×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 272

W Chrzanowie czekają nas kolejne roboty drogowe, jak już każdy z nas zauważył. Nic w tym dziwnego, dziurawe i wyeksploatowane do granic możliwości nawierzchnie dróg robią się dziurawe i nierówne. Budowane są także nowe drogi. Chwała za to osobą które działają w tym temacie. Na tym chciałbym zakończyć ten wpis równocześnie go nawet nie zaczynając bo by był zbyt krótki. Niestety spodziewać się po drogowcach że zrobią coś od początku do końca i po drodze czegoś bezpardonowo nie schrzanią to jak wymagać niemożliwego.

Dyrektor chrzanowskiego PZD w zeszłym roku wprost powiedział „Czego ci kierowcy znowu chcą? Nie dość że wyremontują drogę (Wodzińska/Sienkiewicza) to jeszcze pyskują?!”

Panie Szanowny, tu nie chodzi o malkontenctwo i narzekanie, że na drodze wreszcie po wielu latach położono nową nakładkę asfaltową, tu chodzi o fakt że pozamykano ulice lub zrobiono jednokierunkowe i wcześniej nie poinformowano o tym kierowców którzy jadąc do pracy błądzili po mieście szukając drogi objazdowej przy okazji tkwiąc w niepotrzebnych korkach, niepotrzebnie także tracąc, nerwy, czas i paliwo. A wystarczył bardzo prosty zabieg jakim jest informacja, wykorzystanie odpowiednich nośników tak aby nikt nie musiał zbaranieć na widok zakazu ruchu na środku drogi. Tak wyglądała sytuacja równo przed rokiem kiedy wiadukt nad A4 węzeł baliński był zamknięty, była zamknięta także ul. Kusocińskiego i na deser z części ulic Wodzińska/Sienkiewicza zrobiono jednokierunkowe. To ewenement aby objazdy nakładały się na siebie i dodatkowo informacja o tym poszła z opóźnieniem lub wcale. Ludzie słusznie się zdenerwowali. To było rok temu.

Uważałem że pewne błędy procentują nauką na przyszłość i wyciąganiem wniosków. Srogo się pomyliłem, ponieważ przeszło tydzień temu zamknięto część ulicy Zielonej i wytyczono objazd ulicą Kusocińskiego – tą samą która nie została jeszcze ukończona! Nie położono ostatniej warstwy asfaltu, wystają studzienki, droga jest nierówna miejscami rozkopana. To jeszcze nie koniec, na wspomnianym zamkniętym odcinku ul. Zielonej nie są prowadzone żadne roboty drogowe mimo to droga jest zamknięta – pytam w jakim celu?! Oczywiście przed zamknięciem nikt nie raczył po raz kolejny poinformować samych zainteresowanych czyli kierowców że zostanie wyznaczony objazd bo droga będzie zamknięta. Skutki? Od półtorej tygodnia kierowcy wściekli wysiadają z samochodów przesuwają znaki i barierki na Zielonej po czym jadą na złamanie karku zamkniętym odcinkiem. Gdy zatrzyma ich Policja tłumaczą się że przecież znaki zakazu są odwrócone a na drodze nie ma robót drogowych. I co może Policja? To taka zabawa w kotka i myszkę, bardzo niebezpieczna zabawa bo jeśli na tym odcinku będzie miał miejsce wypadek ubezpieczyciel odmówi wypłaty uzasadniając że ma na piśmie informację że droga była zamknięta. Tylko raz jeszcze pytam po co? Bo plac budowy miał być oddany na czas? Ale przecież i tak nikt tam nic już drugi tydzień nie robi, nawet nie zgromadził sprzętu, więc po co robić na złość kierowcą? Tego chyba nie wiedzą najstarsi górale zaś po raz kolejny osoby odpowiedzialne za remonty dróg w Chrzanowie dały na całej linii du…… . Po raz kolejny zabrakło też ze strony urzędników zwykłej ludzkiej dobrej woli.

Komentarze   
0 #1 cvx 2011-02-23 19:49
W Chrzanowie to już nawet słowo chaos komunikacyjny na nikim wrażenia nie robi, urzędnicy lubią robić taki bajzel na drogach i zwalać winę na kierowców że nie potrafią jeździć :sad:
Cytować
0 #2 OLA: 2011-02-24 08:26
Niestety to prawda , zaczyna się remont jak to popularnie się mówi od tyłu. Za co biorą Ci ludzie pieniądze?- co są odpowiedzialni za tę pracę? Może wreszcie ktoś kompetentny się tą sprawą zajmie?
Cytować
0 #3 l 2011-02-26 23:34
Dopóki pan G Ż będzie dyrektorował PZD, a pozostałymi drogami równie podobni dyletanci i niedbaluchy dopóty będzie dziadostwo na naszych drogach i lanie z góry na dół na kierowców. Ci urzędnicy nic sobie nie robią z tego że są na nich uzasadnione skargi, czują się tak pewni siebie i stali się tak bezczelni do granic możliwości bo ich przełożeni to tolerują :sad: :sad: :sad:
Cytować
0 #4 ,^/\^ 2011-02-27 12:36
Ali G in da haus - czyli ciąg dalszy NIErządów dErektora G. - wasi ulubieńcy mu gwarantują ciepłą posadkę i nietykalność, a wy nadal się denerwujcie skoro głosować na wyborach nie potraficie, zresztą pan G jest nie tylko derektorem ale także BEZradnym w trzebińskim wesołym domku i śmieje sie wam w twarz dzięcioły :D
Cytować
0 #5 OLA: 2011-02-27 13:13
Odpowiedz wasi? jacy wasi? mówisz jak J.Kaczyński8)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.