Dziś odbył się rajd rowerowy z Krakowa do Trzebini. Pogoda dopisała więc na starcie pojawiło się bardzo dużo rowerzystów. Wstępna liczba była szacowana nawet na 600 osób.

Niestety w tym roku nie było dowozu uczestników autobusami do Krakowa, trzeba było dotrzeć na własną rękę. 90% lub więcej osób wybrało dojazd pociągiem. Znalazła się też mała grupka chętnych, którzy pojechali na rowerach do Krakowa.

Osoby które jechały pociągami narzekały na przeładowane rowerami przedziały :)

Oczekiwanie na start i zapisy

Krótkie przemówienie do uczestników i skierowanie rowerzystów na start

Szybko formowały się małe i większe grupki jadących podobnym tempem

Na trasie nie brakowało młodych śmiałków, którzy przejechali ponad 40 kilometrów do Trzebini

Tym razem nie dostał mandatu ;)

Oczywiście nie obyło się bez "kapcia"

Na szczęście na trasie była pomoc techniczna

Postój w malowniczej dolince Mnikowskiej

Na mecie czekało 6 rowerów, które zostały rozlosowane wśród tych, którzy pokonali trasę. Na mecie również czekała grochówka, mapy, przewodniki i inne ciekawe dla turystów niezbędniki.

Pełna galeria zdjęć z rajdu

Komentarze   
0 #1 Naczelny Zadwórny 2011-04-30 22:35
No i rajd za nami było miło bardzo dobrze służby pracowały tzn: Policjanci a szczególnie Pani Policjantka pod koniec Rajdu,strażacy i medycy, Pan fotograf spisał się :-).Pogoda dopisała choć na miecie zbierało się na burze i ochłodziło się.
Pozdro
Cytować
0 #2 boxer 2011-04-30 22:46
Super impreza!!!
Cytować
0 #3 Rudy1o2 2011-05-01 02:25
pierwszy mój taki rajd, i jestem cholernie zadowolony!! :-)
pozdrower!
Cytować
0 #4 Krzysio 2011-05-01 16:10
Mój szósty a mojej żony ósmy. Udał się wczorajszy rajd czego dowodem jest iż wszyscy dojechali z wyjątkiem jednej osoby która musiała skorzystać z pomocy lekarskiej. A że sam trochę pomagałem przy organizacji rajdu i potem wraz z innymi pedałowałem chciałem podziękować tym którzy bezpiecznie kręcili cała trasę. Ważnym jest to iz zachowanie sie wszystkich rowerzystów na trasie gdzie na sporej jego części odbywał się normalny ruch drogowy było prawidłowe. Zjeżdżali na prawa stronę gdy trzeba było, nie szarżowali zbytnio i mam nadzieję iz to zachowanie zostanie przeniesione na drugą stronę czyli do samochodów. Wszak rowerzyści uczestniczący w rajdzie to często kierowcy samochodów i teraz bardziej będą dostrzegać i uważać na cyklistów na jezdni.
Cytować
0 #5 tomasz jeska 2011-05-10 16:15
Dodatkowo wideo z przejazdu wszystkich uczestników na starcie rajdu dostępne w osobnym artykule

chrzanowski24.pl/sport-powiat-chrzanowski/viii-rajd-rowerowy-krakow-trzebinia-wideo-z-przejazdu-wszystkich-uczestnikow
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.