×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 555

Zadam proste pytanie: Po co Powiatowy Urząd pracy skoro są te same oklepane oferty pracy a właściwie to ich nie ma, po co skoro wiecznie słychać nie będzie szkoleń bo nie mamy na nie pieniędzy, nie będzie stażów bo nie ma pieniędzy, nie będzie dofinansowania na dojazdy bo nie mamy pieniędzy. TO PO CO TEN PUP do jasnej cholery jest?! - Krzyknął zdenerwowany młody człowiek który dzień w dzień szuka pracy sam oraz za pośrednictwem PUP! A na was biurowe krasnale kasa jest?!
Także zastanawiałam się nad tym w jakim celu wydano tyle milionów złotych na nową siedzibę PUP i wiecie co? Albo jestem zbyt głupia albo wyrachowana ale odpowiem że albo nie wiem albo tak jak powiedział zdenerwowany pan nim trzasnął drzwiami - nasz urząd pracy można porównać do fryzjera, ale nie takiego zwykłego tylko takiego mówiącego że strzyże łysych. Zadam pytanie - jak to jest że na szkolenia urzędniczej "biurwy" są pieniądze, to nie byle jakie szkolenia bo wyjazdowe w góry, jak to jest że są pieniądze na wyjazdy do teatru dla tych urzędników a nie ma pieniędzy na działania zmierzające do przeciwdziałania bezrobociu. Są pieniądze na działania public relations żeby chwalić się na łamach tygodnika lokalnego swoimi osiągnięciami i dyplomami, są pieniądze na przechwałki na stronie internetowej. Ludzie siedzący w biurach zamiast w terenie szukając i nakłaniając pracodawców do przyjmowania za ich pośrednictwem na staż do pracy, oferujący pomoc przy założeniu firmy ludziom którzy tego bardzo chcą ale brakuje im odwagi, wiedzy i wsparcia!
Buta i bezczelność niektórych państwa w PUP sięga do tego że proponują ludziom świeżo po studiach zmianę kierunku, przekwalifikowanie się na własny koszt lub wmawiają im żeby przyszli za 3 miesiące bo teraz nie ma pieniędzy a potem może będą szkolenia lub staże, a po 3 miesiącach sie słyszy że kasa już rozdysponowana i nie ma już miejsc. Zgłaszanie takich zachowań do ich przełożonych jest pozbawione sensu bo to jedna wielka rodzina, kto się wyłamie kto ma pomysł na poprawę tego stanu rzeczy już stamtąd wyleciał.
Dlaczego pytam?! Co za przeklęty nepotyzm panuje w tej chorej instytucji?! Od wielu wielu lat ta sama dyrektorka i ten sam wicedyrektor! Przecież Ci ludzie i ich podwładni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za to co się w PUP dzieje za swoje wyniki które świetnie maskują i kolorują! Kiedy wreszcie poniosą konsekwencje i na własnej skórze odczują co to znaczy bezrobocie i stykanie się z bezdusznym urzędnikiem któremu akurat przeszkodziło się w kawie, ciastku i plotkowaniu o bzdurach.


PS Dziękuję wam za trafne komentarze te pod wpisem oraz te na PW ;-) pozdrawiam.

Komentarze   
0 #21 OLA: 2011-03-23 08:03
Och Jaro gdyby nie te baby jaki świat byłby?????????? ????????
Cytować
0 #22 Iza 2011-03-23 17:30
Ola, jak to się mawia tzn kobiety o facetach a faceci o kobietach - z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej.

Chociaż swoją drogą, nie wszystkie osoby pracujące w PUP są niekompetentne - zdarzają się wyjątki. Bynajmniej tak słyszałam bo sama mam inne doświadczenia ;-)
Cytować
0 #23 sfw 2011-03-24 19:09
Jaro1976 porady tam miało być ;-) Przepraszam za niedopatrzenie. Wiem o to znaczy pracować po 12h na dobę, ciesze się, że ta ziemia dźwiga na swych barkach takich mężów stanu jak Ty, którzy również pracują po tyle godzin, a mało tego "na swoim". Wiesz, chętnie bym nie korzystała z "usług" UP, ale niestety życie mnie do tego skłoniło. Pracuję nad tym, aby ten stan w końcu zmienić. Spotkałam na swej drodze kilka razy w życiu takich no nie obraź się, ale prostaków panów "dyrektorów" jak Ty, co to tez im "baba" nie pasowała... Idź, pilnuj swego interesu, niechaj Ci to pawie piórko z du.py nie uleci! Pozwól tym żałosnym bezrobotnym, i jak uważasz narzekającym babom i nie tylko użalać się nad swym losem i potyczkami w Up ;-) Nędzne komentarze na poziomie wozu z mąką schowaj dla siebie.
Cytować
0 #24 ....... 2011-03-26 00:19
z takim podejsciem jak tutaj wypisujesz to powodzenia w szukaniu pracy, nic ci nie pasuje tylko daremnie użalanie sie nad sobą najlepiej ci wychodzi i oskarżanie innych, a najlepiej zrzucać wine na innych, jak też nie pracuje wychowuje dzieci jak narazie i jak pracy narazie nie ma to ze szkoleń korzystam bo napewno mi się jeszcze przydadzą!!!!!!
Cytować
0 #25 wywietrzyć PUP 2011-03-28 09:43
cytat z forum tygodnika lokalnego
Cytat:
(...)Niestety korzystam z usług PUP i mam takie wrażenie, że tam same jakieś niekumate pannice siedzą, które nawet prawidłowo nazwiska z dowodu osobistego nie potrafią odczytać... (...)
Liczyłam na obiektywizm Przełomu i faktyczne drążenie, takie no dziennikarskie ale po tym wszystkim mam wrażenie, że to zwykła sterta makulatury o niczym, nie warta tych 2,50zł, która ma tyle wspólnego z obiektywizmem co poezja z fekaliami.
źródło: http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=3641&p=39080#p39080

Co można dodać do tej wypowiedzi? Ja dodam tyle bo widocznie spora część ludzi jest poprostu niezorientowana pan wicedyrektor PUP do bardzo dobry znajomy pani wydawcy tygodnika, jak więc ona może o nim napisać inaczej niż tylko dobrze i w kolorowych barwach??
Co do PUP gdzie układ skoligaceń, nepotyzmu i innych interesów się przeplata, w tej instytucji potrzebne jest trzęsienie ziemi i wywietrzenie ludzi którzy nie mają pojęcia o swojej robocie oraz kulturze osobistej, te bezczelne paniusie o których mowa czują się tak pewne swoich posad w PUP że śmiejeą się swoim chamstwem i bezczelnością w twarz ludziom którzy tam przychodzą, są tak wyrahowane że to się nie mieści w granicach ludzkiej świadomości.
Cytować
0 #26 login 2011-03-29 01:12
O, mój komentarz z forum przełomu :D Niestety, ale mam wrażenie, że my sobie tylko możemy dyskutować, a i tak nic to nie zmieni... PUP, biblioteki, US, ZUS... to są jedne wielkie firmy rodzinne, a Przełom jest na ich usługach. Co do Przełomu to szkoda gadać w ogóle... Jestem totalnie zawiedziona ich dziennikarszczy zną, a wydawało mi się, że prasa lokalna to "głos społeczności lokalnej", ale nie w tym wypadku. Oni są przeznaczeni do pisania artykułów o wysypiskach śmieci, uzdrawiających krzesłach i czekoladkach z Myślachowic. A prawdziwych dziennikarskich tematów niech się nawet nie podejmują, bo robią to z mizernym skutkiem ukazującym ich co tu dużo pisać brak kompetencji i przede wszystkim wspomnianego już obiektywizmu po prostu zero!
Co do PUPu i komentarza turaj zamieszczonego:

"Napisane przez ......., marzec 25, 2011 21:19:48
z takim podejsciem jak tutaj wypisujesz to powodzenia w szukaniu pracy, nic ci nie pasuje tylko daremnie użalanie sie nad sobą najlepiej ci wychodzi i oskarżanie innych, a najlepiej zrzucać wine na innych, jak też nie pracuje wychowuje dzieci jak narazie i jak pracy narazie nie ma to ze szkoleń korzystam bo napewno mi się jeszcze przydadzą!!!!!! "


Sorry, ale nie wszyscy mogą mieć szkolenia właśnie przez brak kasy. Ja ostatnio dowiedziałam się, że jestem w "drugiej kategorii" tych mniej potrzebujących, bo nie wyszłam z więzienia, nie mam dzieci, mam wykształcenie, mam doświadczenie i jestem młoda i mam mały "staż" bezrobocia. Z powodu braku kasy nie załapałam się na żadne szkolenie, a radę jaką uzyskałam od jednej z pań tam "pracujących" było: "rozsyłanie CV to świetny pomysł!" Więc, co tu jeszcze komentować :-)
Cytować
0 #27 karateka 2011-04-04 17:56
www.przelom.pl/tv/13/223/Gale-Przedsiebiorczosci-2011/ Oglądnijcie i oceńcie sami. W powiecie chrzanowskim każdy śmiący mieć inne zdanie zostanie zgnojony.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.