Ten przekorny tytuł; pomimo, że odnosi się do wielu osób; jest dedykowany władzom Chrzanowa, Libiąża i Trzebini, a dokładniej radnym i burmistrzom tych miast.

Moje NIE dla spalarni śmieci!

Prezydent, poseł, senator, burmistrz, radny są to stanowiska powoływane w demokratycznych wyborach. To po nich wybrańcy poszczególnych grup społecznych lub ogółu obdarzają zaufaniem wybrane osoby, aby działaniami swymi przyczyniały się do poprawy warunków egzystencjonalnych, społecznych i rozwoju. Ale podejmowane działania nie mogą wykraczać poza pewne ramy, nie mogą kłócić się z wolą wyborców. To wyborcy są pracodawcami dla swych wybrańców i oni też decydują co i w jaki sposób chcieli by mieć załatwione. Jakiekolwiek działania wybranych na „własną rękę”, dla zaspokojenia własnego ego, dla podniesienia swej reputacji, które są niezgodne z założeniami grupy wyborców powodują utratę zaufania danej grupy społecznej w stosunku do wybranego przedstawiciela władzy.

Radny nie jest organem gminy, lecz jako członek organu kolegialnego ma określone prawa i obowiązki. Obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej. Podstawowym obowiązkiem radnego jest utrzymania stałej więzi z mieszkańcami oraz ich organizacjami, przyjmowanie zgłaszanych postulatów i przedstawianie ich organom gminy do rozpatrzenia. Czy któryś z naszych radnych zapytał choć raz swych wyborców o zdanie w jakiejkolwiek kwestii. A pan, panie burmistrzu, zobowiązany jest do wysłuchania tychże radnych i na podstawie ich głosów podjęcia jedynie słusznej decyzji. Blednie podjęta decyzją będzie brak zainteresowania się losem swych chlebodawców (mieszkańców) i zaspokajanie tylko własnych, chorych ambicji. To pana obowiązkiem jest podejmowanie decyzji zgodnych z wolą mieszkańców! Jak pan chce to zrobić nie znając jej, nie żądając od radnych aby się zapoznali z wolą wyborów. A może tak panu wygodniej?

Niniejszym listem chciałbym wyrazić swoją zdecydowaną dezaprobatę dla pańskiego projektu utworzenia spalarni śmieci na terenie naszej gminy.

Jeśli masz ochotę wyrazić swoją dezaprobatę, skopiuj ten tekst i wyślij burmistrzowi na adres e-mail jego biura: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.