiają poplecznicy tygodnika w komentarzach pod tekstem :P
Cytować
0 #28 oko 2010-11-03 19:21
Puch ma rację. Najpierw pani wydawca chwaliła burmistrza Chrzanowa, bo jej małżonek by ł od niego zależny, teraz promuje Adamczyka, bo jej mąż startuje z jego listy. Każdy wnikliwy czytelnik lokalnego tygodnika powinien dostrzec, ze zawartość tekstów jest polityczna i zależy od aktualnych układów wydawcy. Teraz idą śladem Krakowskiej, łącznie ze strzałkami w górę i dól wszystko skopiowali z tego dziennika. Żenujące.
Cytować
0 #29 Puch, czyli autor 2010-11-04 01:24
Dziękuję za te komentarze. Zwłaszcza tych osób, które nie urwały się z forum Przełomu w postaci desantu Talibów...
To zresztą zainspirowało i wręcz upoważniło mnie do napisania kolejnego tekstu w tym cyklu, który zatytułuję: "Alicja w krainie Talibów".
Jutro rano będzie tu do przeczytania.
A przy okazji: wszystko co napisałem w tekście "Rzetelność samorządowców", jest prawdziwe. I jakoś nikt temu nie potrafi zaprzeczyć. Bo skłamie.
Cytować
0 #30 HooganAlley 2010-11-04 11:26
Jestem bardzo zadziwiony tym co się tutaj dowiedziałem i czekam na więcej, już ma gazetka jednego stałego czytelnika mniej.
Cytować
0 #31 nio 2010-11-05 19:25
Temat lotny, wszyscy znają chrzanowskie układy i w/w gazetę. Pan Bogumił K. lubi wypowiadać się nie znając zupełnie tematu, ale jak widać, jako były pracownik zapewne ma wiedzę w tym temacie.
Cytować
0 #32 Gery 2010-11-13 11:21
Nigdy nie wierzyłem "przełomowi"-to jest "szmatławiec" a nie gazeta. Pani M. lubi oczerniać ludzi.... a sama jest nie uczciwa....
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.