31 grudnia o godz.  21.30 grupa nordic walking spotkała się  po raz ostatni w starym roku aby pospacerować, inaczej niż zwykle, bo przecież i wieczór był niezwykły. Po raz pierwszy  Andrzej Pypno, postanowił poprowadzić grupę w nocy, szlakiem leśnym z Trzebini przez Młoszową, Myślachowice,  na górę  Bożniowa. Pogoda dopisała, spadło trochę śniegu, był lekki mróz, a drogę oprócz czołówek, oświetlał księżyc i gwiazdy. Po półtora godzinnym spacerowaniu w ciemnym lesie, w śniegu i mrozie, grupa 20 uczestników dotarła na miejsce. Przy ognisku, pieczonych kiełbaskach, opowiadaliśmy o ubiegłorocznych spotkaniach.


Wspominaliśmy spacery po wielu ciekawych szlakach, tych okolicznych m.in.: w  Rezerwacie Bukowica, Rezerwacie Ostra Góra, w Cisowych Skałach, do Stawów na  Groblach, Wzgórzu Grodzisko, jak i trochę dalszych: Pustyni Błędowskiej czy Rezerwacie Zimne Doły. Organizatorami i przewodnikami spacerów w trakcie roku byli: Andrzej Pypno, państwo Plackowie, Basia Białasek. W trakcie spacerów poznawaliśmy różne ciekawostki przyrodnicze, o których  tak chętnie i ciekawie opowiadali  Elżbieta i Andrzej Plackowie. Były też spotkania które zgromadziły dużą liczbę uczestników, zorganizowane przez   PUKS  w Młoszowej,  z okazji np. Święta Flagi, Międzynarodowego Dnia Lasu. Dodatkowym atutem były towarzyszące konkursy i nagrody.


Uczestnicy tego niezwykłego spotkania, o północy, przy rozbłysku zimnych i sztucznych ogni, szampanem uczcili Nowy Rok.
- Zależy mi na tym aby w Nowym Roku organizować spacery, które będą na tyle ciekawe, że zgromadzą jeszcze więcej uczestników. Chciałbym  pozyskać dotacje oraz pozabudżetowe środki na finansowanie rozwoju grupy i szerzenie idei profilaktyki ruchowej – mówił Andrzej Pypno, prezes PUKS w Młoszowej.

Dla tych, którzy w noworocznych postanowieniach mają aktywność ruchową,  już 14 stycznia okazja do ich realizacji .W sobotę, 14.01 o godz. 10 – tej, spotkanie na parkingu przy Zespole Pałacowym w Młoszowej, stąd przejazd do Brzezińki,  i spacer przez Dolinę Kobylańską do Będkowskiej – zaprasza Andrzej Pypno.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.