Burmistrz Trzebini, Adam Adamczyk, góruje nad burmistrzem Chrzanowa, Ryszardem Kosowskim, przede wszystkim wzrostem. Ponadto góruje z tego powodu, że ma wyższe zarobki oraz szersze perspektywy, gdyż najważniejsze dla swojego miasta sprawy - odkłada do realizacji na później.

Ta sprawdzona metoda obiecanek-cacanek powoduje, że Adamczyka koniecznie trzeba wybierać na kolejne kadencje, bo w Trzebini pozostaje wciąż tyle rzeczy do zrobienia... A kto je zrobi najlepiej? Oczywiście wujek Adam. Dlatego bezwzględnie należy dać mu kolejną szansę. I by nikt się nie pomylił przy zaznaczaniu jego nazwiska w trakcie wyborczego aktu, burmistrz pilnie zadbał, aby w wyścigu do gabinetu ojca miasta nie wystartował inny Adamczyk lub choćby Adamczak.

Stąd jego konkurenci: Pasternak, Pypno, Rejdych, Szczęśniak oraz Szczurek, nawet alfabetycznie ustawiają się dużo poniżej przodującego "A" jak Adamczyk. I nikt mi nie udowodni, że to przypadek.

Kosowski natomiast nie poradził sobie z tym zupełnie. Bo o ile kontrkandydaci Sawka i Szuta sytuują się alfabetycznie niżej (zresztą nie tylko alfabetycznie), to kontrkandydat Bogdan Kosowski wysuwa się w tym zestawie nazwisk na miejsce pierwsze. I może nie tylko zmylić wyborców, lecz nawet dodatkowo zachęcić literkami "dr", co w sołectwach ludzie mogą skojarzyć z doktorem od leczenia, a nie z doktoratem na tematy przeciwpożarowe.

Ponadto Kosowski Ryszard, to co zapowiada - realizuje, więc właściwie po co go wybierać? Tym bardziej, że jako ekonomista, wciąż będzie zaciskał pasa w budżecie gminy i nie ma co liczyć na nowe miejsca pracy w magistracie, czy szczodre dofinansowanie sportowców, strażaków lub wiejskich gospodyń.

Tymczasem burmistrz Adamczyk, nie żałując urzędowych posad i grosza na dofinansowanie wszystkiego oraz skokietowanie mediów, już zapewnił sobie wyborczy sukces głosami mieszkańców sołectw, dodanymi do głosów urzędników oraz ich rodzin. Nie popełnił też tak kardynalnego błędu, jak połączenie rewitalizacji Rynku z zamknięciem go dla ruchu kołowego.Bo to zadanie dopiero na następną kadencję... po kadencji następnej.

Dlatego pozostanie Adama Adamczyka na stanowisku burmistrza jest właściwie pewne. On wybrał się niejako sam. Natomiast Ryszarda Kosowskiego muszą wybrać mieszkańcy, i jeszcze ocenić go wyżej, niż Kosowskiego Bogdana.

Ale dobrze mu tak, skoro dopuścił do tego, że w Chrzanowie bardziej liczy się miasto, niż jego burmistrz, zamiast wziąć przykład z Trzebini.

PS. Internaucie 5570 dziękuję za dociekliwe pytania do burmistrza Adamczyka na jego czacie. Naraziłeś się teraz Kolego Talibom, bo ich niczym nie przekonasz, że nie jesteś mną.

 

Komentarze   
0 #1 Megi 2010-11-07 17:16
Genialny tekst!!! Nic dodać, nic ująć.
Cytować
0 #2 Puch, czyli autor 2010-11-07 22:12
Kataryniarzu, jakże miło. Myślę, że kręcimy korbą skojarzeń w tę samą stronę. Dodałeś mi chęci do muzykowania;-).
Lusia - a gdzie miejsce na domysły? Tak kawa na ławę? Atmosfera musi narastać, bo życie to dramat, a nie komedia. Pozdrawiam.
Cytować
0 #3 matrix 2010-11-08 08:11
Bo przełom serwuje lokalny matrix - kto ma oczy niech patrzy a kto ma uszy niech słucha, pewne osoby opierające swoje informacje wyciągnięte z lokalnego tygodnika w którym tak naprawdę nic nie ma po za kolorowymi spotami wyborczymi i tablicą ogłoszeń mają klapki na oczach. Zresztą na taką ilośc dziennikarzy którzy tam pracują powinno być naprawdę wiele ambitnych i ciekawych tekstów tymczasem poziom pisania jest bezpółciowy, często stronniczy tak jak by słowa obiektywizmu dziennikarskieg o tego tygodnika nie dotyczyły. Pisanie i mówienie przez tamtejszą właścicielkę że ludzie głosują kupując gazetę to czysta utopia, sam widziałem ile co tydzień idzie nie sprzedanej gazety na makulaturę i nie jeden z was by się zdziwił - zapytacie z czego w takim razie ma kasę? Proste z reklamy której zawsze jest więcej niż merytorycznej treści - za co więc płacicie 2,5zł? Za gapienie się na głupawą reklamę i propagandę tej pani.
Cytować
0 #4 wo_hal 2010-11-08 15:05
Może kogoś urażę choć szczerze gdy ktoś pisze taki tytuł to chyba sam się prosi ale obaj panowie i Adamczyk i Kosowski są DO NICZEGO, tak moi drodzy Ci panowie dla miast w których mieszka po kilkadziesiąt tys. mieszkańców biorą ponad 12tyś. zł pensji plus dodatki więc za taką sumkę wydawać by się mogło powinniśmy mieć dobrych pracowników i reprezentantów zarazem a co mamy? Ale to jeszcze nic najgorsze w tym wszystkim jest to że obaj ci zacni burmistrzowie nie mają ŻADNEJ REALNEJ konkurencji, zaś media a raczej jedyna gazeta która jest na tym terenie pisze o nich w taki sposób aby czasem nie urazić – wygląda to na komitywę której się już nawet nie ukrywa, zaś inteligentni inaczej próbują nam wmawiać że to paszkwile przedwyborcze – oooo żeby tylko przed wyborcze bo ja to obserwuję od ponad 20lat.
Beznadziejne są wybory w których dotychczasowi rządzący którym za swoją spapraną robotę należy się solidny kop w du***ę nie mają swoich następców. Wygląda to tak jak by na jałowej ziemi chrzanowskiej nie narodziła się jeszcze osoba która mogła by objąć ten odpowiedzialny urząd, a może wartościowi ludzie pojechali za granicę? A może są jeszcze ludzie warci naszych głosów tylko ukrywają się w domach bądź zostali zaszczuci i nie dopuszcza się ich aby kandydowali? Nie wiem nie zamierzam tego badać ale podkreślam raz jeszcze szczególnie do autora bloga poziom kandydatów jest naprawdę godny pożałowania! I Pan mógłby o tym napisać. Nie? Pytam dlaczego nie? Bo jada Pan obiad z Panią Palką? A pije wódkę z Panem Kasp…. I Panem Jel… - czy nie tak było?
Pozdrawiam

PS taki pan Jak Gruber - każdemu zresztą znany startuje z listy pana dr inż - już za to samo na pana Bogadana nie zagłosuję skoro uważa że zkkm jest bardzo dobrze prowadzone - żenua
Cytować
0 #5 Behemot 2010-11-08 15:27
@wo_hal
Zgadzam się w 100%. Burmistrz Chrzanowa w niczym nie jest lepszy od swojego odpowiednika z Trzebinii.
Cytować
0 #6 alan 2010-11-08 15:42
Do opisu trzeba było jeszcze dodać burmistrzów Libiąża, Alwerni, Krzeszowic i wójta Babic, do spółki ze starostom chrzanowskim i burmistrzami Trzebini i Chrzanowa (podobno w Chrzanowie marzy się prezydent) mamy całą zgraję ludzi którzy nie zasługują nawet na najniższą krajową.
Cytować
0 #7 kosiarz umysłów 2010-11-08 17:40
skoro co cztery lata wybieracie w demokratycznych wyborach burmistrzów i radnych to dlaczego tak ględzicie, że są do niczego??? Natomiast to co wyprawia pani Molendowa to jest KURIOZALNE!!! Monopol tej gazety i tak zwana misja: OPINIODAWCZO-DO RADCZA powoduje, że wielu ludzi w powiecie łącznie z samorządowcami są co tydzień "ogłupiani" Zastanawiam się ile ta pani w okresie wyborów samorządowych zarobi na reklamie wyborczej pewnie kilkadziesiąt ładnych tysięcy
Cytować
0 #8 ice 2010-11-08 21:29
@ Kataryniarz-u
Na Twoje teksty także czekamy ;-)
Cytować
0 #9 Filemon 2010-11-08 21:38
Popatrzcie na współpracownikó w pana Kosowskiego w Chrzanowie ;-)V-c burmistzowie czy wiecznie zafuczała pani sekretarz która kompletnie nic sobą nie reprezentuje i nawet na plakacie wyborczym się nie przyznaje że jestem sekretarzem z muzycznym wykształceniem. Największą porażką są ci co stratują będąc na stanowisku w samorządzie a nic nie zrobili będąc u władzy.
Cytować
0 #10 gbur 2010-11-09 09:04
do @"kosiarz umysłów"
jeśli potrafi pan policzyć z ich cennika to dowie się pan że nie kilkadziesiąt tys. tylko set tysięcy.
Cytować
0 #11 wujek Leon 2010-11-09 14:52
"Kocham" Przełom za dzisiejszy numer pełen "nicości wyborczej" Zero treści prócz pierwszej strony ŻENADA!!! Jak można za gazetę wyborczą żądać 2 złote 50 groszy????????? Ludzie przełomu opamiętajcie się!!!!!!!!!!! A co wam zrobił ten biedny Żuradzki że wciąż dostaje od was kopy to jakiś matrix żeby dokopać staroście i jego pracownikom
Cytować
0 #12 pkw 2010-11-09 15:14
Dlatego przestałem kupować tę gazetę bo cena 2,5zł nijak ma się do zawartości - makulatury dużo dobrej treści praktycznie wcale, zaś zapatrzona w niebieskie migdałki pani Alicja wychwala i pokrzykuje coraz głośniej że ten tygodnik to jej dziecko i skoro ma 20 lat to jest cudo bez rysy i skazy, więc mi pozostaje tej pani pogratulować wizji i zapytać coś się zażywa żeby mieć taki obraz przed oczami - każdy ma swój świat.
Cytować
0 #13 Teresa Gęca 2010-11-10 00:54
teraz na topie są dopalacze
Cytować
0 #14 Filemon 2010-11-11 01:26
http://www.chrzanow.pl/index.php?id=4815 moze sie ktos tym zainteresuje bo to jakas jawna kpina
Cytować
0 #15 mszczoj 2010-11-11 12:00
Filemon - hahaha już widać że to jest ustawione :D
Cytować
0 #16 zen 2010-11-12 15:15
i juz nawet wiadomo kto wygra: Pan Szt.... i Kł....
Cytować
0 #17 gero 2010-11-12 17:33
ja uwazam ze ten byly dziennikarz przelomu juz dawno powinien byc zagospodarowany przez burmistrza Kosowskiego Poniewaz z przelomem trza walczyc a nie poddawac sie jego wirtualnej prawdzie PRAWDA CZASU PRAWDA PRZELOMU? byla dobra w realnej prl owskiej komunie a nie teraz Dlaczego w gospodarce rynkowej tylko jedna pani ma monopol na biznes prasowy? Niech gminy stworza cos z prawdziwego zdarzenia i potrafia sprzedac cos dobrego to wtedy ten szmatlawiec zniknie z rynku
Cytować
0 #18 kri123 2010-11-14 22:39
Ludzie nie głosujcie na Adamczyka - jest on już za stary na burmistrza- myśli jak za dawnych czasów, Trzebini potrzebny jest ktoś młodszy i prężniej działający
Ktoś kto ograniczy zatrudnienie w urzędzie i przyciągnie fundusze unijne do miasta
PLEASE - NO MORE ADAMCZYK
Cytować
0 #19 tojakarol 2010-11-15 15:55
Jaki koń jest (patrz: Adamczyk), każdy widzi. Wystarczy przejść się po błocie w rynku robiąc zakupy lub coś załatwiając i cieszyć się, że się nie dostało łyżką koparki w głowę... A gospodarz miasta siedzi w ciepłym fotelu parę metrów dalej i udaje, że nie widzi. Ale my, panie burmistrzu widzimy!!!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.