W dniu wczorajszym, a także kilka dni temu portal Chrzanowski24.pl ładował się dłużej, momentami wręcz wczytanie strony było niemożliwe. Z związku z tym jesteśmy winni słowo komentarza. Otóż zderzyliśmy się z problemem, z którym chciałby się zderzyć każdy administrator podobnego portalu. Bardzo duży wzrost oglądalności.
Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł "Dieta Balona" czyli jak student z Libiąża w rok zrzucił 72 kg, trafił on od razu na portal Wykop.pl, który notuje dziennie nawet 2 miliony odsłon, z tym wynikiem jest 27 witryną pod względem popularności w kraju. Temat wzbudził ogromne zainteresowanie. Do tego stopnia rozpropagował informację, że sprawą zainteresowali się twórcy programu Dzień dobry TVN i teraz Jacek podzieli się swoim sukcesem z telewidzami. Taka dawka ruchu znacznie spowolniła działanie Chrzanowski24.pl na cały dzień. Z powodu tysięcy dodatkowych połączeń każdej godziny, momentami dostanie się na stronę nie było możliwe.Wczoraj niestety opublikowaliśmy smutną informację dotyczącą śmiertelnego wypadku samochodowego w Trzebini, Sierszy. Zginął 19 letni chłopak, dwóch pozostałych trafiło do szpitala. Informację tę opublikowaliśmy jako pierwsi. Również spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, kilkunastokrotnie wyższym niż zazwyczaj. Dodatkowo dyskusje, jakie rozwinęły się w komentarzach powodowały, że dużo osób powracało na stronę. Przełożyło się to na mocne spowolnienie działania strony. Nie pomogło nawet dwukrotne zwiększenie jej zasobów sprzętowych na serwerze.
Dopiero późną nocą udało się ograniczyć zużycie zasobów strony poprzez wyłączenie mniej używanych modułów społecznościowych jak aktywności, nowe filmy, zdjęcia czy ogłoszenia. To także przyśpiesza naszą decyzję o wymaganych i oczekiwanych zmianach na stronie. Niebawem wdrożony zostanie nowy, zoptymalizowany i czytelniejszy szablon, dostosowany oczywiście także pod urządzenia mobilne.
Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.