http://www.euro.com.pl/foto/0/90153144/12c92f40908e779efe4a1fe3f0b29cb8/bosch-kdn36x44,90153144_2.jpg

Przedstawiam wam historię prostego zakupu którego przedmiotem była zwykła lodówka jaką każdy z was ma zapewne w swoim domostwie.

Do tego momentu na przemian śmieję się jak sobie przypomnę mój niedawny zakup lodówki. Przeplata się w nim szukanie tej odpowiedniej, sprzedawcy którzy myślą że wiedzą wszystko oraz transport który przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, ale od początku.
Rozpocząłem szukanie odpowiedniego sprzętu w Chrzanowie i Trzebini z racji tego że blisko i podobno wybór duży a i ceny przystępne. Nie wdając się w szczegóły powiem szczerze że niektórzy sprzedawcy starali się być mili przy doradzaniu, ale wiedzą co do działania i parametrami lodówki zabłysnąć nie potrafili. Właściwie wyszło na to że w pewnych momentach wprawiałem ich w zakłopotanie znajomością wielu rodzajów lodówek nabytą z Internetu oraz opiniami tych co już kupili. Nie mam pretensji - ile taki sprzedawca zarabia chyba wielką tajemnicą nie jest więc skutkiem tego jest że ma swoją prace gdzieś - właściciel sklepu udaje że płaci więc jego pracownicy udają że pracują, dlaczego poszkodowanym jest klient? Każdy odpowie sobie sam - życie.
Długo szukałem wypatrzonej lodówki (nie podam nazwy nie robię kryptoreklamy) ale podam że to zwykła ogólno dostępna lodówka którą już bym kupił, ale okazało się że kilka dni wcześniej ostatnią jak zapewniał sprzedawca kupiła klientka. Ponieważ bez lodówki w domu jak bez prądu też żyć się da pomyślałem że jakoś przeżyję i odczekam. Jednak po dwóch dniach dopytywania się co z tym sprzętem sprzedawca odpowiedział że jeszcze nie dotarł ale mogę się udać do Olkusza lub Oświęcimia i tam takową mają. Pojechałem do Oświęcimia i faktycznie bez zbędnej dyskusji dokonałem zakupu.
Przywóz gratis? Chyba tylko na reklamie szklanego ekranu. Transport wspomnianej lodówki z Oświęcimia kosztował mnie 50zł. I teraz najlepsze, 2 panów wystawiło lodówkę przed dom i tyle ich roboty. Nie reagowali na moje prośby żeby wnieśli mi ją do domu bo tego nie ma w umowie.... dopiero pytanie ILE? Poskutkowało, za przysłowiową dyszkę wnieśli do przedpokoju a do kuchni już im się nie chciało... Na szczęście udało mi się upchać ją w kuchni. Pytanie czy były schody, piętra i podwórko wielkości boiska? Nie...
Więc podsumuję: kontakt z naszymi sprzedawcami - bezcenny, asortyment (zaznaczam nie była to kosmiczna lodówka) brak we wszystkich odwiedzonych sklepach, wycieczka do sąsiedniego powiatu, oraz transport na miarę XXI wieku. Polecam ;)

Komentarze   
0 #1 klient 2010-10-28 11:47
Przypomina mi się historia pewenej Pani z Trzebini która usiłowała w tym mieści kupić włączniki kontakty do pokojów i jej się to nie udało bo były tylko dwa rodzaje :D
Cytować
0 #2 Muniek 2010-10-28 12:30
brakuje u nas jakiegoś dużego sklepu z szerokim asortymentem. Chodzi mi bardziej o powyższy komentarz niż o opisaną lodówkę. Sprzęt AGD kupowałem w Chrzanowie,Trze bini i Krzeszowicach. Zawsze wybierałem konkretny model w internecie i szukałem do niego sklepu z najniższą ceną. Wniesienie do mieszkania nie zawsze jest w kosztach transportu. To jedno z pytań, które zadaje sprzedawcy przed finalizacją transakcji. Czasami można tak utargować darmowy transport.
Cytować
0 #3 kal eL 2010-10-28 12:33
Mogli by zrobić Saturna albo MediaMarkt :P
Cytować
0 #4 ania1 2010-10-28 13:39
rok temu wymieniałam na nowe pralkę i zmywarkę (nie kupowałam na raz obu - miesięczny poślizg)
obie kupowałam w Media Markt , skorzystałam z promocji "bez Vat-u"
oba sprzęty przywieziono mi do domu (z Krakowa) za darmo,wniesiono gdzie trzeba , wyniesiono,zabr ano stare graty
do dziś mile wspominam kontakt z tym sklepem
Cytować
0 #5 samson 2010-10-28 15:48
a już myślałem że w środku prezent :P
Cytować
0 #6 januwojt. 2010-10-28 18:44
Ja kupiłem TV 42 cale w sklepie internetowym , transport zwyczajowo w/g stawek kuriera DHL, ale uprzejmy kurier pomógł wnieść sprzęt bez szemrania w miejsce instalacji . Za co dostał (choć nie chciał) 10 zł.
Cytować
0 #7 macch3 2010-10-31 01:01
przy takich zakupach pamiętajcie o jednym - sprzedawca ma obowiązek odebrać od Was stary sprzęt ZA DARMO!!!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.