Kiedy przyjęto mnie na uniwersytet, moi rodzice, ojciec, cała rodzina, wszyscy chcieli, żebym został naukowcem, bo to zawód z przyszłością, albo lekarzem, albo chociaż inżynierem. Zdecydowanie odmówiłem. Powiedziałem: „Będę robić to, co chcę, bo nie zamierzam nudzić się przez resztę życia. Jako naukowiec mogę odnieść sukces, mogę zdobyć uznanie, pieniądze, prestiż, ale w głębi siebie będę znudzony, bo będę robił nie to, co chciałbym". Byli zadziwieni, bo nie mogli dopatrzyć się żadnych korzyści ze studiowania filozofii. Dla nich był to po prostu najgorszy kierunek na uniwersytecie. Zgodzili się więc na to niechętnie, w przekonaniu, że marnuję sobie przyszłość.
W końcu dotarło do nich jednak, że się mylili. Nie jest to sprawa pieniędzy, władzy czy prestiżu. Chodzi o to, co naprawdę chciałbyś robić. Rób to bez względu na to, jakie osiągasz rezultaty, a twoje znudzenie zniknie. Jeśli musisz robić to, czego wymagają od ciebie inni, musisz wykonywać coś dokładnie w taki sposób, jak ci nakazano, są to kamienie węgielne nudy.
Cała ludzkość nudzi się, bo ten, kto chciał być mistykiem, został matematykiem, ten, kto chciał być matematykiem, jest politykiem, a urodzony poeta został biznesmenem. Każdy jest nie tam, gdzie chciał być, każdy zajmuje miejsce kogoś innego. Zaryzykuj. Nuda zniknie w mgnieniu oka. Mówisz: „Dotarło do mnie to, że jestem sobą znudzony..." A wiesz, dlaczego? Po prostu nie jesteś autentyczny, nie jesteś prawdziwy, nie szanujesz samego siebie. I dodajesz: „Nie ma we mnie radości".

Osho
Komentarze   
0 #1 Tomas 2010-11-21 10:34
Rób to co lubisz a nie będziesz musiał nigdy pracować.


Znam wiele osób, które pomimo swojego wykształcenia w odpowiednim kierunku pracują w innym zawodzie.

Przyznam szczerze,że ja też się "nudzę" .... niestety. ;-)
Cytować
0 #2 Andrzej Raś 2010-11-21 20:00
Królewiczu, a co szkodzi abyś skończył studia na dwóch, czy trzech kierunkach? Albo bez tego robił kilka rzeczy odmiennych? W każdym razie filozofia (na studiach) uczy myślenia. I metodologii. I szacunku do prostych rozwiązań. Właściwie to z takim dyplomem możesz robić wszystko. A skoro tak, to będziesz robił to co chcesz. Wcześniej, czy później. Wiem, bo też studiowałem filozofię, ale daleko dawniej, niż Ty. Pozdrowienia.
Cytować
0 #3 dni tygodnia 2010-11-22 00:01
a widziałeś klucz ptaków, to fizyczna geometria ruchu do celu, bywa czas na własne (gniazdo), bywa czas na wspólny czyn (lot); "cała ludzkość nudzi się" - już ci filozoficznie odbiło, internetowy kaszpirowski, tacy jak ty ratują świat wymyślony przez siebie świat, idź se do piaskownicy stawiać babki filozoficzne i czekaj na deszcz, będziesz miał ponownie okazje do weny twórczej, świat się nie nudzi i twojej filozofii nie potrzebuje, ptaki lecą a ty zostajesz, ale wydaje ci się że znasz cały świat, piszesz tu właśnie z nudów
Cytować
0 #4 dni tygodnia 2010-11-22 01:28
już wiem dlaczego malują redakcje, to jest może wskazówka, szczyt góry lodowej dobrych wieści - to znak, początek końca kryzysu na Ziemi Chrzanowskiej, no albo natura kobiety, one lubią, a nawet więcej, potrzebują ubrać się w nową suknię, może sylwester będzie w redakcji, kuchnia jest, potańcówka na parkingu, lampiony, jak będą budować piętro i rozbudowywać, to znaczyć będzie, że koniunktura już jest
Cytować
0 #5 dni tygodnia 2010-11-22 01:31
przepraszam, drobna pomyłka kliknięcia strony
Cytować
0 #6 OLA:: 2010-11-25 08:22
Dobra rada panowie:: jesteście jeszcze w młodym wieku w miarę to Was zaczyna życie nudzić rozglądnicie się dookoła, a może ktoś potrzebuje a nie okazuję waszej pomocy, częstszych odwiedzin np: w rodzinie,gdy Wam minie 50-ka czas nieubłagalnie tak szybko leci , a wtedy wydaje się że jeszcze przeskoczylibyś my nie jednego młodego , a tu niestety siły odmawiają posłuszeństwa, ale nie wolno zasypiać gruszek w popiele być trzeba na chodzie, nie z pilotem w ręku ino do ludzi wychodzić, spacerować , być życzliwym dla wzystkich -czas ucieka wieczność czeka.Pozdrawia m wszystkich:-*
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.