Słoweński kras to zespół ciągnących się podziemią grot .
  Z całej Europy przyjeżdżają turyści, aby obejrzeć jeden z " ośmiu cudów świata " jakim są groty zwane " Postojańskie Jame " .
  Jest to olbrzymi ciągnący się kilometrami kompleks podziemnych jaskiń , korytarzy , sal i krużganków  utworzonych przez podziemne nurty rzeki Pivky, która płynie obecnie głębiej

położonym korytem ,pozostawiwszy po sobie liczne jeziorka i strumyki .
   Groty tej jaskini  jak wskazują pewne ślady znane były już człowiekowi w okresie lodowcowym .
   Z  XIII w pochodzą pierwsze napisy  odnalezione na ścianach przy wejściu do grot .
Najpiękniejsze części Postojny odkryto w XIX w znajdując przy okazji szkielety  niedzwiedzi jaskiniowych,lwów, hien, wilków i jeleni.
   Tą jaskinię bardzo często odwiedzają turyści w jej jeziorkach można spotkać bez oką jaszczurkę która żyje w tej jaskini jest ona pod ochroną .


Komentarze   
0 #1 Administrator 2010-01-15 15:25
PS. najczęściej czytany Twój wpis o Tenczynku jest z powodów nie jakościowych a dobrej indeksacji w wyszukiwarce Google w momencie jego pojawienia się na stronie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.