×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 380

Poświątecznie witam Was Drogie i Drodzy przy lekturze grafomańsko – satyrycznych wpisów sympatyka hodowli krabów w Wesołym Domku. (Przy okazji, spiesząc z wyjaśnieniem jednemu z Was Drogie i Drodzy, kraby nie były żadnym symbolem tudzież alegorią zdziczenia Wesołego Domku, a jedynie prawdziwym i smutnym podsumowaniem rządów świętej politycznej pamięci Stryjaszka w naszej Wirdżini.) Przechodząc do meritum, bo to wszakże one jest najistotniejsze w każdej treści wpisu, rozwinę jeszcze skrót, który pozwoliłem sobie zastosować w tytule, jako Wiosenny Skrót Informacji. Do stworzenia owego skrótu zmuszony zostałem poprzez odpuszczenie sobie tymczasowo opisu naszej wesołej i jakże fikcyjnej rzeczywistości baśniowej. Nie przedłużając niepotrzebnie tego i tak nazbyt długiego wstępu zapraszam tradycyjnie do lektury, a także wyrażania swoich opinii pod adresem poczty elektronicznej, który podaję w podpisie.  No to czas start!


WIRDŻINIA. Rodzina zawsze pomoże.

Kandydatką w zbliżającym się Starciu Oselskim ma być żona władającego Wesołym Domkiem hrabiego d’Buffona. Jak informuje koleżanka zza biurka, nasza hrabina chce korzystać na popularności mężowskiego przydomka. Cóż, do odważnych świat należy.


WIRDŻINIA. Wielki come back.

A propos mężowskiego przydomka, i samego męża, to Jaśnie Władający Wesołym Domkiem zatrudnił ostatnio swoich byłych przeciwników ze Starcia, co oznacza powrót do starych, dobrych i jakże wytęsknionych praktyk Stryjaszka. Szykuję się posadka także dla Kandydata Harmonii. Tak, brakowało nam Harmonii. A szczególnie dokumentów, które wywęszył na kilka dni przed Ostatecznym Starciem. Podobno je zgubił. Albo kazano mu zgubić.


CHŁOPICE. Chłop cierpliwy jest i basta!

Skoro już przy zatrudnianiu jesteśmy, to Szeryf na Chłopicach ma nowego współpracownika. Nowy chłopicki nabytek słynie przede wszystkim z trzeźwości i kompetencji, a jego zatrudnienie nie ma oczywiście nic wspólnego z tym, że po Starciu nie dostał stanowiska Wicegubernatora Rzodkiewszczyzny właśnie ze względu na nadmiar swoich kompetencji i przesady w życiu w abstynencji. Jak widać, cnota cierpliwości popłaca.

 

RZODKIEWKOWO.  Wylanie.

Co do cierpliwości, to chyba powoli traci ją Dziennikarka Szefowa Pismaków. Od kilku tygodni ostro atakuje władze Rzodkiewkowa, co do tej pory jej się nie zdarzało. Poza ogólną słusznością strzałów w Ryżego i Spółkę, jest jedna przyczyna wyjaśniająca to zjawisko, o której już przed świętami huczał nie tylko Rzodkiewkowski Pałac, ale i Wesoły Domek. Otóż mąż Dziennikarki Szefowej Pismaków, Kierownik w Rzodkiewkowie, ma stracić swoją posadę, na której mu tak dobrze i ciepło. Stanowisko pełnione przez niedoszłego zastępcę Stryjaszka ma być zupełnie zlikwidowane. Tak jak i przyjaźń na linii Dziennikarka – Rzodkiewkowo.

 

RZODKIEWKOWO. Gorący stołek.

Po dymisji Politycznego Ghostwritera, ów słynący z ciętego dowcipu i nienagannych manier lokalny dżentelmen zapowiedział walkę o stołek Kasztelana w Malinie. Wszystko fajnie i śmisznie, tylko że kontrkandydatem jego ma być Tata Dymiącej Radnej. Do wyborów w Kasztelani Malińskiej rok, więc Dymiąca Radna znowu może porobić sobie teatrzyk, tym razem aktywnie zaprzęgając do roboty tatę. Skoro jej się udało, to i ojciec da radę Politycznemu Ghostwriterowi. Przecież od zawsze to reżyseria jest ważniejsza od scenariusza.

 

KOPALNIĄŻ. Habemus Wagonikus!

Nowym szefem Związku Wagonikowego został namaszczony przez koalicję Kopalniąż – Wirdżinia Specjlaysta Ężynier. Informację umieszczam w rubryce z Kopalniąża, bo i wykształcenie i poparcie nowego Specjalysty Ężyniera nieodłącznie związane z tymże miastem. Wizerunkowo nowy nabytek Związku Wagonikowego bije na głowę Magystra Ężyniera, choć o to akurat nie trudno, bo gorszego szefa Wagoników niż Magyster Ężynier trudno sobie wyobrazić, nawet, kiedy ma się wyobraźnię jak podpisany poniżej. Co ciekawe, absolutnie nikt nie zwrócił uwagi, że w głosowaniu na Specjalystę wstrzymał się jeden z delegatów Rzodkiewkowa. Czyżby przeczuwał czym pachnie sojusz Kopalniąż – Wirdżinia w Wagonikach?

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komentarze   
0 #1 Krzysio 2011-04-26 11:44
Wiadomości już znane większości. Jedynie ładnie ubrane w kwiecistą mowę. Już nowe kwitną.
Cytować
0 #2 do Krzysia 2011-04-26 12:07
Taaaa, szkoda tylko że skoro znane wszystkim to nikt o tym nie napisał.
Cytować
0 #3 ors 2011-04-26 17:55
Dokładnie, ja pierwszy raz słyszę o tej kandydatce na wiejską jak i o likwidacji stanowiska szefa swimming poola in Chrzanow.
Cytować
0 #4 nie mam 2011-04-26 22:31
Skoro na cabańskiej wreszcie wypierd**** pana nic nierobiącego to napewno w imię dobrych stosunków z drukarą znajdą mu inną ciepłą posadkę inaczej będą mieli przechlapane w "co środek".
Cytować
0 #5 OLA: 2011-04-26 22:55
Fajna konwersacja...w szyscy wiedzą napewno o kogo chodzi?
Cytować
0 #6 nie mam 2011-04-26 23:04
napiszesz nazwisko i masz sprawę w sądzie
Cytować
0 #7 Dorota Kosowska 2011-04-26 23:25
A dlaczego sprawa w sądzie? Za pisanie prawdy? ;-) Na forum przełomowskim trochę "huczy" o tym i o tamtym. Pewne rzeczy tutaj to żadna nowość, znane są, ale o nie fajnej sytuacji Pana od Cabańskiej Fali to nie wiedziałam... Spoko, rodzina nie da zginąć.
Cytować
0 #8 saturn 2011-04-27 01:33
Pod warunkiem że to prawda... a drukara i nicnierobienie to trochę chamskie i zawistne odzywki.
Cytować
0 #9 do saturn 2011-04-27 11:43
Szkoda że nie pamiętasz jak drukara (to jest obraźliwe?! od kiedy? :D opisała ludzi dyskutujących na jej forum że są śmieciuchami i dlatego wylądują w koszu, poszukaj sobie na jej blogu. Swoją drogą tak jej bronisz a naprawdę nie ma za co. Kto ma oczy to widzi jak interesy miejscowych polityków, dziennikarzy, radnych się ze sobą przeplatają a gdy któryś z trybików nie pracuje to zaczyna się gotować, każdy ugra coś dla siebie a my zwykli ludzie za to zapłacimy.
Cytować
0 #10 n, 2011-04-27 22:29
Brawo Kataryniarzu! Masz talent ;-)
Cytować
0 #11 Chochichotka 2011-04-28 23:13
Jednych emerytów się zwalnia a innych przyjmuje. Taka to sprawiedliwość.
Przy takich posunięciach wątpię czy facet ma jakiekolwiek szanse przy następnych wyborach.
Cytować
0 #12 semp 2011-05-03 16:19
a podobno nie wszystkich się zwalnia, tak mi mówiła koleżanka z urzędu
Cytować
0 #13 orzeu 2011-05-03 16:33
a dlaczego mieli by zwalniac wszystkich ?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.