Prawie dwa miesiące temu doszło do pożaru w fabryce dezodorantów "AERO" w Chrzanowie. Teren zakładu został już posprzątany, jednak na sąsiedniej działce dalej widać skutki pożaru. Prawdopodobnie naprawianie szkód powstałych przez pożar jest ciągle w toku.


26 maja doszczętnie spłonęła hala, teraz po niej został tylko betonowy plac.


Na terenie zakładu znajdowało się 6 pełnych zbiorników z gazem, łącznie 36 ton.


Temperatura wokół pożaru była tak duża, że w stojącym samochodzie na terenie fabryki stopiły się wszystkie plastikowe elementy.


Samochód, który stał na sąsiedniej działce w garażu, nadaje się już tylko na złom.


Spalone drzewa.


Plastikowe panele nie wytrzymały temperatury. Około 20-30 metrów od Aero.


Porównanie zdjęcia sprzed kilku dni do zdjęcia wykonanego 27 maja przez strażaków.

Komentarze   
0 #1 ded 2011-07-19 16:40
zainteresowanyc h tematem zapraszam na
www.kolonialesna.pl
na stronie opisywane są wszelkie działania mieszkańców Koloni Leśnej w Chrzanowie mające na celu uniemożliwienie ponownego uruchomienia działalności zagrażającej życiu i zdrowiu przez firmę AeroBW.
Cytować
0 #2 tomasz jeska 2011-07-19 16:43
To ja w takim razie zaproszę jeszcze do rejestracji i publikacji własnych informacji w formie bloga celem przybliżenia czytelnikom Chrzanowski24.p l Waszego poglądu na sprawę w przyszłości.
Cytować
0 #3 Sharqi 2011-07-19 23:05
Witam, jestem autorem wymienionej powyżej strony, propozycja dobra, tylko czasu brak :sad:już nie wyrabiam z dodawaniem tam materiałów. Ponad to co jest napisane na stronie mogę dodać, że mamy informacje z policji, że śledztwo potrwa jeszcze kilka miesięcy, i przez ten czas nic nie powinno się dziać. Do końca sierpnia mają być wykonane badania pokazujące skalę skażenia oraz określony ma być sposób neutralizacji.

Pozdrawiam
Cytować
0 #4 amarillo 2011-08-11 14:59
Witam to, że się nic nie dzieje to pozory,np.na zlecenie mieszkańców kol. leśnej pobrano próbki gleby z miejsc w których dużo wcześniej gromadziła się ciecz z zakładu chem.-aby skonfrontować wyniki badań(obawa matactwa), wyszło także na jaw przestępstwo włamania do poczty elektronicznej przeciwnika firmy!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.